V Čechách a na Slovensku vzniká domobrana proti NATO a imigrantom. + Francúzi zatýkali islamistov. Pred kamerami chceli sťať dôstojníka

Zoskupenia tvoria bývalí vojaci z rôznych divízii

Všetko začalo tento rok 1. januára. Vtedy na Facebooku vznikla iniciatíva Československí vojaci v zálohe proti vojne plánovanej velením NATO. Jej veliteľom sa stal podplukovník Marek Obrtel. Niekdajší vojenský lekár a účastník misií v Afganistane, Kosove, Bosne a Hercegovine, ktorý sa preslávil ako muž, ktorý verejne vrátil svoje medaily NATO, pre zločinnosť tejto organizácie a pre postoj západných krajín voči Rusku.

Domobrana proti imigrantom a Nato
Na snímke členovia domobrany

K iniciatíve veliteľa Mareka Obrtela sa postupne pridalo takmer päť tisíc ľudí. Začali zakladať menšie organizácie v regiónoch a dokonca zostavili aj svoju prísahu, systém vojenského riadenia organizácie a tiež tzv. poradné ohne, teda niečo na spôsob schôdzí. „Sme tankisti, sme delostrelci, sme ženisti. Sme psovodi, radisti, prieskumníci a všetci sme prešli výcvikom. Naučili sme sa ovládať zbrane a tie sme prisahali použiť na obranu vlasti. V našej prísahe, ktorú stále ctíme, nie je ani zmienka o NATO a útočných vojnách na cudzom území. Túto svoju prísahu, bez ohľadu na oficiálnu agresívnu a provojnovu politiku predstaviteľov Českej a Slovenské republiky, v prípade nutnosti naplníme,“ píše združenie na svojom webe.

Vo svojich aktivitách sa zoskupenie odvoláva na ustanovenia Charty základných práv a slobôd, v ktorej sa hovorí, že občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by porušoval demokraciu a základné ľudské práva a to vo chvíli, keď sú znemožnené zákonné prostriedky. Iniciatíva zdôrazňuje, že odmieta “agresívnu a provojnovu politiku, ktorú dlhodobo reprezentujú slovenské a české politické špičky pod taktovkou USA a EÚ”. Podľa webových stránok jej členovia odsudzujú aj prístup USA a európskych štátov ku kríze na Ukrajine a Ruskej federácii. Nie je to ale len NATO a ukrajinský konflikt, ktorý organizácia vidí ako možnú vojnovú hrozbu.

“Vnímame nepriaznivé vplyvy masovej imigrácie” utečencov “z krajín Afriky a Blízkeho a Stredného Východu a cítime potrebu riešiť príčiny imigrácie a priviesť jej vinníkov na zodpovednosť. V prípade nutnosti zaistíme bezpečie svojich rodín a spoluobčanov pred tými negatívnymi dôsledkami imigrácie, ktoré by hraničili s nebezpečenstvom ujmy na ich majetku, zdraví a životoch, “hovorí priamo veliteľ Obrtel

Ešte radikálnejšie sa zdá byť krídlo, ktoré sa od iniciatívy oddelilo na severe Čiech.

Odpadlíci si dali názov skupina CS9 a aspoň podľa svojho facebookového profilu sa silne vymedzujú proti islamu a pochopiteľne aj utečencom. “Zoskupenie Čechy Sever 9 (CS9) je skupina záložákov, ktorá ctí a obhajuje české korene. Náš oheň na Ústeckom severe sa rozhorel v mesiaci máji 2015 a stále silnie,” píšu. Zároveň sa na ich profile objavili fotografie zo spoločného vojenského cvičenia. Zbrane nie sú pravé, ale airsoftové, napriek tomu s nimi muži aj ženy zo skupiny nacvičovali napríklad dobývania obsadeného a bráneného objektu. Používali pri tom aj nástrahy v podobe cvičných výbušnín.” Cvičenie bolo zamerané na pochod a orientáciu v teréne s plnou poľnou. Ďalej potom na výber vhodných stanovíšť vo vymedzených sektoroch, ich rozvinutie a stráženia, rádiovú komunikáciu a znakovú reč. Posledný sektor slúžil k odhaleniu a elimináciu nepriateľa,” hodnotí vedenie CS9 cvičenie v Ústeckom kraji.

