Babiš: Kvôli utečencom treba uzavrieť Schengen

Minister financií ČR, podnikateľ slovenského pôvodu Andrej Babiš sa v súvislosti s riešením problematiky utečencov v utorok vyslovil za uzavretie schengenskej zóny a zapojenie Severoatlantickej aliancie (NATO).
imigranti_tt_september2015-838x700
Odhalili gang, ktorý zvažoval únos Babišovho dieťaťa

Babiš by nechal Grécko zbankrotovať, nech sa ‘vyčistí priestor’

Migranti sa v českom azylovom centre búria, chcú ísť do Nemecka
„My potrebujeme okamžite uzavrieť schengenský priestor, tzn. potrebujeme brániť Schengen. Musíme zabrániť, aby sem chodili tí utečenci. Musíme do toho zapojiť NATO,“ citoval Babiša internetový server Novinky.cz.

Líder koaličného ANO dal súčasne jasne najavo svoj názor o kvótach. „Kvóty sú nezmysel, to si vymyslela Európska komisia v máji. Nezmyselne sa o tom diskutuje. Pokiaľ niekto hovorí o kvótach 40-tisíc (utečencov) na dva roky a za tohtoročný júl prišlo 117-tisíc utečencov, tak je to samozrejme nezmysel,“ povedal Babiš.

Podľa jeho názoru treba zapojiť NATO a pomôcť napríklad Macedónsku alebo Bulharsku čeliť prílivu utečencov.

V Turecku, ktoré je členskou krajinou NATO, by sa podľa Babiša mal zriadiť obrovský utečenecký tábor. Súčasne by tam mala prebiehať selekcia, pri ktorej by sa oddelili utečenci odkázaní na humanitárnu pomoc, hlavne matky s deťmi, od tzv. ekonomických utečencov.

Európska komisia je podľa názoru českého ministra financií neschopná o čomkoľvek rozhodnúť, adekvátne nefunguje podľa Babiša ani Organizácia Spojených národov, ktorú navyše sužuje nedostatok financií vzhľadom na neskoré platby členských štátov.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/365655-babis-kvoli-utecencom-treba-uzavriet-schengen/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.