Video: Z účtu taliánskej UniCredit Banky na Slovensku zmizlo klientovi Antonovi 90 tisíc eur. Keď sa občan stane obeťou zločinu a systému súčasne…

Aktualizované 28. 7. 2015 22:44

Na žiadosť UniCredit banky bol titulok z uvedeného článku na webe AZN zmenený. Veríme, že aj UniCredit banka zmení svoj postoj a odškodní poškodeného klienta.

Anton Čulen

Žiadosť o stiahnutie titulky: Okráda taliánska UniCredit Banka na Slovensku svojích klientov? Keď sa občan stane obeťou zločinu a systému súčasne…
Doručené
x

Jana Voberová, PR špecialista
13:43 (pred 9 hodinami)

komu: info.azn
Od: Jana Voberová, PR špecialista
Predmet: Žiadosť o stiahnutie titulky: Okráda taliánska UniCredit Banka na Slovensku svojích klientov? Keď sa občan stane obeťou zločinu a systému súčasne…

Telo správy:
Dobrý deň, týmto Vás žiadame o okamžité stiahnutie tohto videa http://alianciazanedelu.sk/?p=6379 a článku z Vášho webu, inak UniCredit Bank podnikne právne kroky voči prevádzkovateľovi.

S pozdravom,
Jana Voberová
PR špecialista
Identita a komunikácia

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a. s.,
pobočka zahraničnej banky
Šancová 1/A
813 33 Bratislava
Tel.: +421 2 4950 2474
Fax: +421 2 4950 2287
Mobil: +421 908 794 293
jana.voberova@unicreditgroup.sk
www.unicreditbank.sk

Predsatav si, že mi požičiaš sto eur a mne ich ukradnú. Ty prídeš za mnou a
pýtaš ich späť. Ale ja Ti kľudne s úsmevom odpoviem: PÝTAJ ICH OD ZLODEJA!!!
Presne takto sa k môjmu priateľovi zachovala talianska UniCredit Banka
podnikajúca na Slovensku! Zrejme v Taliansku bežná mafiánska vec….
JEJ Z ÚČTU DOTYČNéHO ZMIZLO TAKMER 90000! eur a UniCredit banka sa tvári
akože nič! TOTO je do neba volajúci podvod priamo smerujúci do vnútra
banky. Tá zrejme kryje aj osobu priamo zvnútra, ktorá poskytla údaje o účte.

Rozširuj toto video, pozri, aký právny štát je Slovenská republika.

TOTO SA MôŽE KEDYKOĽVEK STAŤ AJ TEBE!


https://www.youtube.com/watch?v=rAPVXc4E91M&feature=em-share_video_user

Anton prišiel o 90 tisíc eur, okradli ho šikovní hackeri

Zdroj: TV JOJ
pred rokom | BRATISLAVA – Pravdepodobne stačilo len niekoľko ťuknutí do klávesnice a z bankového účtu zmizlo 90 tisíc eur. Transakciu podľa všetkého zrealizovali skúsení hackeri. Banka ani taký veľký prevod nevyhodnotila ako podozrivý. Anton zostal bez peňazí a policajné vyšetrovanie je na bode mrazu.

JOJ Cinema
Dvaja neznámi muži dali príkaz cez internetbanking, aby z účtu pána Antona odišli všetky jeho úspory vo výške 90 tisíc eur. Tie skončili na ich účte v rovnakej banke. „Odvtedy som v prakticky neriešiteľnej situácii. Prišiel som o všetky moje finančné prostriedky,“ ozrejmuje poškodený.

Pomáha aj Interpol

Polícia chce paradoxne celý prípad momentálne odložiť. „V súčasnosti je trestné stíhanie prerušené. Keď nastanú nové skutočnosti, vyšetrovateľ bude vo veci pokračovať,“ dodala Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Vyšetrovateľ totiž požiadal o pomoc Interpol, pretože potrebuje informácie o jednom z páchateľov, ktorý je pôvodom z Turecka. Druhý páchateľ, ktorý sa na ilegálnom transfere údajne podieľal, je Slovák. Muž je majiteľom firmy so sídlom v Dunajskej Strede.

Počítačový expert tvrdí, že podvodníci museli mať veľmi presné informácie. „Určite to nie je nejaký náhodný zlodej, ktorý si odpozoroval nejaké heslo a stiahol 100 eur. V tomto prípade ide o človeka alebo skupinu ľudí, presne vedia, čo robia,“ ozrejmuje Ondrej Macko, expert na IT technológie.

Anton oboch mužov už pozná, pretože policajti získali ich snímky zo záznamov bezpečnostných kamier v banke a ukázali mu ich. „Bol som hrubo poškodený nielen ako občan, ale aj klient. Banka však so mnou takmer vôbec nekomunikuje,“ priznáva Anton.

Banka sa k prípadu vyjadriť nechce, pretože sa opiera o bankové tajomstvo. „Banka nemôže povedať, či niekto je alebo nie je jej klientom. Nemôže sa ani vyjadrovať ku konkrétnemu klientskému biznisu,“ ozrejmila hovorkyňa banky Zuzana Ďudáková.

Autor: Rasťo Striško

http://www.noviny.sk/c/krimi/anton-prisiel-o-90-tisic-eur-okradli-ho-sikovni-hackeri

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.