Starostka malého španielskeho mesta dala odstrániť krížovú cestu kvôli neveriacim a moslimom . + Islamisti napadli psíčkarov.

O takýto krok starostku nik z neveriacich či moslimov nežiadal

Niekedy sa zdá, akoby kresťanstvo, na ktorého základoch vyrástla naša európska civilizácia, nemalo už viac v Európe miesto. V dnešnej Európe je všetko dovolené, aj to, čo sa ešte pred pár rokmi zdalo nemysliteľné. Len kresťanské symboly sa stávajú čím ďalej tým viac nežiadúcimi. Vadia jasličky na verejných priestranstvách, kríže na pomníku pápeža, koncerty na podporu prenasledovaných kresťanov a teraz už vadia aj obyčajné rímske číslice označujúce 14 zastavení krížovej cesty.

Zatknutie Jezisa

Takýto dojem môžu nadobudnúť obyvatelia malého španielskeho mestečka Cenicientos s približne 2000 obyvateľmi, ležiaceho asi 80 kilometrov južne od hlavného mesta. Socialistická starostka mesta Natalia Nunez totiž medzi prvými krokmi v úrade po svojom zvolení, učinila rozhodnutie odstrániť diskrétnu krížovú cestu, ktorá sa vinie v uliciach mestečka. Starostka ako motív svojho rozhodnutia uviedla “nedostatok rešpektu“, ktorý predstavuje prítomnosť krížovej cesty s “ohľadom na určitých občanov: neveriacich a moslimov.“ O prípade informoval francúzsky portál L´Observatoire de la Christianophobie.

V tomto kontexte je potrebné uviesť, že krížová cesta bola veľmi diskrétna, tvorili ju iba jednoduché kamene s rímskymi číslicami, už tradične označujúcimi jednotlivé zastavenia krížovej cesty. Uvedená krížová cesta bola pritom v mestečku nainštalovaná vrámci kultúrneho plánu PRISMA, iba tri mesiace pred tým, než sa nová starostka ujala funkcie. Primátorka sa najprv pokúšala tvrdiť, že dôvodom k odstráneniu bolo to, že kamene prekážali obyvateľom v pohybe, čo však vyvrátili fotografie umiestnenia jednotlivých kameňov, načo priznala, že pravým dôvodom jej rozhodnutia bolo to, že by cesta mohla vadiť neveriacim občanom a urážať občanov moslimského vyznania.

Portál priniesol aj vyjadrenie Jorga Gonzáleza Guadalix, kňaza z madridskej diecézy: “Keby som nebol vo veľkorysej nálade, tak by som to nazval pravým menom: sektárstvo, zámer uraziť katolíkov. Už vieme, že to nič nestojí!” K tomu poznamenal, že nevie ako môžu kamene nesúce rímske číslice kohokoľvek uraziť „medzi iným aj kvôli tomu, že moslim nevie, o čo sa jedná a je mu to jedno.“ Skutočne moslimská komunita nič také nepožadovala a išlo o iniciatívu starostky.

Kňaz sa ďalej pýta, prečo pani Nunez nevytvorí fond na odstránenie kostolov, ktoré sú „urážajúce“ a prečo nazakáže kostolné zvony a procesie. Duchovný nevylučuje, že veci jedného dňa dospejú až tam… „Kľúčom je, že chceme skončiť s katolicizmom a so všetkým čo pripomína Cirkev. Je to stará ašpirácia, ktorou už Španielsko trpelo a ktorá zanechala svoje plody v oblasti spolužitia a tolerancie, ktoré všetci poznáme…“

Katarína Hanzlíková

http://www.hlavnespravy.sk/do-piatich-rokov-bude-na-slovensku-vladnut-islam-tvrdi-islamsky-stat/646524

Islamisti napadli psíčkarov.

By Miro Juriš | 18. 07. 2015 Komentáre (20)
A to nie niekde v tradične “multikulturálnych” krajinách, ako by sa dalo očakávať. Stalo sa tak v nám blízkej Českej republike.

Mesto Teplice má už pomerne početnú islamskú komunitu. Tá začína vznášať voči svojmu okoliu, zo svojho pohľadu “oprávnené” požiadavky.

Islamisti chcú, aby z verejného priestoru postupne mizli veci “urážajúce” islam. Do prvej línie boja za “toleranciu” sa dostali miestni psíci.

Na veľmi časté lokálne obťažovanie osamotených psíčkarov tlupami islamistov reagujú miestni občania spoločnými prechádzkami so psami. Asi v nádeji, že ak ich bude viac na mieste, tlupy islamistov dajú im pokoj.

