Dag Daniš: Imigračná propaganda. Ako sa slovenskí aktivisti zbláznili. + Kto je xenofóbny?

Na debate o utečencoch je zarážajúca jedna vec – primitivizmus slovenských ,,aktivistov“ a liberálnych médií. Predháňajú sa v imigračnej propagande, bez akéhokoľvek náznaku kritického myslenia opakujú dogmy, ktoré začuli z Bruselu. A strašne trepú.
EU
Dogmy, ktorými nás bombardujú, sú štyri:

1. Utečencov a kvóty vraj musíme prijať, lebo je to humánne, moderné a je to naša morálna povinnosť.

2. Imigrantov vraj aj tak veľmi potrebujeme, aby na nás, vymierajúcich Slovákov, pracovali.

3. Celý spor sa vraj týka len malého počtu utečencov, keďže Brusel od nás požaduje ,,vybavenie” 700 osôb.

4. V tejto polemike je vraj na jednom konci moderná Európa (zástancovia kvót) a na druhom konci archaickí nacionalisti (odporcovia kvót).

Vo všetkých štyroch dogmách nás ,,aktivisti” klamú. Prípadne, klamú aj samých seba.

Čo je humánne a spravodlivé

Proroctvo z Fatimy sa postupne naplňuje. Zasvätí pápež Rusko Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie? Je islam trest Boží za nesplnenie želania Panny Márie?

Nápad zavádzať pre utečencov kvóty je zvrátený. Aj politicky. Aj morálne. Je totiž vrcholne nespravodlivé oberať národné štáty o slobodu rozhodovania v najcitlivejších veciach – teda v tom, koho si pustíme ,,domov”. Iste, tu, na Slovensku, sa môžeme baviť o tom, či neuvoľniť azylovú politiku, či neprijímať viac utečencov, hlavne tých, ktorým doma hrozí prenasledovanie… Táto debata by bola v poriadku. Lenže – naši milí aktivisti o tom mlčia. Jediné, po čom volajú, je to, aby sme prijali politiku Bruselu, teda kvóty na imigrantov. Čiže – aby sa o tom, kto tu bude žiť, nerozhodovalo na Slovensku, ale v Bruseli. S tým, že my len poslušne prikývneme a vykonáme rozhodnutia iných. Staré dobré ,,o nás bez nás…”. Ak by sa tento precedens presadil, bolo by to nefér a nespravodlivé voči Slovensku, Slovákom a ľuďom, ktorí tu žijú. A ktorí stratia dosah na rozhodnutia úradov.

No a rovnako nespravodlivé by to bolo aj z opačného konca – voči utečencom. Utečenci sa tlačia z Talianska a Grécka, z prestupných staníc, hlavne do Nemecka a Švédska. Teda do krajín, kde majú rodiny, komunity, zázemie. Nápad pochytať utečencov, nahnať ich do deportačných vlakov a odpratať ich kamsi do Humenného, je nehumánny. Obrať niekoho o slobodu, odrezať ho od príbuzných a strčiť ho kamsi do neznáma, resp. do koncentračného tábora (ocajchovaného kvótami) je zločin proti ľudskosti.

Oveľa humánnejšie a morálnejšie je buď priznať utečencom, že ich tu, v Európe, nezvládame – a poslať ich domov. Alebo ich pustiť tam, kam mali namierené. Všetko ostatné je sociálne inžinierstvo s rukopisom Josifa Visarionoviča Stalina. K utečeneckým rodinám sa predsa nemôžeme správať ako k dobytku – označiť ich kvótami a deportovať ich do lágrov v krajinách, o ktorých v živote nepočuli… To nie.

Pracovníci a povaľači

Z kategórie úplných propagandistických nezmyslov je tvrdenie, že utečencov z Afriky a Ázie potrebujeme, aby tu na nás pracovali. Tento ,,argument” pre zmenu nesmrdí Stalinom, ale Hitlerom. A navyše, je celkom úchylný a pomýlený.

Platí len pre cudzincov z Európy – pre tých, ktorí sú civilizačne príbuzní, ovládajú európske jazyky, majú pracovné návyky a kvalifikáciu. Áno, takých tu pre pracovný trh potrebujeme. A debata o kvalifikovaných Ukrajincoch, Srboch, Macedóncoch môže byť vítaná. Lenže – utečenci z Afriky či Sýrie alebo Líbye do tejto skupiny nespadajú. Väčšina z týchto utečencov a migrantov neovláda európske jazyky, nemá pracovnú kvalifikáciu a pre pracovný trh nebudú prínos, ale príťaž. Môžeme ich rovno prirátať k 300 – tisícovej armáde nezamestnaných. Skúsenosti zo Švédska a z Nemecka dokazujú, že africkí a sýrski utečenci spravidla nepracujú. Celé roky. Iste, existujú výnimky a výnimočné príbehy o vzdelaných a ambicióznych utečencoch zo Somálska. Stále však platí, že väčšina z nich sa jazykovo a kultúrne integrovať nedokáže… Vytvoria si komunity, žijú z dávok. A niektorí posielajú ženy a deti žobrať pred Kaufland. Na krku im potom visia tabuľky s popisom ich smutnej situácie. Pretože neovládajú miestny jazyk…

