V Maďarsku útočilo takmer sto migrantov. Tábor pre utečencov v Debrecíne je uzatvorený. + Bojovníci IS sa nedostanú do raja, povedal predstaviteľ al-Kájdy

SDÍLEJTE!
Přišlo mi do zprávy:

Známý, co byl na obchodní cestě v Tunisku, tam měl obchodní jednání s vlivnými obchodníky, s ministrem životního prostředí a s pracovníky Zahraničně obchodní komory. Co tam slyšel, je neuvěřitelné, je to ale skutečnost potvrzená na místě různými osobami. Všechny státy Maghrebu, patrně také Egypt, se vlnami prchajících do Evropy zbavují svých vězňů a duševně nemocných! Zločince z těchto zemí tam soustavně nakládají do člunů a posílají je směrem do Evropy! Je to zjevně lidštější, protože pak jim nemusejí každý pá tek stínat hlavy při popravách. Všichni vyvrhelové těc hto zemí jsou posíláni do Evropy. Tamní země to dělají cíleně a vědomě. Pro ty země je to všestranně výhodná situace. Neplatí už věznice a kliniky a nebezpečí plynoucí z těchto lidí se vyveze za hranice. Dozvěděl se o tom i německý velvyslanec a chtěl to projednat s tuniskými úřady, byl ale z chystané návštěvy odvolán přímo z Berlína. Pohrozili mu, že pokud by se do toho dál vměšoval, bude přeložen zpět na ministerstvo zahraničí – to znamená, že politici v Berlíně vědí o tom, že do Evropy a do Německa přicházejí většinou jen zločinci a lidská spodina. A nic proti tomu nedělají, nýbrž skrytě a podbízivě to podporuj&i acute; a platí to navíc ještě penězi svého lidu.“

V. Z.

Migranti vybehli z tábora vyzbrojení palicami, ale aj nožmi a smetnými nádobami zabarikádovali cestu vedúcu do mesta

Takmer sto cudzincov z migračného tábora v maďarskom Debrecíne dnes popoludní zabarikádovalo cestu vedúcu do mesta, pričom palicami a fľašami sa snažilo prinútiť okoloidúce autá a autobusy, aby zastavili. Informoval o tom regionálny spravodajský server Szon.hu, podľa ktorého je na mieste množstvo policajtov. Zúfalí obyvatelia preplneného tábora vyzbrojení palicami, ale aj nožmi, vybehli z areálu a smetnými nádobami zabarikádovali cestu vedúcu do mesta. Snažili sa prinútiť k zastaveniu autá a autobusy. Niekoľko smetných nádob podpálili.

AppleMark

AppleMark

Na snímke policajti stoja pred vstupnou bránou do tábora

Hovorkyňa polície Hajdúcko-biharskej župy Erika Demeterová uviedla, že incident sa začal konfliktom dvoch utečencov, ku ktorým sa potom pridali ďalší obyvatelia tábora. Hovorkyňa poprela, že by došlo pri incidente k úmrtiu či zraneniam. Polícia uzatvorila štátnu cestu číslo 471. Utečencov nahnali späť do areálu tábora, pričom niekoľko stoviek príslušníkov zásahovej jednotky zostalo podvečer pri tábore, z ktorého utečenci stále vykrikovali nezrozumiteľné heslá.

Tábor po incidente dočasne uzatvorili, informovala agentúra MTI. Migranti môžu vojsť do tábora, avšak von pustia ľudí iba s vážnym dôvodom. Zariadenie večer navštívil primátor mesta László Papp – nominant vládneho bloku Fidesz-KDNP. Povedal, že polícia má tábor pod kontrolou, a zatvoril ho. V Debrecíne budú v nadchádzajúcich dňoch posilnené hliadky.

Podľa Pappa bolo iba otázkou času, kedy vznikne konflikt v preplnenom tábore. “Pre Debrecín je to neprijateľná situácia, v meste nie je miesto pre tábor,” dodal s poznámkou, že si je vedomý, že Maďarsko je pod mimoriadnym migračným tlakom, preto mesto podporuje snahy vlády o vybudovanie zábrany na maďarsko-srbských hraniciach.

http://www.hlavnespravy.sk/v-debrecine-zautocilo-takmer-sto-migrantov-na-auta-zasiahla-policia/639154

 

 

Bojovníci IS sa nedostanú do raja, povedal predstaviteľ al-Kájdy
Ghadan v rozhovore varoval, že na druhom svete stihne každého, kto pácha násilnosti na moslimoch, krutý trest. Zároveň však vyzýva na útoky proti Spojeným štátom.

WASHINGTON. Bojovníci Islamského štátu sa po smrti nedostanú do raja kvôli ukrutnostiam, ktoré páchajú na moslimskom obyvateľstve.

Vyhlásil to bývalý popredný predstaviteľ al-Káidy, ktorého citovala americká televízia ABC News.

„Nikto nemôže poprieť vojenskú silu a zdatnosť skupiny Islamský štát, avšak zločiny, ktoré pácha na moslimoch, nemožno prehliadnuť ani časom opomenúť, pretože v islame nejestvuje doba premlčanosti,“ uviedol v nedávnom vydaní internetového časopisu al-Káidy Ádam Jahjá Ghadan.

Ghadan bol donedávna šéf mediálnej kampane tejto teroristickej siete.

Konvertoval na islam
Ghadan, pôvodným menom Adam Pearlman, vyrástol v Kalifornii v židovsko-kresťanskej rodine, v mladosti však konvertoval na islam a pridal sa k organizácii al-Káida.

Následne odišiel do Pakistanu, kde pôsobil ako tlmočník, hovorca a mediálny poradca al-Káidy.

V januári tohto roku zahynul pri americkom nálete na tábor al-Káidy v Pakistane neďaleko afganských hraníc.

Al-Káida teraz zverejnila dlhý, vyše 80-stranový rozhovor s Ghadanom, ktorý podľa expertov pravdepodobne vznikol vlani na jeseň.

Väčšina interview je venovaná kritike skupiny Islamský štát, s ktorou al-Káida súperí o vedúcu úlohu v globálnom džiháde.

Vyzýval na útoky proti USA
Ghadan v rozhovore varoval bojovníkov Islamského štátu, že na druhom svete čaká prísny trest na každého, kto pácha násilnosti na moslimoch, kto vyzýva na ich páchanie alebo kto ich ospravedlňuje a zatvára pred nimi oči.

„Útlak každého druhu je zlý a na jeho pôvodcov čaká v súdny deň temnota. Moslimská obec veriacich nie je videohra, je to reálny život s reálnymi dôsledkami, na tomto svete aj v budúcom živote,“ vyhlásil Ghadan.

V tom istom rozhovore však zároveň vyzýva moslimov na útoky voči Spojeným štátom a ich „križiackym spojencom“.

http://www.sme.sk/c/7885807/bojovnici-is-sa-nedostanu-do-raja-povedal-predstavitel-al-kajdy.html?ref=njct

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.