Imigranti kradli v Nových Zámkoch. + Migranti – sociálny aspekt problému

Tento tyždeň boli ukradnuté osobné veci a bicykel z balkónu dvom obyvateľom mesta. Polícia páchateľov dolapila. Najpravdepodobnejšie sa jednalo o občanov Somálska.

Protest imigranti Zilina

Správa je potvrdená. Polícia poškodenému povedala, že sa nejedná o utečencov, ale občanov s právom na voľný pohyb v EU, ktorí nie sú z EU.

Ich vzhľad však nasvedčuje, že nemajú európsky pôvod.

Mariusz Malinowski

http://medzicas.sk/imigranti-kradli-v-novych-zamkoch/

Migranti – sociálny aspekt problému

Občianska iniciatíva Islám v České republice nechceme dáva verejnosti do pozornosti situáciu v utečeneckom tábore v meste Linz.

Tam došlo k tejto situácii, ktorú opísala miestna tlač:

Místní bezdomovci prosili o ubytování v uprchlickém táboře ve městě Linz (Rakousko). “Prosím, můžu tu nějaký čas zůstat? Vezmu i jídlo, které zůstane navíc nebo bude vyhozeno…. “

Byli odmítnuti. Tábor je přeplněn imigranty a za bezdomovce není zodpovědný. Je smutné, když ve vlastní zemi mají přednost cizí před vlastními. Něco je špatně, když má člověk, který se zde narodil a je občanem státu, menší cenu, než imigrant z Afriky.
IVCRN_znak

Neostáva mi nič iné, ako s občianskou iniciatívou súhlasiť. Naši politici, “osobnosti”, mimovládky sú vždy pripravené z peňazí vyzbieraných od občanov pomôcť každému, len nie tým občanom. A hlavne pomôcť sebe vylepšiť svoj životný nadštandard.
viac na FB stránke Islám v České republice nechceme

http://medzicas.sk/migranti-socialny-aspekt-problemu/

Ak sa nás pokúsite previezť, skočíme – vyhrážali sa utečenci držiaci v rukách dieťa
Vyhrotené situácie v utečeneckých táboroch

V českom utečeneckom tábore Bělé-Jezové v utorok zasahovala polícia. Utečenci sa s dieťaťom vyhrážali, že v prípade deportácie rodiny niekde inde, skočia. Informáciu zverejnil český spravodajský portál iDNES.cz.

Zúfalým činom sa rodina chcela brániť proti rozhodnutiu, že bude prevezená na iné miesto v Českej republike.

Situácia bola v menovanom tábore podľa vyjadrení polície neprehľadná, zmätočná a hrozilo, že sa do incidentu zapoja aj ďalší ľudia. Na miesto incidentu prišli aj hasiči. Policajti nakoniec autobus utečencov deportovali.

Trojčlenná iracká rodina s dieťaťom, ktorá mala byť prevezená do podobného zariadenia, do Zastávky pri Brne, vyliezla na balkón na treťom poschodí. Podľa vyjadrení hovorkyne cudzineckej polície Kataríny Rendlovej vykrikovala, že pokiaľ sa ich pokúsia previezť, skočia aj s dieťaťom.

Portál iDNES.cz odvolávajúc sa na vyjadrenia Rendlovej upozorňuje, že k takýmto situáciám dochádza niekoľkokrát za deň. Nikto totiž nechce byť deportovaný a prevezený tam, kde po prvýkrát prekročil hranicu.

Hovorkyňa cudzineckej polície tiež priznala, že už došlo aj k takým prípadom, kedy migranti držali nôž pri krku svojho dieťaťa.

http://www.hlavnespravy.sk/ak-sa-nas-pokusite-previezt-skocime-vyhrazali-sa-utecenci-drziaci-v-rukach-dieta/643147

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.