Počínanie SME brainwashingom, sofistikovanou masmediálnou manipuláciou čitateľmi, o prof. Ďuricovi, dov. Vnukovi či arcibiskupovi Sokolovi, prekonáva nielen komunistickú Pravdu a Rudé Právo, ale aj nacistický Völkischer Beobachter

Vážená pani šéfredaktorka Balogová,

v piatok 14.08.2015 o 11:01 som dal do vybrali.sme.sk odkaz na článok
Od ucha k uchu: Život a dielo Milana Staniskava Ďuricu, SDB
http://www.lumen.sk/relacie/moderovane-relacie/od-ucha-k-duchu.html
Profesor_Durica - 01
Priloha: Profesor_Durica – 01.jpg
http://vybrali.sme.sk/c/195776

O 18:39 som zistil, že názov článku i text pod ním ste zmenili na:
http://vybrali.sme.sk/c/195776
Život a dielo Milana Stanislava Ďuricu
Profesor_Durica - 02
Priloha: Profesor_Durica – 02.jpg
ale pozitívne hodnotím aspoň to, že odkaz na článok:
Od ucha k uchu: Život a dielo Milana Staniskava Ďuricu, SDB
http://www.lumen.sk/relacie/moderovane-relacie/od-ucha-k-duchu.html
tam zostal.

Následne v sobotu 15.08.2015 okolo 18:00 som dal odkaz na článok
Slovenský salezián, historik Milan Stanislav Ďurica oslávil 90.rokov.
http://vybrali.sme.sk/c/Slovensky-salezian-historik-Milan-Stanislav-Durica-oslavil-90-rokov-1/

s odkazom na článok na stránke Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20150813019

Text pod odkazom bol:
Priatelia a príbuzní pripravili pre jubilanta profesora Milana Stanislava Ďuricu spoločnú oslavu v sobotu 15. augusta 2015 v Bratislave na Miletičovej, kde 90 ročný prof. Ďurica slúžil v preplnenom Kostole Márie Pomocnice o 15.00 h svätú omšu, ktorú okrem iných koncelebroval a peknú vysoko aktuálnu homíliu odmenenú búrlivým potleskom predniesol J.E. emeritný arcibiskup Mons. Ján Sokol.

S prekvapením okolo 22:00 som zistil, že odkaz/link na článok bol odstránený a tak som dal presne ten istý odkaz s tým istým textom dal opäť 15.08.2015 o 22:16
Profesor_Durica - 03
Priloha: Profesor_Durica – 03.jpg
Profesor_Durica - 04
Priloha: Profesor_Durica – 04.jpg
Odkaz na článok bol behom 5 minút odstránený.

V nedeľu 16.08.2015 o 06:46 som tam odkaz na článok, vydaný Tlačovou kanceláriou Konferencie biskupov Slovenska, dal opäť, iba text pod odkazom som pozmenil na krátku vetu:
90 ročný prof. Ďurica, katolícky kňaz, salezián, slúžil v Kostole Márie Pomocnice na Miletičovej ulici v Bratislave o 15.00 h svätú omšu.
Odkaz na článok bol:
http://vybrali.sme.sk/novinky
http://vybrali.sme.sk/c/Slovensky-salezian-historik-Milan-Stanislav-Durica-oslavil-90-rokov-2/
Profesor_Durica - 05
Priloha: Profesor_Durica – 05.jpg
Profesor_Durica - 06
Priloha: Profesor_Durica – 06.jpg
Po piatich minútach bol odkaz na tento článok opäť odstránený.

Vážená pani šéfredaktorka Balogová, počínanie SME (o pamfletoch Denník N, Týždeň, Plus7dni, Je to tak a i. už ani nehovorím) brainwashingom, sofistikovanou masmediálnou manipuláciou čitateľmi, výberom (agenda setting) a vymazávaním článkov, blogov a diskusných príspevkov, špirálou mlčania (spiral of silence theory) o prof. Ďuricovi, dov.Vnukovi či J. E. arcibiskupovi Mons. Sokolovi, podľa môjho názoru prekonáva nielen komunistickú Pravdu a komunistické Rudé Právo, ale aj nacistický Völkischer Beobachter. Ale uvedomte si, že kniha prof. Ďuricu Dejiny Slovenska a Slovákov vyšla už v piatich vydaniach, jeho kniha Jozef Tiso v štyroch vydaniach, jeho knihy vyšli v náklade viac ako 100 000 (áno, sto tisíc) výtlačkov, nemôžete vytesňovať takéhoto človeka z povedomia Slovákov a natláčať nám tu manipulatívnou metódou tretej osoby (third person effect) historika Dušana Kováča, ktorý v druhom vydaní Dejín Slovenska, vydanej počas Radičovej vlády, neprezieravo zhovadil prvú vládu Róberta Fica, mylne predpokladajúc, že Fico je už odpísaný (nuž, pán Kováč síce píše o histórii, ale z histórie sa nejako nepoučil). Forsírovanie druhého marxistického historika v SME súdruha Ivana Kamenca s jeho „dejinným vynálezom“ vojnová Slovenská republika je viac ako kontraproduktívne.
http://www.ulozto.cz/xtc8sSEA/marxisticky-historik-ivan-kamenec-burzoazne-interpretacie-slovenskeho-protifasistickeho-odboja-pdf

