Boris Kollár odhalil pravdu o oligarchistickej pseudodemokracii: Na Slovensku je päť ľudí, ktorí ovládajú celú krajinu

Na Slovensku je päť ľudí, ktorí ovládajú celú krajinu, povedal pre HN online známy podnikateľ Boris Kollár, ale odmietol ich menovať, s tým, že všetci dobre vieme, o koho ide

„Ja si myslím, že definícia oligarchie sa u nás naplnila do litery. Myslím, že toto sa u nás udialo. Vláda úzkej skupiny ľudí a absolútna kontrola a prepojenie s politikmi. Peniaze sústredené v tých piatich rukách si robia s týmto štátom čo chcú. Dnes už to zašlo tak ďaleko, že je jedno kto tu vládne, či to bol Dzurinda, Radičová alebo Fico. Chvíľu po voľbách môže byť jeden z tých piatich chvíľu v nemilosti, ale tie peniaze sú už tak veľké, že sa to rýchlo vráti späť,“ povedal Kollár v rozhovore pre HN.
Kolar

Na sníme podnikateľ Boris Kollár

Na otázku moderátora, ako sa to dá zmeniť, keď voľbami sa to nedá, lebo je jedno, kto vyhrá voľby, odpovedal takto:

“To by tam naozaj musel prísť niekto, kto by povedal, že už stačilo, niekto, kto by sa slušne povedané nezľakol, zatiaľ nikoho takého nevidím, ale netvrdím, že sa to nemôže udiať. Ja by som si to veľmi želal, lebo to podnikanie by nemalo byť pokrivené, potom ostatní sú v nevýhode. Vy zbytočne budete mať firmu na nejakú medicínsku techniku, keď napríklad to CT-čko do nemocnice v živote nemôžete dodať. Hoci by ste sa chcel podeliť, ale ani tak to nejde, lebo to všetko dodáva jedna skupina. Toto je choré, tým je ten trh pokrivený, a my nemáme rovnaké šance. Keby som mal nejakú firmu a chcel by som dodať CT-čko, tak to normálne nepripadá do úvahy. Ale prečo by som ho nemohol dodať lacnejšie ako za 1,5milióna, keď to stoji 500tisíc?”, pýta sa Kollár a pokračuje:

“Každá vláda, ktorá tu bola, si nejako pomohla, každá má nejakých sponzorov. Len keď to tak hodnotím dozadu, tie predošlé vlády nebrali úplne všetko odspodu hore. Nechali určitý segment, ktorý mohol reálne fungovať a podniky v regiónoch mohli žiť, robiť, dodávať, dnes to valcujú plošne, takže tie podniky na Slovensku sú likvidované, končia, sú v strate, idú do konkurzov, proste decimujú všetko ostatné.

Ja si myslím, že dá sa zjesť len jedna večera a keď si niekto vezme tú večeru z celého Slovenska, tak tí ostatní sú hladní. Ja sa nemôžem sťažovať, môžem si dať rovnakú večeru ako ten najbohatší človek. Od určitej hranice si môžte dať ten istý steak, alebo jazdiť na tom istom aute, lebo už drahšie nie je. Nevidím preto dôvod na to mamonárske hrabanie všetkého na jednu kopu a potom tá stredná trieda ide úplne preč. Ja to vnímam tak, že tá stredná trieda je decimovaná tým zhŕňaním oligarchov.”

Na otázku, či by kandidoval vo voľbách 2016 a či by nehrozilo, že by tých oligarchov bolo potom šesť, odpovedal Boris Kollár takto:

„Nemám túto ambíciu, ja mám filozofiu života úplne inak postavenú, takže sa nikde vo voľbách neobjavím.“

Boris Kollár sa narodil 14. augusta 1965 v Bratislave. Už počas obdobia komunizmu začal podnikať. Za prvé peniaze v 90-tych rokoch kúpil Športhotel a lyžiarske vleky na Donovaloch. Pochádza z chudobnej rodiny a práve tento fakt považujú za jeho hnací motor, keď uniká pred komplexom nedostatku a preto, aby nebol chudobný, dokáže veľa pracovať.

Boris Kollár si dopriava luxus. Je známi svojimi drahými autami a vlastní aj lietadlo. Momentálne čaká deviate dieťa s naturalizovanou černoškou Paulou M. Simoes.

http://www.hlavnespravy.sk/boris-kollar-na-slovensku-je-pat-ludi-ktori-ovladaju-celu-krajinu/636672

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.