Okamura chce referendum. Každý moslim je bezpečnostným rizikom. + Pri útokoch na Sinajskom polostrove zahynulo najmenej 100 ľudí

Podľa Okamuru každý z moslimov je bezpečnostným rizikom a časovanou bombou
Demonštrácia proti islamu, ktorú dnes do dolnej časti Václavského námestia v Prahe zvolal nezávislý poslanec Tomio Okamura, niekdajší zakladateľ parlamentného hnutia Úsvit za priamu demokraciu, sa skončila zatknutím niekoľkých ľavicových aktivistov.

ČR Praha voľby parlamentné ÚSVIT

Skupinu demonštrantov, ktorí radikálnym odporcom moslimov odmietli uvoľniť cestu, sa podarilo spacifikovať až policajným ťažkoodencom, vyplýva z informácií internetového servera Novinky.cz.

Na demonštráciu prišlo asi 300 odporcov islamu, ktorí sa hlasito a nezriedka vulgárne vyslovovali za ukončenie prijímania migrantov z islamských štátov a za potlačovanie islamu. Okamura v príhovore konštatoval, že každý z moslimov je bezpečnostným rizikom a časovanou bombou, a dodal: “Sme v oficiálnej vojne, ktorú Európanom vyhlásili islamisti”.

Podľa jeho slov by každý utečenec mal byť vrátený do krajiny svojho pôvodu. “Rozkradnutý český štát”, ako formuloval, nemá peniaze ani pre vlastných nezamestnaných, seniorov a hendikepovaných občanov, nie aby živil utečencov. Preto rečník požaduje vypísanie referenda, či by ČR mala prijať migrantov.

Na okraji Václavského námestia smerom k Staromestskému námestiu sledovala dianie skupina asi dvoch desiatok ľavicových aktivistov, ktorí v závere protestnej akcie napriek výzvam polície nechceli umožniť účastníkom vydať sa na pochod smerom k Úradu vlády ČR. Viacerí z nich si sadli na zem a odmietali opustiť miesto. Napokon zasiahli policajní ťažkoodenci, ktorí v putách odvliekli trojicu aktivistov.

http://www.hlavnespravy.sk/tomio-okamura-chce-referendum-o-tom-ci-by-cesko-malo-prijat-migrantov/640296

Pri útokoch na Sinajskom polostrove zahynulo najmenej sto ľudí

Povstalci z egyptskej odnože extrémistickej skupiny Islamský štát zabili na severe Sinajského polostrova pri koordinovanom útoku na armádne a policajné stanovištia viac ako 100 ľudí. O poslednej bilancii jedného z najväčších útokov militantov v modernej histórii Egypta informovala tamojšia armáda.

Podľa agentúry Reuters sa medzi obeťami nachádzali vojaci, policajti, civilisti a militanti. Egyptská armáda dnes prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia informovala o najmenej sto mŕtvych militantoch a 17 zabitých vojakov.

K zodpovednosti za krviprelievanie sa prihlásila militantná skupina Sinajská provincia. Na sociálnych sieťach potvrdila, že jej bojovníci zasiahli pri útokoch na severe Sinajského polostrova dovedna 15 armádnych a policajných stanovíšť. V rámci série incidentov sa odpálili aj traja samovražední atentátnici v meste Aríš a jeho bezprostrednej blízkosti.

K paralelným útokom na severe Sinajského polostrova došlo dva dni po atentáte na egyptského generálneho prokurátora v metropole Káhire. Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí v utorok prisľúbil, že dôjde k zintenzívneniu dva roky trvajúceho ťaženia proti tamojším militantom. Sinajská provincia je najaktívnejšou militantnou skupinou v danom regióne a oficiálne sa hlási k IS, teda k sunnitskej extrémistickej skupine ovládajúcej rozsiahle územia v Iraku a Sýrii.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/360197-pri-utokoch-na-sinajskom-polostrove-zahynulo-najmenej-30-vojakov/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.