Fico po rokoch prekvapil na tlačovke kvôli Matovičovi. + Do zvady sa už zapojila aj Jurinová, naložila smeráckym ministrom!

Komentár: Nuž, milí priatelia a známi, začína sa pomaly ochladzovať, tak začína naša politická scéna naberať na prevádzkovej teplote a na obrátkach. Je to zaujímavé čítanie, ktoré Vám preposielam na tomto vlákne.

Strnganie klucmi

Ak je to pravda, čo sa na ňom píše, tak sme si trocha aj sami vinovatí, lebo “nám stačilo na námestiach pred 26 rokmi štrngať kľučami”, že my nie sme ako ony, a ony si zatiaľ z nás urobili “hotovú prdel” a rehocú sa nám do oči, keď sme boli takí naivní, až hlúpi. Ony ani nemali vo februári 1948 nijaký dôvod, len si ho vymysleli a už posielali “po uchopení moci” stovky, ba tisíce do komunistických gulagov na Jachymovsku a inde po republike ako “zradcov pracujúceho ľudu”. V 1989 roku sme ich namiesto odstavenia z politiky, ešte viac sme im v tej politike “pomohli” a pevne sme ich posadili do kresiel a to až tak pevne, že ani pred 1989 rokom, tak pevne v sedlách nesedeli, lebo sa báli svojich straníckych kolegov, aby ich “nepraskli” alebo “nebonzli”! Ale dnes? Dnes sú títo vodcovia pracujúcich a ich deti, či vnukovia, najbohatší boháči, ktorých majetky sa pohybujú v miliónoch eur a nie v nejakých stovkách, či tisícoch?

Sme my, ale naivní uveriť im, že títo, ktorí sa nikdy Božím zákonom neriadili, že teraz sa ním budú riadiť a budú nielen na verejnosti, ale aj v súkromí vystupovať čestne, morálne a zodpovedne? Tomu však môžu uveriť len naivní ľudia a oni si takýchto ľudí z nás nepriamo vychovali. Im stačilo nadávať a našpiniť na Katolícku Cirkev, kňazov a biskupov a iné náboženské inštitúcie a úspech sa dostavil. Nečudujme sa, že takýchto káuz je ďaleko viac, ale zatiaľ sa ich darí starostlivo tutlať a zahmlievať! Ako môžeme tu nájsť nejakého vinníka, keď súdy, prokuratúra a polícia sú “z jedného cesta”! To už niekto videl, aby “vrana vrane oko vyklala”? Ja ešte nie, preto ani boľševik boľševikovi nikdy neublíži, ale naopak, vždy sa vzájomne “potiahnu” a pomôžu si. Dnes ja tebe a zajtra ty mne. A tak to funguje na celom svete, kde Boží zákon je na smiech a pre hlúpych a naivných. Tí sa svojej spravodlivosti dočkajú až vtedy, keď sa dní tohto chorého sveta naplnia. Potom sa naplno uplatní to, čo môžeme čítať v Písme svätom v príbehu o istom boháčovi a lazárovi. Dovtedy bohatí môžu bohatnúť a zlodeji môže viac, a vo väčšej miere kradnúť. Chudáci nech sa naopak cvičia v pokore a poníženosti, odkazujú nám! Nadávaním doma v kruhu rodiny alebo pri pive s kamarátmi, veci veľmi nepomôžeme ani teraz a ani na večnosť.
Pomaly a isto sa blíži čas parlamentných volieb, a vtedy sa volič stáva “zvrchovaným pánom a kráľom”. Ak svoje právo vo svojej naivite opäť použije a umožni ďalšie bohatnutie bohatým a ožobračovanie chudobných a chudákov, tak sa nedá nič robiť, len čakať až na večnosť, ale bola by to chyba! Preto nenechajte sa mýliť, ale využite všetky informácie a informačné zdroje, aby ste sa vedeli nielen slobodne rozhodnúť komu odovzdáte svoj hlas, ale aby ste vedeli presne komu ten svoj hlas nesmiete dať. Tých 26 rokov je dosť dlhá doba, aby sme sa naučili rozlišovať a zodpovedne vyberať. Prajem všetkým peknú nedeľa a “zábavu mocných” tak trocha i na náš účet. N.s.! I.

Fico po rokoch prekvapil na tlačovke kvôli Matovičovi: Rozhorčená reakcia, prehovorili odborníci!

