IS vydal tajnú príručku pre džihádistických agentov Západu: Z jej obsahu vám bude nevoľno. + Rakúska vláda je s utečencami v koncoch

RAQQA – Príručka s názvom Ako prežiť na Západe rozhodne nie je určená pre slabšie povahy. Nájdete v nej súhrn všetkého, čo by ste mali vedieť, ak chcete byť profesionálom v službách Islamského štátu. Mnohé z požadovaných vlastností patria skôr do repertoáru hollywoodskych superhrdinov. Jej autor totiž varuje, že budete musieť žiť dvojitým životom.
LADA to tušil !!!
Príručka, ktorá už niekoľko mesiacov koluje internetom, ponúka rady a tipy tajným agentom Islamského štátu na cudzom území a bola pripísaná na konto IS. Ak by ste sa jej však rozhodli naozaj dôsledne držať, museli by ste sa stať kaskadérom alebo hollywoodskym hercom. Džihádistickým hrdinom.

Ohavný čín Islamského štátu: Neuveríte, čo urobili archeológovi v Palmýre!

Základným stavebným pilierom príručky je myšlienka, že ak Západ obviňuje moslimov z terorizmu, zabránia mu v tom práve tak, že budú terorizovať a zabíjať, dodáva News.vice.com. Príručka od džihádistu požaduje, aby dokázal položiť život v mene Alaha, avšak, nielen svoj. V jednotlivých kapitolách je uvedené, ako môže extrémista tajiť svoju identitu, nájde v nich rady, ako zarobiť peniaze či odporúčania, ako si má chrániť svoju identitu na internete. V návode si prečíta aj inštruktáž pre pokročilých – napríklad to, ako má zaobchádzať so zbraňami, vyrábať bomby a osvojiť si rôzne techniky prežitia. Ak toto všetko zvládne, stane sa z neho partizán bojujúci v divočine Západu, ktorý extrémisti považujú za pohanský a nepriateľský voči islamu.
prirucka-IS-Islamsky-stat-Ako-prezit-na-Zapade
Návod na výrobu Molotovovho koktailu

Tajomstvo dobrého maskovania

„Táto kniha je sprievodcom pre moslimov žijúcich v nemoslimských krajinách alebo v krajinách, ktoré sú voči veriacim kruté… Naučí vás, ako byť tajným agentom, ktorý žije dvojitý život, teda niečo, čo budú musieť moslimovia urobiť, aby v nadchádzajúcich rokoch prežili,“ napísal v úvode príručky autor, ktorý o sebe tvrdí, že študoval džihád desať rokov a pozná filozofiu viacerých typov džihádistických skupín.

Niektoré z rád, ktoré by mali naháňať hrôzu, naopak, vyznievajú pre nás „Západniarov“ skôr filmovo. V prvom rade by sa agenti mali pokúsiť svoju extrémistickú identitu skryť, aby na seba nepútali nechcenú pozornosť. Klasickú moslimskú radu by mali radšej vymeniť za briadku a štýlové husté fúzy. Hlavným úsilím agenta musí byť maskovanie sa – zmení si meno a bude priateľský a otvorený, to nepriateľov zmätie. Môže použiť napríklad farebné kontaktné šošovky, by vyzeral viac „západne“ a ak bude s niekým anonymne hovoriť, napríklad telefonovať, mal by si zmeniť hlas pomocou špeciálneho hlasového softvéru.

Postupne sa z vás stane úspešný agent džihádu a peniaze budete chcieť použiť na podporu islamskej skupiny, ale vymeňte ich radšej za šperky ako za zlato alebo striebro, pretože si zachovávajú svoju hodnotu aj po niekoľkých rokoch. Navyše, nebudú vás môcť obviniť z prania špinavých peňazí, radí autor.

Musíte trénovať normálne

Ak si budete chcieť vybudovať silu a kondíciu mudžahedína, musíte trénovať „normálne“. V preklade to znamená asi toľko, že môžete chodiť do posilňovne alebo behávať v parku ako bežný „Západniar“, ale nesmiete mať na sebe vojenskú uniformu. Môžete si dať na seba športové tričko a krátke nohavice. Mali by ste však po tréningu zvládnuť vybehnúť hore schodmi rekordnou rýchlosťou a dokázať liezť po stenách. Ale na koľké poschodie, to sa v príručke neuvádza.

Ďalšou dôležitou zložkou výcviku agenta je narábanie so zbraňou, napríklad nožom. Ešte predtým, ako vezme do rúk naozajstnú zbraň, mal by trénovať s hračkami, napríklad paintball. Nesmie sa však s nimi hrať až príliš často na verejnosti, kým sa dostane do „terénu“. Doma môže mať aj tzv. primitívne zbrane ako luky, šípy, kuše alebo praky, ktoré vraj zoženie aj cez eBay. Okrem toho musí mať niekde vždy pripravený „balíček záchrany“, aby mohol prežiť za každých život ohrozujúcich okolností, keby sa dostal do prekérnej situácie a bol na zozname hľadaných osôb. V permanentnom ruksaku by mal mať vždy pripravené napríklad zväčšovacie sklo, baterku, háčiky na ryby, tablety na čistenie vody v prírode, kompas, drôt na odchyt zvierat, základné potraviny a kondómy, do ktorých môže v prípade potreby nabrať aj liter vody.

