Ibrahim Maiga šokoval redaktorku Času: „Nech sa o utečencov starajú tí, ktorí im zničili krajiny“

Populárny spevák a herec pôvodom z afrického Mali, Ibrahim Maiga, odpovedal pre Čas.sk na otázku, čo si myslí o situácii s utečencami, takto:

Tí ktorí išli do ich krajín a zničili im prostredie tak, že tam nemajú jedlo a nemôžu tam existovať, majú tam vojnu a hlad, tí ktorí toto urobili, ktorí im ukradli ich suroviny, či to bola ropa, zlato, tí nech sa teraz o nich postarajú. Keď prepadli Lýbiu, koľko ropy dali Slovensku? Koľko z toho Slovensko malo?

V Košiciach sa 26. mája 2009 konala TK Strany demokratickej ľavice (SDĽ) v rámci projektu

V Košiciach sa 26. mája 2009 konala TK Strany demokratickej ľavice (SDĽ) v rámci projektu „Spoločne za Východ a Slovensko“ s témou Rasizmus a boj proti nerovnosti a diskriminácii očami Europerspektívy. Na snímke kandidát na europoslanca Ibrahim Maiga. FOTO TASR – František Iván

Na snímke Ibrahim Maiga

Takže ty hovoríš neprijať?

Hovorím, nech sa starajú Francúzi, Angličania, Američania o utečencov a nech nezaťažujú ostatné krajiny, ktoré s rabovaním Afriky nič nemali. Slováci sa tam nepodpísali, nič také tam nerobili. Samozrejme, my sme tu ľudskí a radi by sme pomohli, ale by sme na to museli mať. Slovensko vie pomôcť, ale nie takému kvantu ľudí, čo je mu vnútené.

Ale čo by si robil, keby tvoja rodina tam mala problém a nepustia ju sem? Pokúšala sa redaktorka sugestívnou otázkou zmeniť postoj Ibrahima Majgu.

Cmoudi spatky

Išiel by som naspäť za nimi, keď máme spolu umrieť, tak spolu umrieme, ukončil svoju odpoveď Ibrahim Maiga pre redaktorku, ktorá zostala úplne obarená úprimnosťou černošského speváka, ktorý v tej chvíli zabudol na politickú korektnosť a povedal jej to, čo si na Slovensku myslí väčšina ľudí.

Proroctvo z Fatimy sa postupne naplňuje. Zasvätí pápež Rusko Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie? Je islam trest Boží za nesplnenie želania Panny Márie?

Mnohí ľudia, o ktorých hovoril Ibrahim Maiga, že sú zodpovední za drancovanie nerastných surovín a vyvolávanie vojen vo svete, sa zúčastnili konferencie v Bratislave pod názvom Globsec 2015, ktorej médiá venovali veľkú pozornosť a vyjadrovali sa o nej takmer výlučne pozitívne. Pochod 8000 tisíc ľudí, ktorí odmietajú niesť následky za ich politiku, označili médiá za fašistický.

Zástupcovia štátov V4, ktorí sa zúčastnili na konferencii Globsec 2015, sa zhodli a jednoznačne vyjadrili svoj nesúhlas s kvótami. Odmietavé stanovisko zaujal náš premiér Robert Fico, maďarský premiér Viktor Orbán aj predseda poľskej vlády a minister obrany Tomasz Siemoniak.

Extrémistické, liberálne médiá však spustili povik a organizujú kampaň za prijatie utečencov napriek názoru politikov a verejnosti.

Odpoveď Ibrahima Majgu si môžete pozrieť TU.


Boris Garman

http://www.hlavnespravy.sk/ibrahim-maiga-sokoval-redaktorku-casu-nech-sa-o-utecencov-staraju-ti-ktori-im-znicili-krajiny/635621

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.