Útok uprostred rímskeho Kolosea v štýle popravy Islamským štátom. + Džihádisti ukrižovali desiatky ľudí za nedodržiavanie pôstu

Útok uprostred rímskeho Kolosea v štýle popravy Islamským štátom
Polícia sa najprv len bezmocne prizerala

Muž s nožom v ruke zaútočil v rímskom Koloseu na mladú turistku. Celý útok prebiehal v štýle popravy Islamského štátu. Informáciu zverejnili viaceré svetové médiá.

kiara2
Na snímke Chiara Friscová

Len 26-ročná Chiara Friscová prišla navštíviť svoju sestru do Ríma, kde zároveň chcela osláviť sestrine promócie.

Stovky vydesených návštevníkov Kolosea sa mohli len nečinne prizerať, ako 33-ročný moslim brazílskej národnosti zrazil mladú ženu na kolená a ku krku je priložil kuchynský nôž.

Muž počas incidentu opakoval, že bol zoslaný Aláhom a Alláh je veľký. Niekoľko minút počas toho, ako Chiare neustále držal pod krkom nôž, odriekal moslimské modlitby.

Okolo stojaci policajti boli bezmocní a mohli sa len nečinne prizerať. Jeden zo zúčastnených policajtov vysvetlil, že nemohli strieľať z dôvodu možného ohrozenia davu. Policajti sa nakoniec priblížili k útočníkovi zozadu. Keď dal Brazílčan nôž nižšie, policajti zaútočili. Jeden z nich kopol muža, ten stratil stabilitu a mladú ženu pustil. Následne sa pokúsil o útek davom turistov, ale polícia ho onedlho zadržala.

Muž bol obvinený z pokusu o vraždu a odporu pri zatýkaní.

Mladá žena bola v šoku

Podľa slov jedného zo svedkov celý incident vyzeral ako scéna z videí Islamského štátu. Muž zrazil mladú ženu na kolená, ako to robia teroristi vo videách a pod krkom je držal nôž. Jediné, čo podľa neho chýbalo, bola oranžová kombinéza.

Chiara v nemocnici, kde ju hospitalizovali z dôvodu šoku, uviedla, že so sestrou sa mali stretnúť vo večerných hodinách, preto sa počas čakania na ňu rozhodli ísť na prechádzku a prezrieť si Koloseum.

Mladá žena sedela so svojim priateľom a ďalšími známymi na nízkom múriku, keď ju útočník stiahol do stredu davu.

http://www.hlavnespravy.sk/utok-uprostred-rimskeho-kolosea-v-style-popravy-islamskym-statom/646341

Džihádisti ukrižovali desiatky ľudí za nedodržiavanie pôstu
Militanti z Islamského štátu osadili v oblastiach pod svojou kontrolou varovné transparenty.

BEJRÚT. Najmenej 94 ľudí vrátane piatich detí ukrižovali alebo uväznili v Sýrii príslušníci extrémistickej skupiny Islamský štát za to, že počas aktuálneho posvätného moslimského mesiaca ramadán nedodržali denný pôst. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na ľudskoprávne zdroje.

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva tvrdí, že zdokumentovalo 94 prípadov „ukrižovania, držania v železných klietkach a bičovania“ v oblastiach, ktoré sú pod kontrolou týchto džihádistov.

Napriek krutosti použitých trestov však neboli hlásené prípady úmrtia, uviedla ľudskoprávna organizácia.

K výkonom trestov došlo na námestiach militantských bášt v provinciách Rakka, Dajr az-Zaur či Aleppo.

Militanti z Islamského štátu osadili v oblastiach pod svojou kontrolou varovné transparenty hlásajúce, že akákoľvek osoba, ktorú prichytia, že nedodržiava pravidlá ramadánu, „bude ukrižovaná celý jeden deň a dostane 70 rán bičom“.

Zbožní moslimovia sa počas lunárneho mesiaca ramadán vzdávajú jedla, pitia, fajčenia a iných radovánok každý deň od úsvitu po súmrak.

Tohtoročný ramadán sa skončí práve dnes, v závislosti od toho, či bude vidno mesiac. Deti dodržiavajú pôst od veku siedmich rokov, od puberty je tento tradičný zvyk už povinný.

http://www.sme.sk/c/7917588/dzihadisti-ukrizovali-desiatky-ludi-za-nedodrziavanie-postu.html?ref=trz

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.