Marián Kotleba píše Viktorovi Orbánovi

Začiatkom roku 2014 napísal Marián Kotleba známy list prezidentovi Ukrajiny Viktorovi Janukovyčovi. Upozorňoval ho na nevyhnutnosť urobiť všetky potrebné kroky k udržaniu zákonnosti v krajine. Bol to v tom čase veľmi ojedinelý postoj politika z krajiny EU. Marián Kotleba za list zožal kritiku politikov a médií.
kotleba
Dnes sa však ukazuje, že to, čo Marian Kotleba v liste uvádzal, malo racionálny základ. Naznačovaná situácia sa stala onedlho realitou a trvá dodnes.

Po známom liste Janukovyčovi s odstupom času píše Marián Kotleba ďalšiemu z európskych štátnikov. Zhodou náhod je ním opäť Viktor. Predseda vlády Maďarska, Viktor Orbán.

Marián Kotleba v liste chváli opatrenia Maďarskej vlády proti nelegálnej migrácii. Zároveň oceňuje podľa neho príkladnú odolnosť Maďarska voči “multikulturalizačným” tlakom z Bruselu.

Záverom listu vyzýva na reštart historicky pokrivených maďarsko – slovenských vzťahov.

Je čas zastaviť všetky rozbroje medzi našimi národmi a všetky historické spory medzi Maďarskom a Slovenskom. Odvrhnime šovinizmus a spojme sa proti spoločnému nepriateľovi európskych národov! Jedine tak sa zachová naša spoločná kresťanská viera! Len tak prežijú Slováci a Maďari!
Malý postreh na záver. Na rozdiel od SNS, som u Ľudovej strany Naše Slovensko nikdy nezaregistroval, že by si pomáhala v súboji o voliča tzv. “maďarskou kartou”. V tomto bode sa obe strany už dlhodobo výrazne líšia. Preto nie je pre mňa tento list prekvapením. Dalo sa čakať, že Marián Kotleba bude priaznivo vnímať mnohé z krokov vlády Viktora Orbána.

Miro Juriš

 

Kotleba_Orbán

http://medzicas.sk/marian-kotleba-pise-viktorovi-orbanovi/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.