BRATISLAVA – Igor Matovič v piatok na sociálnej sieti uverejnil status s tvrdením, že Robert Fico a jeho žena majú na Belize založené tajné účty, na ktorých sa nachádza takmer 675 miliónov dolárov.

manzelka-tlacovka-robert-fico-ucet

Na túto šokujúcu správu okamžite zareagoval premiér a prekvapivo, po dlhej dobe, spolu s manželkou Svetlanou vystúpil na tlačovej konferencii, na ktorej oznámil, že na šéfa OĽaNO podávajú trestné oznámenie. O vyjadrenie ku kauze sme požiadali politológa aj špecialistku na neverbálnu komunikáciu, ktorá pre Topky posúdila správanie prominentného páru počas rozhovoru pred kamerami.

Pohľad politológa Tomáša Jahelku

Čo si myslíte o Matovičovom obvinení, že Robert Fico s manželkou majú tajné účty na Belize? Je to len predvolebný ťah?

Matovičovo obvinenie vnímam ako súčasť predvolebného boja a najmä ako snahu odvrátiť pozornosť od vlastnej osoby v súvislosti s raziou v jeho rodinnej firme.

Neunáhlil sa Matovič, keď opäť obvinil kolegu-politika a pritom nepredložil žiadne dôkazy, ktoré by jeho slová potvrdzovali?

Nemyslím, že sa unáhlil, načasoval to jednak vtedy, kedy potreboval a na druhej strane si musel byť vedomý, že Fico s najväčšou pravdepodobnosťou na neho podá trestné oznámenie, preto bude zaujímavé sledovať, s akými dôkazmi Matovič príde.

Prečo si Fico priviedol na tlačovku aj svoju manželku Svetlanu, hoci za celý čas nepovedala ani slovo?

Ficova manželka sa brífingu predsedu vlády zúčastnila z dôvodu, že údajný účet na Belize má byť vedený spoločne na Roberta Fica a jeho ženu Svetlanu a teda Matovičovo obvinenie sa týka aj jej.

Akú bude mať táto kauza dohru?

Ak Matovič nepríde naozaj s hodnovernými dôkazmi, tak kauza upadne do zabudnutia ako všetky ostatné.
Pohľad expertky na reč tela Nory Laukovej

Viacerí si všimli, že Svetlana Ficová pôsobila počas konferencie akoby duchom neprítomne. O zhodnotenie jej správania sme preto požiadali špecialistku na neverbálnu komunikáciu Noru Laukovú.

Manželka Roberta Fica počas tlačovky neprehovorila.

„Z prejavu jeho manželky vidieť pohoršenie, únavu, skľúčenosť a ľútosť. Očný kontakt je viac submisívny, miestami nevyrovnaný s prejavom dôrazu na očakávanie možných reakcií. Jej postoj je napnutý, avšak stiahnutý, čo prezrádza, že ju celá situácia ponižuje. Otáčanie hlavou je prejavom kontroly situácie, ktorá jej je veľmi nepríjemná, cítiac sa diskomfortne.“ uviedla pre Topky expertka na reč tela, ktorá si posvietila aj na gestikuláciu a pohyby nášho premiéra.

„Čo sa týka neverbálneho prejavu pána Fica, je veľmi v postoji napätý a pohybujúci sa v priestore, čo hovorí o skrytom rozhorčení, ktoré ovláda a dôraze s nutnosťou zvládnuť situáciu v pokoji. Jeho gestikulácia je otvorená a vysvetľujúca. Očný kontakt je udržiavaný, priamy, otvorený a vyjadruje s mimikou tváre nesúhlas, pohŕdanie a pohoršenie nad situáciou. Je vyjadrením jednoznačného vymedzeného postoja a nesúhlasu,“ dodala Nora Lauková.

Igor Matovič avizoval „atómovú bombu“
Igor Matovič v piatok zverejnil anonymnú informáciu, ktorú dostal pred dvoma týždňami do poštovej schránky. Predseda vlády si podľa anonymu spoločne s manželkou v roku 2008 založili schránkovú firmu na Belize. V deň vzniku si táto firma údajne založila dva bankové účty v Belize Bank Internacional (BBIL). Stav účtov k 21. júlu 2015 je vraj 674 546 004,42 USD.

„Informáciu som dostal anonymne zároveň s tým, že mám presne zdokladovaný prípad, akým spôsobom sa tento účet plní. Je to korupčný prípad verejného obstarávania na Slovensku, potrebujem si doplniť informácie a avizoval som, že keď ten prípad zverejním, bude to atómová bomba,“ vyjadril sa Matovič. Ide podľa neho o verejné obstarávanie za niekoľko desiatok miliónov eur, ktoré sa konalo v posledných dvoch rokoch.

