Irak: Ako sa bojovníci IŠ stávajú kresťanmi. + USA: 54 dní ružencovej novény za rodinu a život

Teror IŠ a rastúci útlak na Strednom Východe – znamenie duchovného boja o srdcia tamojších ľudí.
Erbil, 10.8.2015 (kath.net/idea.de) 018 166 – V severnom Iraku sa stále viac moslimov prikláňa ku kresťanskej viere. Sú medzi nimi dokonca aj bojovníci teroristickej organizácie „Islamský štát“, ktorí pre svoju novú vieru ohrozujú aj vlastný život. Úplne stratili ilúzie a sú zhrození barbarstvom IŠ.
Moslimovia a Kristus
Niektorým z nich sa dokonca Ježiš Kristus zjavil osobne. Informujú o tom internetové noviny „Christian Post“ s odvolaním sa na bývalých moslimov v oblastiach konfliktov. IŠ vyhnala z domoviny státisíce kresťanov, jezídov a umiernených moslimov.
Mnohí utečenci sa cítia opustení zvyškom sveta. Ale úžasným spôsobom našli tisíce z nich cestu ku kresťanskej viere, ako uvádza „Christian Post“. Medzi nimi je Iračan Barazan Azeezi. Nechal sa vyškoliť na imama a často kázal o Koráne. No vždy sa Alaha bál a cítil, že mu niečo chýba. Potom sa mu vo sne zjavil Ježiš Kristus a ukázal mu, že túži po Ježišovej láske a pokoji. Azeezi sa vydal hľadať Bibliu a začal ju čítať. Tu spoznal pravdu a začal milovať „pravého Boha“. Keď sa jeho rodina dozvedela o jeho obrátení, najprv ho vyhlásila za blázna a potom sa ho pokúšala usmrtiť. Dôvod: Podľa islamského náboženského zákona šaría zmena náboženstva moslima sa trestá smrťou. Napriek tomu sú mnohí ochotní zaplatiť túto cenu po tom, čo spoznali Ježiša, ako hovorí Azeezi.

Ježiš sa zjavuje bojovníkovi IŠ ako svetlo
Podľa jeho slov dokonca aj niektorí bojovníci IŠ nadobudli takéto skúsenosti. Napríklad po dobytí severoirackého mesta Mosul pred vyše rokom zničili kostoly. Istý bojovník potom večer uvidel veľmi jasné svetlo. Zdroj svetla sa mu dal spoznať ako Ježiš. Na to ho tento bojovník prijal za svojho Pána a Spasiteľa. Iní mali podobné skúsenosti. Ježiš sa im zjavil a uzdravil ich. Podľa novín v severnom Iraku sa pravidelne zhromažďuje asi 1000 bývalých moslimov na bohoslužby v arabskom jazyku. Iní sa pýtajú na význam Ježiša a Biblie. Azeezi je presvedčený, že teror IŠ a rastúci útlak na Strednom Východe je znamením duchovného boja o srdcia tamojších ľudí. -zg-

USA: 54 dní ružencovej novény za rodinu a život

USA, 10.8.2015 (kath.net) 018 165 – V USA sa 15. augusta začína 54-dňová modlitbová akcia za rodinu. Vyzval k tomu arcibiskup Jerome Listecki z Milwaukee vo svojej funkcii vedúceho Ružencového evanjelizačného apoštolátu. Vo výzve sa veriaci pozývajú k tomu, aby sa do 7. októbra denne modlili ruženec za potreby rodiny. K špeciálnemu úmyslu modlitieb patrí aj pokoj, ochrana života a náboženská sloboda, ktoré sú v USA a v západných krajinách stále viac ohrozované. -zg-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.