Eva ZELENAYOVÁ- Komentár: Rázne proti migračným vlnám. Ako sa niektoré krajiny EÚ urputne bránili pred príchodom žiadateľov o prácu z východných štátov Únie. Ale migranti z Afriky majú zelenú

Aktualizované 15. 6. 2015 autorkou
Bratislava povedala nie islamizácii Európy
Darmo má minister vnútra Robert Kaliňák jasno v migračnej politike, keď realita je iná. V Európskom parlamente za kvóty hlasovali tak poslanci vládneho Smeru, ako aj opozičných strán. Kresťanských demokratov nevynímajúc. Logickým dôsledkom takého správania sa politikov je občianska nespokojnosť. Navyše, ak ide o takú vážnu vec, akou je islamizácia Európy. Lebo kvóty pre migrantov v konečnom dôsledku znamenajú hrozbu straty vlastnej európskej kultúry.
Eva Zelenayova
Valiace sa masy migrantov do Európy, neschopnosť Talianska a Grécka pri ochrane hraníc a nemohúcnosť európskych inštitúcií v riešení otázky nelegálneho prisťahovalectva nenechávajú občanov nášho štátu ľahostajnými. Iniciatívu prevzala Ľudová strana Naše Slovensko a zorganizovala protest proti plazivej islamizácii starého kontinentu. Uskutočnil sa v sobotu 20. júna. Verejnoprávny rozhlas ešte v ten deň informoval, že ide o akciu neonacistov. Išlo o politickú objednávku alebo iba o neprofesionalitu pracovníkov verejnoprávneho média?

No nešlo len o médiá, ktoré o sobotňajších udalostiach v Bratislave prinášali informácie postrádajúce základné požiadavky žurnalistickej etiky. Ich šéfovia zrejme zabúdajú, že súčasné informačné technológie umožňujú občanom dostať sa k alternatívnym zdrojom a nie sú závislí na tom, čo im servírujú hlavnoprúdové médiá. Pozoruhodná je najmä réžia sobotňajších udalostí a ich výklad. Uskutočnili sa dve protestné zhromaždenia, jedno proti islamizácii Európy a druhé proti protestu. Vedenie mesta poznalo ich dôvody a predsa dopustilo, aby sa obidve skupiny stretli. Dokonca na poslednú chvíľu bol pochod protiislamistov políciou nasmerovaný cez námestie okolo prezidentského paláca, kde čakala skupinka ich odporcov. Takže k stretu obidvoch skupín muselo prísť.

Je zaujímavé, že práve pred príchodom na miesto stretnutia s odporcami protestu polícia zastavila sprievod a v dave sa objavili ľudia s kuklami na hlavách. Medzi účastníkmi protestu vybuchla dymovnica. No napriek tomu sa nič nestalo, k žiadnemu incidentu nedošlo. Okrem toho, že polícia zobrala jedného mladíka z chodníka, mimo miesta oboch táborov. Bránil sa a keď bolo po povinných „tančekoch“ na zemi a neodmysliteľnom fototermíne, potichu policajtom povedal, že ho nemusia ťahať, pôjde s nimi aj sám.

Podarí sa zničiť štáty a národy? Vznikne skrze vojnu európsky ľud?

Z oficiálnych zdrojov sa na organizátorov protestného zhromaždenia vzniesli obvinenia za všetko, čo sa v ten deň v Bratislave udialo. Za zničenie policajných áut, za útok na cyklistické preteky…aj bez zjavných dôkazov. Pritom počas trvania protestnej akcie k nijakému násiliu a výtržnostiam nedošlo. Paradoxom je, že počas incidentu pod hradom Marián Kotleba z tribúny na Nám. SNP ďakoval polícii za pokojný priebeh podujatia… Alebo bolo nevyhnutné vyvolať incident, aby sa dalo povedať, že išlo o extrémistické zhromaždenie a to už je dôvod zakázať verejné zhromaždenia občanov?

V to sobotné popoludnie Bratislava ožívala mladými ľuďmi. Napokon, veď práve ich budúcnosť je politikou EÚ ohrozená. Ešte si pamätáme, ako sa niektoré krajiny EÚ urputne bránili pred príchodom žiadateľov o prácu z východných štátov Únie a dokonca odsúvali možnosť vydávania pracovných povolení pre nich. Ale migranti zo vzdialenej Ázie či Afriky mali zelenú. A ako povedal Kaliňák v diskusnej relácii televízie TA3, Európa urobila množstvo chýb, zmenila štatút nelegálnych migrantov na legálnych zhruba piatim miliónom nelegálnych prisťahovalcov. Vzory priťahujú a dnes si Európa nevie poradiť s ich prílevom.

Na protestnom zhromaždení odzneli požiadavky v ničom nevybočujúce z rámca ústavnosti, zákonnosti a tradícií. Na protestnom zhromaždení sa zúčastnili aj organizátori protestov proti Gorile. Iste, odzneli aj veľmi emotívne výzvy. Rečníci poukazovali predovšetkým na nebezpečenstvo hroziace z prílevu imigrantov cudzej kultúry. Žiadali ústavných činiteľov, aby nepripustili prerozdeľovanie migrantov do štátov Európskej únie. . Aby zastavili prisťahovalecké šialenstvo, kým je čas. Zo strany premiéra prišla udivujúca odpoveď: Vláda sa bude zaoberať myšlienkou na obmedzenie zhromažďovacieho práva.
Eva ZELENAYOVÁ

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.