Preto Vás prosím, pani vážená šéfredaktorka Balogová, aby ste zvážili v budúcnosti vytesňovanie prof. Ďuricu, či J.E. arcibiskupa Sokola, z povedomia Slovákov a upovedomili o tom aj Vašich chlebodarcov (chápem, že vydavateľ má politické záujmy), že je to kontraproduktívne, že primitivizmus v masmediálnej manipulácii máva skôr opačné následky, odvracia človeka od preferovaných názorov šéfredaktora, vydavateľa i majiteľa novín, že skrytá persuázia (the hidden persuasion) proti názorom Prof. Ďuricu, doc. Františka Vnuka či J.E. Mons. Jána Sokola a i. na určité obdobie histórie Slovenska je v SME očividná (o horeuvedených plátkoch DenníkN, Týždeň, Plus7dni, Je to tak, …, už ani nehovorím), že história sa nedá donekonečna manipulovať, že pravda vždy, skôr či neskôr, vyjde na povrch. Vašim počínaním podľa môjho názoru iba zbytočne znižujete kredibilitu denníka SME, ktorého ste šéfredaktorkou, čo nie je v záujme ani vydavateľa, ani vlastníka či už oficiálneho alebo skrytého.

Vážená pani šéfredaktorka, aby nedošlo ku omylu, nebol som v KSČ, moji rodičia neboli ani v KSČ ani v HSĽS, ani v HG, dedov brat bol partizán v Slatinke nad Bebravou, Nemci ho chytili, zahynul v koncentračnom tábore, takže si ušetrite obviňovať ma z fašizmu, neofašizmu, kryptofašizmu, nacizmu, neonacizmu, kryptonacizmu, ľudáctva, neoľudáctva, kryptoľudáctva a pod. debilných označení, na rozdiel od nášho suseda v rodnej obci, Jána M., ktorý bol predseda HSĽS a veliteľ HG, pár rokov po vojne sa už pretŕčal na partizánskych oslavách na Jankovom vŕšku s partizánskym vyznamenaním na hrudi. Koniec koncov, aj doc. Ing. Zoltán Bedrna, DrSc (vynikajúci pedológ a pôdoznalec, ochotný vždy poradiť a pomôcť) mi v osobnom rozhovore priznal, že aj jeho otec, Tisov žalobca, bol člen Hlinkovej gardy a kolega z fakulty, chemik Karol Kuchta, mi v osobnom rozhovore povedal, že jeho príbuzný Cyril Kuchta sa preto angažoval vo vraždení v Martine počas SNP, lebo sa bál, že mu Rusi po vojne spočítajú jeho vyznamenanie udelené Nemcami ako vojakovi Rýchlej divízie v bojoch proti Červenej armáde. Ale poznám aj zo svojho okolia prípady, keď dedo bol agrárnik, otec bol gardista, syn/dcéra boli komunisti a vnuci sú demokrati, ale vždy sú hore, pri koryte a pri plnom válove, vždy sa vedia otočiť smerom, odkiaľ fúka vietor, peniaze a granty, majú to v genetickej výbave a ako vravel môj kolega biológ – genetika nepustí.

S úctou

Jozef Viskup

Na vedomie (Bcc):
01. Prof. Milan Stanislav Ďurica
02. J. E. arcibiskup Mons. Ján Sokol
03. J. E. Mons. JCDr. Stanislav Zvolenský, PhD., arcibiskup, metropolita, predseda KBS
04. J. E. Mons. prof. ThDr. Viliam Judák, PhD., biskup, podpredseda KBS
05. Mons. ThDr. Marián Chovanec, generálny sekretár KBS
06. J. E. Mons. prof. ThDr. Jozef Haľko PhD., generálny vikár
07. KBS
08. CSILic. Martin Kramara, hovorca KBS
09. ThLic. Ziolkovsky Anton, PhD., výkonný sekretár, KBS
10. Dušan Kolenčík, hovorca, Arcibiskupský úrad, Trnavská arcidiecéza
11. ThDr. Miroslav Lyko, PhD, hovorca, Biskupský úrad, Nitrianska diecéza
12. ThLic. Zdeno Pupík PhD., hovorca, Biskupský úrad, Žilinska diecéza
13. Biskupský úrad, Banskobystrická diecéza
14. Ing. Jaroslav Fabian, hovorca, Košická arcidiecéza
15. Peter Majcher, hovorca, Biskupský úrad, Spišská diecéza
16. Katolícke noviny
17. Marian Šuráb, šéfredaktor, Katolícke noviny
18. Programma Slovacco, Vatikánsky rozhlas
19. Jozef Bartkovjak, SJ, Vatikánsky rozhlas
20. TV LUX
21. Rádio Lumen
22. … Moji známi i mne neznámi historici

———————————————————————————————————–
RNDr. Jozef Viskup,CSc.

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.