Na hromadne sa prechádzajúcich psíčkarov však útočili rovnako ako v prípade jednotlivcov:

Dnes v Šanovském parku, na hromadné venčení reagovali Arabi dělobuchy, přivolaná policie přihlížela . VENČIT SE BUDE! každý pátek, foťáky s sebou a přijdte kdo můžete, nenecháme si nic líbit, od toho jsme tady!!!!!
Islamisti zjavne sú si vedomí, že v danej lokalite stoja nad zákonom a polícia zasiahne až vtedy, ak by sa im miestni občania chystali na oplátku “naložiť”.

Hádžu beztrestne po psíčkaroch a psíkoch delobuchy či kamene a vysmievajú sa ich bezmocnosti. Miestna polícia je podľa dostupných informácií skôr “vzdušným krytím” islamistov, než tým, čo by mala byť polícia.

Donedávna silne “humanisticky” médiami ovplyvnená česká verejnosť mení radikálne meniť názor. Je to vidieť v diskusii pod zverejneným videom.

Platí, raz zažiť je viac ako 100x čítať, a občanom Teplíc sa v súčasnosti požiadavky islamistov na “toleranciu” darí zažívať dennodenne.

Teplice
Polícia síce blikala majákmi, avšak podľa dostupných informácií na ochranu psíčkarov odmietla zasiahnuť. Foto: IVČRN Teplice

Panujú obavy, že mestské zastupiteľstvo, ktoré si občania v posledných voľbách neprezieravo zvolili zo zástupcov “štandardných” strán, bude situáciu (pravdepodobne na príkaz “zhora”) riešiť tak, že zakáže vodenie psov v parku. Aby “politicky korektne” vyhovelo požiadavkám islamistov.

Je im asi jedno že v ďalších voľbách pravdepodobne vyletia zo zastupiteľstva ako starý kýbeľ. “Európske hodnoty” sú “európske hodnoty”. A vždy je šanca, že sa im nejak zase pred voľbami podarí občanov oblbnúť, ak bude dosť peňazí na kampaň.

V diskusii síce čítame:

Psi jsou naši kamarádi, členové rodiny … a venčit je budeme. My jsme tady doma !!!
Ale je to veľmi ťažké dosiahnuť, keď proti tomuto sloganu stojí vlastná polícia.

V diskusii je aj prípad, keď v zákazu státia zastala česká vodička. Policajt jej oznámil, ak hneď neodíde je to na pokutu. Kdežto v tom istom čase zastavené vozidlo na tom istom mieste, ktoré jeho vodič a spolujazdci moslimského výzoru opustili zjavne na dlhšiu dobu si príslušník polície nevšímal. Ani po upozornení od vodičky.

Situácia v Tepliciach sa bude iste ďalej dramatizovať. Tak sa bude zákonite diať všade, kde bude narastať stret tak protichodných kultúr.

My na Slovensku našťastie prestávame byť ovce. Počet ľudí, ktorí sa zaujímajú o udalosti okolo seba aj v zahraničí, už prekročil kritickú hodnotu. Minimálne môžu o nejaké to % pootočiť výsledky blížiacich sa volieb. Preto dnes beží kampaň v médiách o “náckoch” a “extrémistoch”.

Preto sa vládna strana vo vzácnej zhode s tými opozičnými zhodujú na potrebe §, ktoré by značne sťažili občanom možnosť kritiky stavu spoločnosti. Či už obmedzením slobody zhromažďovania, alebo inými ťahmi, kde by proti nespokojným občanom boli použité represívne zložky štátu.

Zdá sa, že jarné voľby trošku brzdia tieto snahy. Každá so súčasných parlamentných strán pevne stojí na “európskych hodnotách”. Ale nie až tak pevne, že by si to pred voľbami chcela rozhádať s voličmi a stratiť nejaké parlamentné stoličky.

Po voľbách bude na “uťahovanie šróbov” času dosť, celé 4 roky. Aj potreba zákona trestajúceho kritiku islamu (ako prejav xenofóbie) bol mimovládkarmi naznačená, politikmi neodmietnutá, avšak diskusia na túto tému rýchlo nateraz stíchla.

Nechcem žiť v štáte, kde slovenský policajt bude de facto v pozícii príslušníka okupačnej správy. A “islamista” v pozícii “rišskeho Nemca”, ktorému je dovolené voči občanovi “protektorátu” takmer všetko.

Aj naši psíci sú naši, patria na Slovensko!

Lenže koho voliť, ktorá z politických strán je principiálne za práva všetkých občanov a neuhne požiadavkám Bruselu, či už bude vo vláde, alebo v opozícii ???

Ktorej slovenskej politickej strane sú bližšie práva a požiadavky vlastných občanov, než požiadavky komunít cudzincov? A nielen pred voľbami, tam sa natára kde čo, ale hlavne neopustí tú líniu po voľbách ???

http://medzicas.sk/islamisti-napadli-psickarov/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.