Ľudová strana Naše Slovensko podporila dôchodkyňu, ktorú odmietol prezident Kiska, KDH aj SMER! + V Kysuckom Novom Meste sa šíri panika: Kaliňák tu vraj drží migrantov

27. august 2015 Kategórie: Banskobystrický samosprávny kraj, Naša práca
Dňa 26. augusta 2015 volebný líder Ľudovej Naše Slovensko a predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba prijal na Úrade BBSK 75. ročnú pani Cigáňovú zo Žarnovice, ktorá sa nachádza dlhodobo vo veľmi zlej sociálnej a životnej situácii. Zo svojho skromného dôchodku sa musí starať aj o invalidného syna, chorého na rakovinu.
Kotleba pomohol zene
Niekoľko rokov opakovane žiadala o pomoc množstvo politických strán medzi nimi aj strany KDH a SMER, vrátane bývalého predsedu BBSK Vladimíra Maňku a prezidenta SR Andreja Kisku. Dočkala sa však len rezolútneho odmietnutia.

Tieto parlamentné strany tak opäť raz ukázali, že slová „kresťanský“ a „sociálny“ sú pre nich len obyčajnou pozlátkou, za ktorou sa v skutočnosti neskrýva nič iné ako biznis a služba cudzím záujmom.

Protestna jazda

Jediný u koho našla súcit, skutočné porozumenie a ochotu pomôcť bola Ľudová strana Naše Slovensko. Marian Kotleba jej preto na Úrade BBSK osobne, v menej celej strany, odovzdal obálku s finančným darom, ktorý jej má pomôcť preklenúť najhoršie problémy. Radosť a vďaka v očiach staršej pani je pre našu stranu tou najväčšou motiváciou pre ďalší boj proti tejto prehnitej vláde, pre ktorú sú cudzí imigranti viac ako vlastní občania.

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/ludova-strana-nase-slovensko-podporila-dochodkynu-ktoru-odmietol-prezident-kiska-kdh-aj-smer/

V Kysuckom Novom Meste sa šíri panika: Kaliňák tu vraj drží migrantov, zasahoval primátor

BRATISLAVA – Po Kysuckom Novom Meste začali kolovať chýry, že v budove starej pošty zriadilo ministerstvo vnútra tajný útulok pre utečencov. Majú ich tam zvážať autobusmi a držať za mrežami. Tieto správy natoľko rozrušili obyvateľov mesta, že svetlo do vzniknutej situácie musel vniesť samotný primátor, ktorý zisťoval, čo sa skutočne deje.

„Údajne v Kysuckom Novom Meste v budove starej pošty Kaliňák tajne skladuje imigrantov… tá budova má mreže na oknách a sú tam nejakí ľudia tak neviem či to je fakt …ale stojí za preverenie,“ napísal nám Jozef.

Podobná informácia sa objavila na istej stránke na Facebooku, ktorá hlása stop islamizácii na Slovensku a imperializmu USA.

V Kysuckom Novom Meste
Pod touto neoverenou správou, sa tak ako v prípade masovej vraždy migrantov v dodávke v Rakúsku, začali okamžite objavovať nenávistné komentáre.

kysucke-nove-mesto-reakcie-FB-migranci
Panika, ktorá nastala, donútila viacerých občanov obrátiť sa na primátora Kysuckého Nového Mesta Jána Hartela, ktorý o výsledku svojich zistení informoval verejnosť na webovej stránke mesta.

„Nezodpovední ľudia v našom meste rozšírili informáciu aj prostredníctvom sociálnej siete, že v našom meste sú v budove starej pošty na Ul. 1. mája ubytovaní migranti. Informáciu som preveril na pracovisku cudzineckej polície, ktoré sídli v našom meste. Podľa vyjadrenia p. zástupcu riaditeľa cudzineckej polície na toto pracovisko predvádzajú migrantov, ktorí boli zaistení v Českej republike a bolo zistené, že sa do tejto krajiny dostali cez územie Slovenskej republiky,“ uviedol Hartel.

„V takom prípade sú migranti v zmysle readmisnej dohody s ČR vrátení na Slovensko. Na pracovisku cudzineckej polície v našom meste sú s nimi vykonané zodpovedajúce úradné úkony a potom sú prevezení do zariadení pre migrantov v Sečovciach alebo Medveďove. V žiadnom prípade nie sú ubytovaní v starej budove pošty, ako to uvádzali šíritelia týchto správ,“ dodal primátor.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1495055/V-Kysuckom-Novom-Meste-sa-siri-panika–Kalinak-tu-vraj-drzi-migrantov–zasahoval-primator

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.