Konzervatívny denník na postoy.sk sa grupuje z ľudí z .týždňa! Bude jeho šéfredaktorom Štefan Hríb?

Prichádzajú k nám Majchrák, Hanus a Daniška

Keď sme ohlásili zámer založiť konzervatívny denník, zdôrazňovali sme, že budeme klásť veľký dôraz na profesionalitu redakcie. Medzi prvými ľuďmi, ktorí sa do projektu zapojili, boli skúsení novinári Pavol Rábara, Peter Kremský či Imrich Gazda.
Quo vadis
Dnes vám môžeme oznámiť mená ďalších skúsených novinárov, ktorí prichádzajú do našej redakcie.

Jozef Majchrák – pôsobil ako novinár v Hospodárskych novinách, no predovšetkým v týždenníku .týždeň, kde sa venoval politickým a spoločenským témam.

Martin Hanus – dlhoročný zástupca šéfredaktora v .týždni. Posledný rok strávil s rodinou v Taliansku. Po svojom návrate o niekoľko dní sa pridá k členom tímu ako komentátor a autor publicistiky.

Jaroslav Daniška – píše najmä o spoločenských, politických a náboženských témach. V minulosti pracoval ako asistent poslancov NR SR a poradca ministra vnútra. Patrí k zakladateľom a redaktorom katolíckej revue Impulz, bol redaktorom v týždenníku .týždeň.

Najnovšie zmeny sú potvrdením, že chystaný projekt konzervatívneho denníka bude stavať na profesionalite. Ku štartu nového denníka však potrebujeme aj vás.

Pridajte sa dnes k podporovateľom redakcie, ktorá bude tvoriť konzervatívny denník. Slovensko je teraz bližšie ku kvalitnému konzervatívnemu médiu ako kedykoľvek predtým. Je to odvážna myšlienka, ale reálna.

http://postoy.sk/content/prichadzaju-k-nam-majchrak-hanus-daniska

Rakúski poslanci jasne vyjadrili názor na “manželstvo pre všetkých”

V rakúskom parlamente utrpeli zástancovia “manželstva pre všetkých” ťažkú porážku. Za návrh predložený „Zelenými“ hlasovalo iba 26 poslancov, proti bolo až 110 poslancov.

Hlasné nie pre “manželstvo pre všetkých” odznelo minulý štvrtok v rakúskom parlamente. Odmietnutie návrhu, ktorý predložil hovorca “Zelených“, Marco Schreuder, nemohlo byť jasnejšie. Iba 26 poslancov (Zelení, Neo) hlasovalo za prijatie návrhu, 110 (Rakúska ľudová strana, Strana slobody, SPÖ, Team Stronach) proti nemu. Táto téma v súčasnosti v Rakúsku rezonuje nielen na politickej úrovni. Porážka Zelených v hlasovaní doteraz nebola spomenutá v žiadnom rakúskom denníku.

http://www.hlavnespravy.sk/rakuski-poslanci-jasne-vyjadrili-nazor-na-manzelstvo-pre-vsetkych/636609

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.