Psíčkari protestovali v teplickom parku proti Arabom v kúpeľoch. + V Nemecku presun utečencov do Drážďan vyvolal násilné protesty

Kúpele svojich moslimských klientov pred protestom vopred varovali, takže nikto z nich sa v tom čase nezdržiaval v parku.

TEPLICE. V českom meste Teplice sa v piatok večer zhromaždilo asi 300 psíčkarov, aby hromadným venčením psov protestovali proti prítomnosti početnej arabskej enklávy v miestnych kúpeľoch.

Informoval o tom spravodajský server iDNES.cz.

Kúpele svojich moslimských klientov pred protestom vopred varovali, takže nikto z nich sa v tom čase nezdržiaval v parku, kde ich inokedy posedávajú či piknikujú aj tri stovky, uvádza iDNES.cz.

Asi 300 protestujúcich
Arabskí kúpeľní hostia opustili park a následne okolo ôsmej večer sa začali schádzať psíčkari. Demonštrantov nakoniec prišlo približne 300 a psov 40, priblížil reportér iDNES.cz. Na mieste sa objavilo aj niekoľko členov hnutia Islam v ČR nechceme. V parku bolo tiež približne 15 príslušníkov štátnej a mestskej polície, ktorí boli pripravení zasiahnuť v prípade konfliktu.

Na akcii sa zúčastnil aj poslanec parlamentu Tomio Okamura (Sloboda a priama demokracia). Ten už predtým oznámil, že osloví hlavnú cestovnú kanceláriu, ktorá vozí do Teplíc arabskú klientelu, aby pre svojich zákazníkov vytvorila manuál pravidiel správania sa v kúpeľnom meste.

Okamura tiež chce zistiť národnostné zloženie klientely kúpeľov a následne osloviť konkrétne ambasády, aby svojim občanom rozdávali spomínaný manuál o zvyklostiach a pravidlách správania sa.

Stretávať sa budú každý piatok
„Psičkári sa budú stretávať v parku každý piatok o ôsmej večer až do konca prázdnin, čo sme nahlásili aj na magistráte. Počítame teda s tým, že tak aspoň raz za týždeň bude park bez Arabov,“ povedala za organizátorov podujatia Iva Procházková.

Hromadné venčenie psov v uplynulom týždni rozdelilo Teplice na dva tábory. Prví akciu podporujú, druhí v nej vidia zbytočnú provokáciu. Ťažkú hlavu robia protestné akcie najmä teplickým kúpeľom, ktorým tvoria Arabi podstatnú časť klientely.

„Sú to provokácie, ktoré nás vôbec netešia. Škodí to nielen cestovnému ruchu, ale aj zdravému rozumu. Nikto v Tepliciach z takejto situácie nemôže mať radosť,“ povedala pre iDNES.cz obchodná riaditeľka Lázní Teplice Yveta Slišková.

Iní obyvatelia kúpeľného mesta tvrdia presný opak. „Čudujem sa, že je nejaký Tepličan proti takejto akcii. Celé to vzniklo kvôli tomu, že keď išiel človek do parku so svojím psom, tak bolo úplne normálne, že na neho Arabi kričali čosi arabsky, až to prerástlo do takých rozmerov, že na jednu pani hádzali kamene,“ rozhorčil sa na sociálnej sieti Richard Vágner z Teplíc.

http://www.sme.sk/c/7930842/psickari-protestovali-v-teplickom-parku-proti-arabom-v-kupeloch.html?ref=njct

V Nemecku presun utečencov do Drážďan vyvolal násilné protesty

Prívrženci NPD napadli účastníkov protidemonštrácie, ktorých sa snažila oddeliť polícia

Východonemecké Drážďany boli v piatok večer dejiskom viacerých demonštrácií v súvislosti so sťahovaním utečencov do miestneho tábora, pričom utrpeli traja ľudia zranenia pri násilných potýčkach. Agentúra DPA dnes informovala, že prívrženci krajne pravicovej Národnodemokratickej strany Nemecka (NPD) napadli účastníkov protidemonštrácie, ktorých sa snažila oddeliť polícia.

I

I

Demonštranti pred príchodom prvých utečencov do novozriadeného stanového tábora Červeného kríža odpaľovali delobuchy a ohadzovali sa navzájom predmetmi. Podľa DPA vyšlo do ulíc približne 200 odporcov prijímania žiadateľov o azyl, zatiaľ čo protidemonštrácia prilákala zhruba 350 ľudí. Agentúra tiež uviedla, že utečencov neskôr vítalo približne 200 ľudí potleskom, zatiaľ čo prívržencov krajnej pravice oddeľoval rad policajtov.

Samospráva nemeckej spolkovej krajiny Sasko uviedla, že do tábora v Drážďanoch by mali počas tohto víkendu presunúť 800 žiadateľov o azyl pochádzajúcich prevažne zo Sýrie.

http://www.hlavnespravy.sk/v-nemecku-presun-utecencov-do-drazdan-vyvolal-nasilne-protesty/649736

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.