Petíciu za referendum o vystúpení z Európskej únie v Rakúsku podpísalo vyše 261 tisíc ľudí. + Dánsko chce znížiť príspevky pre azylantov, aby znížilo ich príliv

Iniciátori petície požadujú od spolkového parlamentu rozhodnutie o vystúpení Rakúskej republiky z Európskej únie prostredníctvom ústavného zákona, o ktorom sa uskutoční ľudové hlasovani

Petíciu za usporiadanie referenda o vystúpení Rakúska z EÚ v priebehu uplynulého týždňa podpísalo 261.159 tamojších občanov. O výsledku občianskej iniciatívy pod vedením bývalej prekladateľky na dôchodku Inge Rauscherovej dnes informoval internetový portál rakúskeho verejnoprávneho rozhlasu a televízie (ORF).

Peticia za vystupenie Rakuska z EU

Iniciátori petície požadujú od spolkového parlamentu “rozhodnutie o vystúpení Rakúskej republiky z Európskej únie prostredníctvom ústavného zákona, o ktorom sa uskutoční ľudové hlasovanie”.

Využili pritom zákonný postup, na základe ktorého musia zákonodarcovia požiadavku prerokovať, ak petíciu v týždňovej lehote podpíše najmenej 100.000 oprávnených voličov.

Iniciatíva odporcov EÚ vystupujúca pod názvom Domovina a životné prostredie bola podľa ORF s podobnou petíciou úspešná aj v roku 2000. Výrazné zvýšenie podpory oproti vtedajšej podpisovej akcii stanica dáva do súvislosti so stavom ekonomiky a krízou v Grécku.

http://www.hlavnespravy.sk/peticiu-za-referendum-o-vystupeni-z-europskej-unie-v-rakusku-podpisalo-vyse-261-tisic-ludi/640671

Dánsko chce znížiť príspevky pre azylantov, aby znížilo ich príliv

Na základe návrhu by mal byť mesačný príspevok v hotovosti pre jedného bezdetného azylanta v Dánsku mal byť zmenšený o približne približne 800 eur

Burundský-demonstrant-s-píšťalkou

Dánska stredopravá menšinová vláda dnes zverejnila plán na škrty vo finančných dávkach pre žiadateľov o azyl. Ide o snahu o obmedziť príliv utečencov, napísala agentúra DPA.

Ministerka pre integráciu Inger Stöjbergová povedala, že obmedzenie počtu žiadateľov o azyl je “jasným cieľom” návrhu. “Pomôžeme ľuďom v núdzi, ale tiež si udržíme kontrolu, čo v súčasnej situácii nemôžeme,” povedala ministerka.

Podľa návrhu by mesačný príspevok v hotovosti pre jedného bezdetného azylanta v Dánsku mal byť zmenšený o približne polovicu na 6000 dánskych korún (približne 800 eur) pred zdanením, čo je na úrovni príspevkov pre študentov.

Škrty sa budú týkať aj zosobášených dvojíc s deťmi a opatrovateľských príspevkov.
Stöjbergová povedala, že by mal byť tiež zavedený príspevok 1500 dánskych korún (200 eur), ktorý by mal povzbudiť utečencov, aby sa rýchlo naučili dánsky. Návrh by mal začať platiť od januára, ak ho parlament po letnej prestávke schváli.

http://www.hlavnespravy.sk/dansko-chce-znizit-prispevky-pre-azylantov-aby-znizilo-ich-priliv/640258

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.