„Anonymné udanie má prílohu asi dvadsať alebo tridsať prefotených konkrétnych faktúr, blokov, zmlúv, objednávok, ktoré dokladujú, ako cez manipulácie verejného obstarávania peniaze vyvážajú zo Slovenska a vraj na tento účet. Sľubujem, že to v dohľadnej dobe zverejním, len si tam potrebujem doplniť niektoré informácie,“ priblížil Matovič.

http://www.topky.sk/cl/100535/1492755/Fico-po-rokoch-prekvapil-na-tlacovke-kvoli-Matovicovi–Rozhorcena-reakcia–prehovorili-odbornici-

 

Matovič čerí hladinu: Do zvady sa už zapojila aj Jurinová, naložila smeráckym ministrom!

BRATISLAVA – Lídra OĽaNO Igora Matoviča sa zastala jeho stranícka kolegyňa a podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová, ktorá zároveň zaútočila na dvoch ministrov vlády.

Matovič rozhádal bývalých kolegov Miškova a Galka: Si pekný hajzel, hanbi sa!

„Igora Matoviča poznám mnoho rokov a viem, že vždy podnikal čestne. Príkladom môže byť aj daňové priznanie rodinnej firmy regionPRESS – v roku 2013 bola daň z príjmov 392-tisíc eur a v minulom roku 194-tisíc eur. Na porovnanie, spoločná firma ministrov Kaliňáka a Počiatka, ktorá prevádzkuje sieť bratislavských reštaurácii, nemala v rokoch 2011, 2012 a 2013 daň z príjmov ani cent a v minulom roku zaplatila závratných 1 847 eur. Nuž čo, reštaurácie v hlavnom meste boli odjakživa stratovým podnikaním,“ vyhlásila dnes v rozhovore Jurinová.

Polícia tento týždeň zabavila server rodinnej firme Igora Matoviča. Podľa Jurinovej to urobila na základe anonymu a bez akýchkoľvek dôkazov tak ohrozila fungovanie firmy, ktorú Igor Matovič vybudoval z ničoho ešte ako študent vysokej školy. „Na rozdiel od mnohých oligarchov v pozadí strany Smer sa mu to podarilo bez predražených štátnych zákaziek a bez okrádania svojich dodávateľov a všetkých obyvateľov Slovenska. Udalosti uplynulých dní považujem za potrestanie a snahu o očiernenie človeka, pre ktorého je boj proti korupcii a okrádaniu obyčajných ľudí najvyššou prioritou,“ zdôraznila Jurinová.

Vláda Roberta Fica nedokáže podľa Jurinovej zabezpečiť na Slovensku ani zdanie spravodlivosti. Upozornila, že násilní zločinci sú kvôli chybám rozkladajúcej sa justície prepúšťaní na slobodu a mnohí živnostníci a malé firmy prišli pri reštrukturalizáciách dvoch najväčších stavebných spoločností spájaných s oligarchami v pozadí strany Smer o tisíce eur za odvedenú prácu, a musia štátu odviesť DPH z faktúr, ktoré im nikto nezaplatí. „Na druhej strane ale podvodníci s nadmernými odpočtami DPH u nás veselo podnikajú,“ konštatovala.

Polícia v stredu ráno navštívila sídlo firmy manželky poslanca Národnej rady SR Igora Matoviča regionPRESS na Študentskej ulici v Trnave. Razia údajne súvisela s kauzou nahrávky so šéfom Siete Radoslavom Procházkom. Išlo o policajtov z Národnej kriminálnej agentúry, ktorí si prišli po účtovné doklady, ktoré im spoločnosť odmietla vydať. Majiteľka spoločnosti Pavlína Matovičová nebola vo firme prítomná, rovnako ani konateľ Radoslav Gloznek, ktorý je na dovolenke v zahraničí.

Igor Matovič svoj podiel v spoločnosti pred vstupom do politiky previedol na manželku, k vydavateľstvu schránkových regionálnych novín sa však hlási a hovorí o ňom ako o rodinnej firme. Národná kriminálna agentúra začala trestné stíhanie pre trestný čin skrátenia dane a poistného na základe anonymného oznámenia začiatkom júna.

„RegionPRESS podľa Národnej kriminálnej agentúry poskytol od roku 2011 do roku 2014 reklamné služby rôznym, najmä politickým subjektom. Firma si vraj do účtovníctva zaúčtovala také faktúry a platby, ktorých skutočnú výšku napokon znížili fiktívnou zľavou až do výšky 90 percent,“ uviedla tento týždeň televízia TA3.

http://www.topky.sk/cl/100535/1492763/Matovic-ceri-hladinu–Do-zvady-sa-uz-zapojila-aj-Jurinova–nalozila-smerackym-ministrom-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.