Na tn.nova.cz ,usporiadali anketu s otázkou : Ako vám pripadá táto aktivita? Doteraz hlasovalo 8000 ľudí. Z nich takmer 7000 označilo tuto aktivitu za dobrý nápad.

http://www.hlavnespravy.sk/v-cechach-a-na-slovensku-vznika-domobrana-proti-nato-a-imigrantom/646448

Francúzi zatýkali islamistov. Pred kamerami chceli sťať dôstojníka
Skupina chcela zaútočiť na kasárne juhovýchodne od Perpignanu na juhu Francúzska.

PARÍŽ. Traja zo štyroch zadržaných podozrivých z prípravy teroristických útokov na vojenské zariadenia vo Francúzsku zostávajú naďalej za mrežami.

Štvrtý z nich, 16-ročný tínedžer, je medzičasom podľa informácií francúzskych médií odvolávajúcich sa na justičné zdroje na slobode.

Chceli sťať dôstojníka
Skupina, ktorej členov francúzske bezpečnostné zložky zadržali v rôznych lokalitách krajiny v pondelok, chcela na sklonku tohto alebo na začiatku budúceho roka zaútočiť na kasárne juhovýchodne od Perpignanu na juhu Francúzska.

Bývalý príslušník námorníctva a jeho komplici sa podľa oficiálne nepotvrdených mediálnych informácií chystali pred kamerami sťať dôstojníka francúzskej armády.

Ako ešte v stredu večer informoval francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve, líder štvorice mal v úmysle vycestovať do Sýrie.

Príslušným orgánom bol známy už vďaka svojim aktivitám na sociálnych sieťach a kontaktom so známymi aktuálne uväznenými francúzskymi džihádistami.

Francúzska opozícia však kritizuje vládnych predstaviteľov za zneužitie kauzy na politické ciele a za priveľmi včasné zverejnenie informácií.

Podľa slov generálneho riaditeľa opozičných Republikánov Frédérica Péchenarda vo vysielaní rozhlasovej stanice Europe 1 treba dať polícii čas na objasnenie prípadu.

Obvinil vládu
Niekdajší francúzsky minister obrany Hervé Morin sa vo vysielaní rozhlasovej stanice Sud Radio vyjadril, že ide o neznesiteľnú prekomunikovanosť, a obvinil vládu zo zneužitia prípadu na politické ciele, informovala tlačová agentúra DPA.

Ministerka životného prostredia Ségolene Royalová naopak pre televíziu BFM zdôraznila význam poukazovania na úspechy polície i tajných služieb.

Francúzsky premiér Manuel Valls ubezpečil krajanov, že vláda robí všetko, čo je v jej silách, aby prekazila teroristické útoky. Pripomenul, že na ochrane ohrozených objektov sa podieľa 30.000 policajtov, žandárov a vojakov.

V Paríži sa v stredu rozhodlo o zintenzívnení bezpečnostných opatrení v okolí citlivých priemyselných zariadení. Minister vnútra Bernard Cazeneuve nariadil kontrolu rešpektovania jestvujúcich bezpečnostných predpisov.

Bola to reakcia na čoraz silnejšie indície, že za utorkovými požiarmi v chemickej továrni neďaleko Marseille bolo podpaľačstvo. Táto kauza však nemá súvislosť s prekazenými teroristickými útokmi na vojenské ciele.

http://www.sme.sk/c/7917199/francuzi-zatykali-islamistov-pred-kamerami-chceli-stat-dostojnika.html?ref=njcc

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.