Ďalší prezident cestovateľ. Sedem dovoleniek v priebehu 10 mesiacov? + Ak sa Trump stane prezidentom Spojených štátov, deportuje všetkých migrantov

Podľa slov politologa Tomáša Koziaka prezident chodí na dovolenky, pretože je zrejme zvyknutý na tento typ životného štýlu
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska si podľa informácií portálu Čas.sk užíva dovolenku v Taliansku. Menovaný portál zároveň zverejnil, že v prípade prezidenta už ide o jeho siedmu dovolenku.
V priebehu minulého týždňa sa objavili informácie, že prezident oddychoval v Turecku, kde ho sprevádzala aj turecká policajná eskorta. Malo ísť o jeho tretiu dovolenku. Predtým navštívil Grécko a Taliansko.
kiska1
Portál Čas.sk však tvrdí, že od novembra 2014 už ide o Kiskovu siedmu dovolenku – prezident oddychoval tiež na Malte, Malorke, vo Francúzsku a v Monaku. Prezidentská kancelária podľa zverejnených informácií 7 dovoleniek nevyvrátila. Dodala však, že všetky dovolenky sa snažili utajiť kvôli súkromiu jeho malých detí.

Podľa slov politologa Tomáša Koziaka prezident chodí na dovolenky, pretože je zrejme zvyknutý na tento typ životného štýlu. Ľudia, ktorí na to majú, totiž chodievajú k moru aj desaťkrát do roka. Politológ však v tom problém nevidí, pokiaľ prezident stíha pracovné povinnosti a nechýba na dôležitých oficiálnych akciách.

„Pre naše deti som v prvom rade otec, nie prezident. Nemám možnosť s nimi byť cez týždeň počas roka, preto som rád, že som sa im mohol pár dní počas leta venovať. Poznáte to, aj naše deti nevydržia dlho na jednom mieste, na jednej pláži, preto sme v lete tak trošku nomádi. Verím, že aj vaše deti majú rady Mimoňov. Moje ich zbožňujú, dnes zo mňa spravili jedného z nich,“ zverejnil prezident Kiska na svojom facebookovom profile počas minulotýždňovej dovolenky. K svojmu komentáru pridal aj nasledujúcu fotografiu.

http://www.hlavnespravy.sk/dovolenky-prezidenta-andreja-kisku/658034

Ak sa Trump stane prezidentom Spojených štátov, deportuje všetkých migrantov

Americký miliardár Donald Trump vyhlásil, že v prípade víťazstva v prezidentských voľbách deportuje všetkých nelegálnych migrantov, ktorí nemajú doklady nevyhnutné pre pobyt na území USA, informuje agentúra Reuters

Kandidát republikánov v interview pre televízny kanál NBC, zdôraznil, že zruší výnos prezidenta Baracka Obamu týkajúci sa migračnej politiky, vrátane zákazu deportácie detí z USA, ak vstúpili na územie Spojených štátov spolu s rodičmi, ktorí nemajú potrebné dokumenty.

“Nehodláme rodiny rozdeľovať, musia ale z USA odísť,” zdôraznil Trump.

Donald Trump, podľa prieskumu verejnej mienky, vedie medzi všetkými uchádzačmi o úrad prezidenta z Republikánskej strany.

http://www.hlavnespravy.sk/trump-ak-sa-stane-prezidentom-spojenych-statov-deportuje-vsetkych-migrantov/657896

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.