Prorocké slová z r. 1980 k synode o rodine? Sr. Lucia z Fatimy: „Posledná bitka medzi Pánom a vládou satana sa vybojuje o manželstvo a rodinu.“ + Bojovníci IŠ ukrižovali dve deti

Tretie tajomstvo Fatima

Tretie tajomstvo – Fatima

Bologna, 24.6.2015 (kath.net/jg) 018 044 – „Posledná bitka medzi Pánom a vládou satana sa vybojuje o manželstvo a rodinu.“ Táto veta stojí v liste, ktorý napísala sr. Lucia dos Santos, vizionárka z Fatimy, kardinálovi Carlovi Caffarrovi, bolonskému arcibiskupovi. Blog Rorate caeli uverejnil výťah z interview, ktorý kardinál poskytol talianskemu magazínu Voce di Padre Pio v marci 2008.

Kardinál Caffarra dostal v r. 1980 od svätého pápeža Jána Pavla II. poverenie založiť Pápežský inštitút pre štúdium manželstva a rodiny, ktorého bol aj prvým prezidentom v r. 1981 až 1995. Keď prevzal túto úlohu, napísal list sr. Lucii, v ktorom ju prosil o modlitbu. V jej odpovedi bola aj spomínaná veta.

„Proti každému, kto sa zasadzuje za svätosť manželstva a rodiny sa bude v každom ohľade bojovať a bude odmietaný, pretože toto je rozhodujúca otázka,“ dodala sr. Lucia.
„Sv. pápež Ján Pavol II. takisto považoval túto otázku za kľúčovú,“ ako spomína kardinál Caffarra. „Týka sa piliera stvorenia, vzťahu muža a ženy v rámci generácií ´Ak sa tento základný pilier zničí, zrúti sa celá budova,´“ citoval kardinál Caffarra pápeža. -zg-

Európanky sa od IŠ živé nevrátia!

Berlín, 24.6.2015 (kath.net/idea) 018 041 – Mladé ženy z Európy, ktoré sa pripojili k teroristickej organizácii „Islamský štát“ na Blízkom Východe, sa živé domov nevrátia. Toho sa veľmi obáva bývalá spolupracovníčka IŠ, ktorej sa teroristickým militantom podarilo ujsť. Táto 23-ročná žena povedala reportérke časopisu „Bild am Sonntag“:
„Dievčatá posielajú na front, alebo ich vycvičia na samovražedné atentátničky.“
Žena Um Asma – z bezpečnostných dôvodov nepravé meno – naliehavo varuje dievčatá v Európe predtým, aby prichádzali do Sýrie. Život v kalifáte nie je taký, aký si predstavujú:
„Ženy tu bičujú, predávajú a kameňujú. Ich mŕtvoly celé týždne potom verejne vystavujú.“
Úloha bývalej „lapačky dievčat“ spočívala v tom, že prepašovávala mladé Európanky:
„Niekedy sme odviezli od tureckých hraníc až 50 dievčat, inokedy len 5. Väčšinou išlo o Britky, Francúzsky a Nemky. Boli veľmi šťastné, že sa ´konečne´ dostanú k IŠ. Mladé ženy takmer všetky privezú do hlavného stanu IŠ v meste Rakka. Naučia sa tam strieľať a musia študovať Korán.“
Na jednej fotografii spoznala bývalá teroristka 15-ročnú Eleonóru z nemeckého Sangerhausenu (Sachsen-Anhalt), ktorá je od 6. marca nezvestná. Na otázku, či sa Eleonóra znova vráti do Nemecka, odvetila: „Nie živá!“
Podľa informácií spravodajského magazínu „Der Spiegel“ u IŠ sa nachádza asi 100 nemeckých žien a dievčat.

„Mala som kresťanských priateľov“
Svoj príklon k teroristickým militantom opisuje Um Asma nasledovne: „Keď vypukla vojna, študovala som v meste Al-Hasaka. Obliekala som si celkom normálne šaty, mala som kresťanských priateľov, chodila som tancovať, počúvala hudbu. Potom prišla revolúcia. Ušla som do Rakky, kde bývala moja rodina.“ Keď radikálni islamisti na jar 2013 dobyli Rakku, rozhodla sa – aby prežila – pracovať pre IŠ. Um Asma:
„Kto to urobí, dostáva viac jedla, viac dieselovej nafty a 30 000 sýrskych lír platu mesačne – to je asi 150 eur. A ja som to chcela.“
Po nejakom čase však žena tento život už nezniesla a rozhodla sa pre útek. –zg-

 

Bojovníci IŠ ukrižovali dve deti

Špionážna sieť amerických tajných služieb CIA
sa v kruhoch Islamského štátu rozrastá.
Do „džihádu“ vycestuje z Nemecka až 700 islamistov.

