VIDEO Islamský štát chce dobyť bránu do Európy: Turkov chce zmanipulovať rečami o Satanovi. + Zábrany na srbských hraniciach poškodili migranti už štyrikrát

ANKARA – Islamský štát (IS) vyzval prostredníctvom videozáznamu Turkov, aby sa vzbúrili voči svojmu prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi. Extrémisti ho nazvali Satanom, ktorý zapredal krajinu križiakom.

Bojovník IS na videu hovoril turecky bez cudzieho prízvuku. Erdogana obvinil z toho, že „predal krajinu križiakom“ a poskytol Američanom turecké základne len preto, „aby si udržal svoju pozíciu. Obyvatelia Turecka: Bezodkladne sa musíte vzbúriť proti týmto ateistom, križiakom a nevercom, ktorí z vás urobili otrokov,“ povedal bradatý muž so zbraňou opretou o telo. Vedľa neho sedeli dvaja ďalší ozbrojenci s turbanmi.

Muž vyzval Turkov, aby zvrhli Erdogana a pomohli Islamskému štátu dobyť najväčšie mesto krajiny Istanbul. Varoval, že „neveriaci“ Kurdi by ovládli severovýchod Turecka, ak by sa im nepostavili na odpor islamisti. Agentúra Reuters bezprostredne nedokázala overiť autenticitu záznamu. Renomovaná organizácia SITE, monitorujúca radikálnych islamistov, však uviedla, že na videu hovorí turecký bojovník IS.

VIDEO Islamský štát chce
V Turecku platia sprísnené bezpečnostné opatrenia od júla, keď Ankara spustila takzvanú „synchronizovanú vojnu proti terorizmu“. Začala pritom naraz útočiť voči bojovníkom IS v severnej Sýrii aj proti kurdským separatistom v severnom Iraku. Turecko tiež v rámci radikálnej zmeny doterajšieho kurzu otvorilo svoje letecké základne pre lietadlá koalície pod vedením USA bombardujúcej ciele IS.

http://www.topky.sk/cl/1000791/1493623/VIDEO-Islamsky-stat-chce-dobyt-branu-do-Europy–Turkov-chce-zmanipulovat-recami-o-Satanovi

Zábrany na srbských hraniciach poškodili migranti už štyrikrát

Výstavba plota potrvá do 30. novembra

Maďarské úrady zaznamenali už štyri prípady, keď nelegálni migranti poškodili zábrany, budované na maďarsko-srbských hraniciach. Napísalo to dnes internetové vydanie maďarského denníka Napi Gazdaság. Veliteľ stavebnej jednotky armády István Varga denníku povedal, že zábrany z ostnatého drôtu poškodili v každom z prípadov narušitelia hraníc.

Na výstavbe plota pracuje celkovo 710 ľudí od 7.00 h do 19.00 h. Podľa jeho slov celý 175-kilometrový úsek srbskej hranice bude uzatvorený do 31. augusta. V druhej etape postavia paralelne s ostnatým drôtom aj plot vysoký tri metre, a to do 30. novembra. Výstavbu zábran v týchto dňoch komplikuje premočený terén po výdatných dažďoch, dodal Varga, podľa ktorého ale termíny dokončenia plota nie sú ohrozené.

Minister riadiaci úrad vlády János Lázár vyzval dnes parlamentné frakcie vládnych strán Fidesz a KDNP, aby kvôli migračnej vlne zvolali mimoriadnu schôdzu parlamentu. Lázár avizoval, že poslanci by mali rozhodnúť o novele trestného zákonníka s tým, že cudzincom, ktorí na maďarské územie vstúpia ilegálne, by hrozilo väzenie od troch do štyroch rokov.

Minister tiež oznámil, že predseda vlády Viktor Orbán nariadil ministrovi vnútra Sándorovi Pintérovi, aby prevelil niekoľko tisíc príslušníkov polície k južným hraniciam. Tieto jednotky budú chrániť maďarsko-srbské hranice pred migrantmi a ich úlohou bude zasahovať “proti čoraz agresívnejším cudzincom, ktorí prichádzajú s čoraz dôraznejšími požiadavkami”.

http://www.hlavnespravy.sk/zabrany-na-srbskych-hraniciach-poskodili-migranti-uz-styrikrat/663267

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.