Špeciálne Slovensko, ktoré zápasí s rekordnou nezamestnanosťou a početnou rómskou komunitou, si utečencov – a ďalších nezamestnaných – nemôže dovoliť.

700? Pridajte

Pokiaľ ide o počty, vôbec neplatí, že sa tu bavíme len o hŕstke 700 utečencov a nákladoch pár eur. Áno, takto vyzerá návrh jednej kvóty Bruselu – tej mimoriadnej. Brusel však prišiel s dvoma návrhmi. Prvým sú mimoriadne kvóty v rámci mimoriadneho opatrenia – to je tých 700 utečencov, ktorých máme ,,vybaviť” na Slovensku. Druhý návrh ráta s pravidelnou ,,relokáciou” utečencov podľa stálych kvót. Tu by bol už počet vyšší a hlavne – prísun utečencov by bol každoročný.

Mimochodom, pre Brusel je kľúčové presadiť hlavne stále (každoročné) ,,riešenie”. A stále kvóty. Lebo tie mimoriadne neriešia nič.

Ak sa to presadí – a prehlasuje – každý rok by sme museli prijať necelú tisícku utečencov. V priebehu jednej generácie by na Slovensku žili desaťtisíce imigrantov. A ďalšie tisíce ich detí. Počty by sa rýchlo približovali k hranici 50 tisíc.

Podľa odhadov ministerstva vnútra sú náklady na jedného imigranta viac ako tisíc eur mesačne. Teda viac ako 12 tisíc eur ročne. Táto suma by pritom určite narástla. Pri desaťtisícoch by imigranti potrebovali vlastný školský systém, sociálny systém. Ročné náklady by boli od 800 miliónov eur až cez jednu miliardu. Podľa počtov (a kvót) na ktoré nebudeme mať nijaký dosah… Kto potom slovenským matkám vysvetlí, že nemôžu mať materskú vyššiu ako 200 eur? Kto potom slovenským seniorom vysvetlí, že pre nich nie je miesto v domovoch sociálnych služieb, lebo chýbajú peniaze?

Kto tu je nacionalista

Poslednou dogmou sú reči o ,,európskych” riešeniach verzus ,,národné”. Hm… Tak sa pozrime, ako tie ,,európske” riešenia – kvóty – vlastne vznikli.

S kvótami ako prví prišli Nemci. Pretože práve do Nemecka smeruje najviac žiadateľov o azyl. Nemecká vláda preto usúdila, že milých azylantov treba postupne odpratávať. Do iných kútov únie. A Európskej komisii poradili kvóty. Nemci otvorene priznali, že týmto opatrením sledovali nemecký národný záujem. V snahe zbaviť Nemecko nárastu nezamestnaných azylantov. Návrh privítali hlavne pravicové extrémistické strany – ako výborné riešenie.

Kvóty – v súlade s vlastným národným záujmom – potom podporili aj Francúzi, Rakúšania, Taliani, Gréci… Každý, kto sa chce zbaviť utečencov. Konzervatívni Briti, Íri a Dáni tiež mysleli na národný záujem – a v predstihu si vyrokovali výnimky. Rozhodnutia únie o migrantoch sa na nich nevzťahujú.

Potom sa to preklopilo na ,,európsku úroveň”. Brusel nás presviedča, že veľkorysé prijímanie afrických migrantov je veľmi, veľmi ,,európske”.

No a až nakoniec sa prebudili aj slovenskí ,,aktivisti”. A robia to, čo im ide najlepšie. Ich ústa začali nadšene opakovať to, čo uši počuli.

A ani vo sne by im, chudákom, nebolo napadlo, že stalinské kvóty, ktoré tak nadšene propagujú ako ,,európske”, ospevujú hlavne nemeckí pravicoví nacionalisti.

Dag Daniš

http://www.konzervativnyvyber.sk/dag-danis-imigracna-propaganda-ako-sa-slovenski-aktivisti-zblaznili/5116/

Architekti masového premiestňovania obyvateľstva z agresívnych oblastí do Európy nás označujú za rasistov a xenofóbnych. Aká je realita, ukazuje príloha.

Kto je xenofóbny

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.