Mayadin/Mosul, 25.6.2015 (kath.net/idea) 018 045 – Aj počas m moslimského pôstneho mesiaca Ramadán (18. júna-16.júla) pokračujú krutosti teroristickej organizácie „Islamský štát“ neobmedzene ďalej. Podľa informácií „Sýrskeho pozorovacieho centra pre ľudské práva“ (SOHR) vo Veľkej Británii islamisti ukrižovali vo východosýrskom mestečku Mayadin dve deti. Údajne nedodržiavali predpisy počas pôstneho mesiaca Ramadán. „Očividne ich prichytili pre jedle“, potvrdil zakladateľ SOHR Rami Abel Rahman. Počas Ramadánu moslimovia nesmú jesť ani piť od východu až do západu Slnka.
IŠ v minulosti stále znova tiež zneužívala postihnuté deti ako samovražedných atentátnikov. Počiatkom júna uverejnila IŠ video, na ktorom bolo vidno deti, ktoré bojovníci IŠ cvičili pre „džihád – svätú vojnu“.

IŠ utopila zajatcov
Na ďalšom videu vidno piatich mužov v železnej klietke, ktorých islamisti topia na kúpalisku v Mosule. IŠ ich obvinila zo špionáže pre USA. Ďalším zajatcom priviazali teroristi na krk kábel k výbušnine, ktorú odpálili a tak im odťali hlavu.
V máji špeciálne komando americkej armády usmrtilo islamského vodcu Abu Sayyafa, ako aj 11 ďalších teroristov na východe Sýrie. Podľa pozorovateľov akcia ukazuje, že špionážna sieť amerických tajných služieb CIA v kruhoch IŠ sa rozrastá.

Minister vnútra varuje pred islamistami v Nemecku
Nemecký minister vnútra Thomas de Maizière (CDU) varoval pred rastúcou radikalizáciou islamistov v Nemecku.

„Počet tých čo vycestujú do džihádu vzrástol na cirka 700. Taký veľký počet sme doteraz ešte nikdy nezaznamenali. Takýchto radikalizovaných ohrozovateľov bezpečnosti v Nemecku je v súčasnosti až 330,“ povedal minister pre noviny „Rheinische Post“ (Düsseldorf).
Pritom ide o osoby, od ktorých štátne orgány očakávajú, že spáchajú „politicky motivované trestné činy rozsiahleho významu“. V súčasnosti prebieha 500 procesov vyšetrovania 800 obvinených z islamistického prostredia. Štátne orgány sa usilujú bojachtivým extrémistom zabrániť vo vycestovaní, ako dodal minister -zg-

Niekoľko proroctiev bl. Kataríny Emmerichovej

Medzi videniami, ktoré mala blahoslavená Anna Katarína Emmerichová, majú svoje miesto aj apokalyptické proroctvá o osude Cirkvi. Predovšetkým, Katarína bola pravdepodobne prvá, kto videl aspekty budúcej liturgickej reformy: „Svätá omša bola krátka. Na konci sa nečítalo Evanjelium sv. Jána. Videla som tiež vzťah dvoch pápežov… Videla som, aké neblahé boli dôsledky existencie tejto falošnej cirkvi. Videla som, ako vzrastajú jej rozmery. Do mesta prichádzali heretici všetkého druhu. Miestny klérus prepadol vlažnosti, videla som veľkú temnotu…“ (1. mája 1820).

Anne-Catherine-Emmerich
Cirkev, ktorá vzniká podľa Kataríniných videní, je cirkev „falošná“. Je skazená zlou náukou (o niečo skôr hovorila o „protestantizovanej cirkvi a o spustošení zvlažnenej cirkvi).

„Vidím Svätého Otca vo veľkej úzkosti. Býva v inom paláci a pripúšťa k sebe len nie veľký počet svojich priateľov. Bojím sa, že Svätý Otec bude musieť trpieť pred smrťou mnohými skúškami. Vidím, že falošná cirkev temnôt robí pokroky a vidím strašný vplyv, aký má na ľudí.“ (10. augusta 1820)

„Potom som videla to, čo sa týkalo protestantizácie, ktorá postupne prevládala nad katolíckym náboženstvom a urýchľovala úplný úpadok. Veľká časť kňazov bola zvedená falošnými náukami mladých vyučujúcich a všetci prispievali k dielu zničenia. V tých dňoch viera upadla veľmi hlboko a zostala zachovaná len na niekoľko málo miestach, v nemnohých domoch a v málo rodinách, ktoré Boh chránil pred skazou a vojnami.“ (1820)

„Videla som veľa duchovných, ktorí sa dali zapliesť do ideí pre Cirkev veľmi nebezpečných. Budovali cirkev veľkú a extravagantnú. Všetci mali vstúpiť do cirkvi, byť spojení a mať rovnaké práva: evanjelici, katolíci, všetky sekty a denominácie. Tak vznikala nová cirkev. Ale Boh mal iné projekty.“ (22. apríl 1823)
Nikto z nás nie je schopný povedať, kedy a ako sa tieto proroctvá naplnia… Udivuje však súlad mnohých aspektov, prevažne temných v dnešnej cirkvi.
Mattia Rossi

http://modlitba.sk/?p=7992

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.