Diabolská hudba vyzýva k zabíjaniu kresťanov. India sa má stať do r. 2020 čisto hinduistická

 Veľké hudobné firmy produkujú satanistické piesne.

Frankfurt am Main 19.7.2015 (kath.ent/ idea) 018 114 – „Zabíjaj pre satana“ (Kill for Satan) to je názov piesne na novom CD s názvom „The Antichrist Imperium“ (Ríša antikrista).

Amort
„Takéto fabrikáty prichádzajú na death-metalovej scéne na trh takmer denne,“ hovorí Mathias von Gersdorff z Frankfurtu n/M, vedúci Nemeckej spoločnosti na ochranu tradície rodiny a súkromného vlastníctva. „Texty mnohých interpretov sú naplnené nenávisťou, plné rúhania sa Bohu, sadizmu, velebenia násilia a vzývania duchov. Pri vystúpeniach hudobníci používajú diabolské symboly a prezentujú satanistické rituály.“
Von Gersdorff cituje portál scény metal.de: „Keď označili švédsku skupinu AEON ako jednu z najrúhavejších skupín v death-metalovom podzemí, má to prirodzene svoje oprávnenie: Ako už v predchádzajúcich troch albumoch aj v novom diele ‚Aeons Black’ sa v textoch celé rady kresťanov pribíjajú na kríž.“

Von Gersdorff ďalej kritizuje, že sa predávajú vyslovene voči kresťanom nepriateľské obsahy piesní vedome prostredníctvom etablovaných hudobných firiem ako Amazon či Weltbild. Apeloval na kresťanov, aby odporovali takejto protikresťanskej agitácii.
Von Gersdorff aktívne pôsobí aj v iniciatívach „Deti v nebezpečenstve“ a „SOS život“ Nemeckého združenia pre kresťanskú kultúru (DVCK). -zg-

Londýn: Po obrázkoch z potratov klinika končí

Londýn, 19.7.2015 (kath.net/LSN/jg) 018 113 – Potratová klinika priamo v priestoroch všeobecného lekárstva v južnom Londýne, musela svoju činnosť ukončiť. Ochrancovia života stáli pred klinikou a ukazovali obrázky nenarodených detičiek pred potratom a po potrate. Oznámila to skupina ochrancov života „Abort67“, ktorá protest realizovala.
„Ukazuje to, že to, čo sa tam vnútri deje, neznáša denné svetlo,“ povedal Andy Stephenson, zakladateľ „Abort67“. Po úspešnej akcii na juhu britskej metropoly oznámil, že toto budú opakovať aj pred inými potratovými zariadeniami.
V minulom roku silne vzrástol počet potratových zariadení priamo v existujúcich ordináciách. „Bol to pokus prezentovať potrat ako niečo úplne normálne,“ povedal Stephenson. Svojimi akciami chce potratový priemysel zasiahnuť na jeho najslabšom mieste:
„Vyhlasovať pravdu o tom, čo nenarodeným deťom spôsobujú!“ -zg-

 

India sa má stať do r. 2020 čisto hinduistická. Vyhlásenie boja moslimom a kresťanom

New Dillí, 19.7.2015 (kath.net/ KNA) 018 112 – India sa má stať podľa predstáv vodcu radikálnej hinduistickej organizácie „Vishva Hindu Parishad“ (VHP), Ashoka Singhala, do r. 2020 čisto hinduistickou krajinou. Podľa správ indických médií zo soboty, využil Singhal príhovor pred prominentnými funkcionármi radikálnej hinduistickej organizácie „Rashtriya Swayamsevak Sangh“ (RSS), ako aj vládnucej Strany Bharatiya Janata (BJP) v New Dillí na vyhlásenie boja moslimom a kresťanom. Medzi účastníkmi podujatia bola aj indická ministerka zahraničia a prominentná funkcionárka RSS Sushma Swarajová.
Volebné víťazstvo hinduistickej nacionalistickej strany BJP pred rokom Singhal označil ako začiatok «revolúcie» na «oslobodenie od 800 rokov trvajúceho otroctva». Pritom sa odvolal na 800-ročnú vládu moslimských sultánov a mogulov nad Indiou.
VHP a RSS sú už desaťročia podnecovateľmi násilných akcií extrémistických hindov proti moslimom a kresťanom. Vládnuca strana BJP premiéra Narendru Modiho sa považuje za politické predĺžené rameno militantných hinduistických organizácií. Sledujú cieľ vypudiť kresťanov a moslimov z krajiny a zriadiť čisto hinduistický štát.
Počet útokov na kresťanov a moslimov od nastúpenia Modiho vlády v máji 2014 zreteľne vzrástol. Vyplýva to zo správy, ktorú v júni uverejnila indická organizácia pre ľudské práva „Act Now for Harmony and Democracy“ (ANHAD). V prvom roku jeho vlády došlo k 600 prípadom násilia voči kresťanom a moslimom, o život prišlo 43 ľudí. Podľa správy vzrástlo aj šikanovanie kresťanov a moslimov štátnymi orgánmi a vzrástli aj prípady nútenej konverzie na hinduizmus.
Viac ako 80 percent z 1,2 miliardy Indov sa hlási k hinduizmu. V Indii žije 13 percent moslimov a asi 2,3 percenta kresťanov. Ešte menšiu menšinu tvoria sikhovia, budhisti, jainisti a parsovia. -zg-

Nemecko: Počet vystúpení z cirkvi rekordne rastie

Mníchov, 17.7,2015 (kath.net/pm) 018 111 – Uprostred leta uverejnili Biskupská konferencia Nemecka a nemecké diecézy štatistiku cirkvi za rok 2014 a tá prináša priam výbušný náboj. Pretože počet vystúpení z cirkvi znova zreteľne vzrástol. Po tom, čo v roku 2013 vystúpilo z cirkvi 178 805 osôb, v roku 2014 sa pre to rozhodlo už vyše 217 716 ľudí. Zo je vzrast asi o 20 percent. Návštevnosť na bohoslužbách vzrástla o 0,1 percento na 10,9 percent. Celkový počet kňazov je 12 219 (2013 – 12 336). Počet pastoračných referentov mierne vzrástol na 3171 (2013: 3140) rovnako ako počet farských referentov na 4526 (2013: 4470).
Kardinál Reinhard Marx k tomu uviedol: „Dnes uverejnená štatistika ukazuje, že cirkev je mnohotvárna a má misionársku silu, aj keď nám vysoký počet vystúpení bolestne dáva uvedomiť si, že ľudí svojím posolstvom nedokážeme dosiahnuť. Za týmto počtom vystúpení stoja osobné rozhodnutia v živote, ktoré v každom jednom prípade hlboko ľutujeme, ale ako slobodné rozhodnutia rešpektujeme. Budeme sa naďalej usilovať vierohodne plniť naše poslanie tak, aby sme mohli hlásať radosť Evanjelia a aby mnohí ľudia našli v Cirkvi domov – či opätovne ho našli. Radosť z viery a elán pápeža Františka sú nám pritom veľkou pomocou. Chceme spoločne s ním aj v Nemecku byť cirkvou v prelome, ktorá pre dobro človeka a pre Boha aktívne pôsobí v spoločnosti a vydáva svedectvo o veľkom posolstve Evanjelia.“
V Evanjelickej cirkvi Nemecka zaznamenali v r. 2014 vystúpenie 410 000 osôb. Podľa nej sú v tom však zahrnuté aj úmrtia.
Biskupská konferencia Nemecka zaznamenala koncom r. 2014 celých 23,94 milióna veriacich, evanjelická cirkev má 22,63 miliónov členov. -zg-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.