Rusko vydáva svedectvo viery pred celým svetom a obmedzuje adopcie do krajín, ktoré umožňujú zväzky rovnakého pohlavia

Moskva 14. februára

dobro_a_zlo_250Obmedzenie bude mať vplyv na krajiny, ktoré tradične prijímali veľké množstvo ruských sirôt
Od štvrtka 13. februára zaviedlo Rusko opatrenie, ktoré zamedzuje adopcie detí do krajín, v ktorých zákon umožňuje zväzky rovnakého pohlavia. Vyhlášku zverejnili na internetových stránkach vlády, kde je uvedené, že zákaz sa bude vzťahovať na manželské homosexuálne páry a na heterosexuálne páry, ktoré nie sú zosobášené.

Obmedzenie bude mať vplyv na krajiny, ktoré tradične prijímali veľké množstvo ruských sirôt a to vrátane Španielska, Francúzka a Kanady.
„Adopcie môžu byť realizované osobami oboch pohlaví, s výnimkou… ľudí rovnakého pohlavia, ktorí sú v stave manželstva v súlade s právnymi predpismi v danom štáte… a tiež slobodní ľudia v týchto štátoch,“ uvádza vyhláška, ktorú podpísal premiér Dmitrij Medvedev.
Prezident Vladimír Putin podpísal v júli minulého roku zákon, ktorý v Rusku zakázal adoptovanie ruských detí pármi rovnakého pohlavia, čím vyvolal širokú medzinárodnú kritiku.
Homosexuálne manželstvá sú v súčastnosti legálne v štrnástich, prevažne európskych štátoch, vrátane Francúzka, Španielska Holandska, Švédska a Portugalska. Tieto zväzky umožňujú aj krajiny ako Nový Zéland, Kanada a Juhoafrická republika.

jf

http://www.hlavnespravy.sk/rusko-obmedzuje-adopcie-do-krajin-ktore-umoznuju-zvazky-rovnakeho-pohlavia/220328

Tento obsah bol zaradený v Správy a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.