Kandidát na amerického prezidenta Jindal otvorene kritizuje homosexuálne manželstvá. + Cameron: Islamský štát plánuje v Británii strašné útoky

Indo-americký guvernér Bobby Jindal sa rozohnil na adresu amerického prezidenta Baracka Obamu a demokratickú prezidentskú kandidátku Hillary Clintonovou pre ich názory na manželstvá rovnakého pohlavia. Tvrdí, že svoje názory vyvinuli na základe prieskumov verejnej mienky.

Republican presidential candidate, Lousiana Gov. Bobby Jindal speaks to students and area business leaders at Saint Anselm College Thursday, June 25, 2015, in Manchester, N.H. (AP Photo/Jim Cole)

Na snímke guvernér štátu Louisiana Bobby Jindal

“Prezident a Hillary upravili svoje názory na základe prieskumu verejnej mienky,” povedal Jindal, 13. republikánsky uchádzač o Biely dom vo voľbách v roku 2016.

“Môj názor na manželstvo je založený na mojej kresťanskej viere. Žiadne rozhodnutie súdu to nezmení. Myslím si, že manželstvo je medzi mužom a ženou,” povedal Jindal.

Obama prehlásil, že rozhodnutie je víťazstvo pre Ameriku, zatiaľ čo Clintonová ocenila rozhodnutie Najvyššieho súdu USA, ktoré legalizovalo manželstvá ľudí rovnakého pohlavia vo všetkých 50 štátoch v krajine.

“Myslím, že všetci sme si rovní v Božích očiach. A myslím, že musíme rešpektovať a milovať aj tých, s ktorými nesúhlasíme. Myslím si, že môžeme mať náboženskú slobodu bez diskriminácie. Moje názory na manželstvo nijako nesúvisia s voľbám, je založený len na mojej viere. Myslím, že určité veci by mali zostať medzi mužom a ženou,” povedal.

Jindal vyhlásil, Amerika sa posunula smerom k oveľa lepším pohľadom na vzťahy medzi rasami.

“Už som povedal, musíme zastaviť pozeranie na seba ako na prisťahovaných Američanov. Nie sme Afroameričania alebo Indickí Američania, sme všetci Američania. Myslím si, že pozerať sa na ľudí podľa farby ich kože je najhlúpejší spôsob, ako sa správať k ľuďom,” uviedol.

Jindalova popularita v jeho domovskom štáte je pomerne nízka a po opýtaní sa na to reagoval, že ho verejná mienka nezaujíma. “Keby som mal strach z verejnej mienky, nikdy by som bol zvolený v dvoch voľbách a nevyhral by som najvyšším percentom v posledných voľbách na guvernéra.”

Jindal povedal, že chce spustiť kampaň, kde “si vážia zásady a princípy”. „Republikáni nechcú, aby sme to spravili. Jeb Bush hovorí, že musíme byť ochotní vzdať sa primárneho cieľa ak chceme vyhrať všeobecné voľby,” dodal.

http://www.hlavnespravy.sk/kandidat-na-americkeho-prezidenta-jindal-otvorene-kritizuje-homosexualne-manzelstva/638982

Cameron: Islamský štát plánuje v Británii strašné útoky

Britský premiér sa takto vyjadril po tom, ako ozbrojený extrémista zaútočil v piatok v tuniskom letovisku Súsa

David Cameron vyslovil dnes varovanie, že militanti z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) pôsobiaci v Sýrii a Iraku plánujú konkrétne útoky proti Británii a predstavujú existenčnú hrozbu pre Západ. Informovala o tom agentúra Reuters.

“V Iraku a Sýrii sú ľudia, ktorí plánujú vykonať strašné činy v Británii a inde. Pokiaľ bude IS v týchto dvoch krajinách existovať, sme v ohrození,” uviedol pre BBC britský premiér.

Cameron sa na margo bezpečnostnej situácie v Británii vyjadril po tom, ako islamista ozbrojený kalašnikovom zabil v piatok v tuniskom letovisku Súsa (Sousse) 38 ľudí, z toho 30 Britov.

Podľa viacerých britských politikov išlo o najhorší jednotlivý útok na britských občanov od viacnásobného bombového útoku na londýnske metro a autobus, pri ktorom v roku 2005 zahynulo 52 ľudí a štyria atentátnici.

http://www.hlavnespravy.sk/cameron-islamsky-stat-planuje-v-britanii-strasne-utoky/638910

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.