Moderný luk so šípmi vraj džihádisti zoženú ľahko

Keď bude džihádista schopný podomácky si vyrobiť Molotovov koktail, dostane sa o úroveň vyššie, až potom môže pristúpiť k pokročilejším pyrotechnickým tajomstvám a umiestňovať bomby aj do áut. Moslimovia, ktorí zvládnu „desatoro“ džihádistov, budú podľa autora pripravení čeliť protivníkovi a schopní profesionálne zabíjať. Na záver autor agentom radí, aby sa v prípade potreby neváhali maskovať napríklad pomocou parochne, make-upu či falošných fúzov, ak ide o ženy. Úloha agenta podľa jeho slov nekončí, kým nepadne v mene Alaha ako mučeník Západu. Jeho misia teda vrcholí smrťou bez ohľadu na to, akým spôsobom zomrie.

http://www.topky.sk/cl/1000791/1493489/IS-vydal-tajnu-prirucku-pre-dzihadistickych-agentov-Zapadu–Z-jej-obsahu-vam-bude-nevolno

 

Rakúska vláda je s utečencami v koncoch: V otvorenom liste žiada Rakúšanov o pomoc

Problém ubytovania utečencov je v Rakúsku mimo kontrolu. Organizácia Amnesty International kritizovala podmienky a označila ich za “neľudské zaobchádzanie.” Ministerstvo vnútra vydalo oficiálnu, ale veľmi emotívnu žiadosť o pomoc, v ktorej vyzýva Rakúšanov, aby sa podieľali na hľadaní ubytovania pre utečencov a aby “dodali politikom potrebnú odvahu”

Video: Maďari nechcú imigrantov na svojom území, a vedia prečo. + Prichádza zúčtovanie s bývalými kolonizátormi Afriky ?

Prinášame vám skrátené znenie listu:

“Vážené Rakúšanky, vážení Rakúšania!

My, zamestnanci ministerstva vnútra, sa týmto listom obraciame na Vás s problémom pri hľadaní ubytovania pre ľudí na úteku, pretože kompetencie nášho spolkového štátu dosahujú svoje medze.

Očakávaný počet žiadostí o azyl v Rakúsku na začiatku utečeneckej krízy bol okolo 40.000, my však musíme počítať s až 80.000 žiadosťami o azyl v roku 2015. To znamená 1.600 utečencov každý týždeň. Podľa súčasného zákona je vláda zodpovedná za ubytovanie len v prvých dňoch, potom zodpovednosť prevezmú jednotlivé spolkové krajiny – podobne ako v Nemecku.

Z 1.600 ľudí týždenne je spolkovými krajinami prijímaných približne 600. Zvyšných 1.000 preto musí byť pod dohľadom Ministerstva vnútra samotného. Minister vnútra už približne pred rokom varoval pred nedostatkom ubytovacích priestorov pre utečencov. Bez ohľadu na akýkoľvek zákon sa snažíme my, zamestnanci ministerstva vnútra, zorganizovať ubytovanie pre týchto ľudí. Pod nasadením všetkých našich síl sa snažíme udržať v chode základné služby pre utečencov. Bohužiaľ, kvôli nášmu konštruktívnemu úsiliu o realizáciu ubytovania, aby sme týmto ľuďom poskytli strechu nad hlavou, sme sa stretli s odporom na rôznych úrovniach.

V tejto kríze sú len dve možnosti: prvou možnosťou je, že budeme všetci držať spolu a vyvinieme spoločné úsilie, aby sme čím skôr našli riešenie problému. Alebo bude stáť proti sebe a sústredíme sa na politické spory. My však chceme aj naďalej spolupracovať na nájdení riešenia.

Apelujeme preto dôrazne na vedúce sily v našej krajine, aby vytvorili prostredie, v ktorom je možné viesť vážny a vecný dialóg a žiadame všetkých Rakúšanov, aby sa aktívne podieľali na hľadaní ubytovania. Dodajte svojim miestnym politikom potrebnú odvahu. Potrebujeme držať spolu a spojiť naše sily. V najbližších niekoľkých mesiacoch – najmä pred zimou – je potrebné spraviť všetko preto, aby sa zabránilo bezdomovectvu.

Vaši pracovníci ministerstva vnútra.”

Zdá sa, že aj rakúskej vláde začali dochádzať možnosti riešenia problému migrantov. Ako sa však vyvinie situácia ak nielen Rakúsko už nebude mať kapacity na riešenie tohoto obrovského problému? Môžeme očakávať ďalšie “dočasné” utečenecké tábory na území našej krajiny? Alebo potulujúce sa hordy migrantov, ktoré sa budú snažiť obstarať si základne potreby?

Európska únia, nie že nerieši problém migrantov, ale počína si tak, ako keby si ich prílev priala. Kto však následne vyrieši dôsledky tejto politiky?

http://www.hlavnespravy.sk/rakuska-vlada-je-s-utecencami-v-koncoch-v-otvorenom-liste-ziada-rakusanov-o-pomoc/660618

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.