ŠtB-ácke praktiky polície? Kotlebu zaistili pred trnavským protestom na polícii. Protestujúcich proti migrantom zastavili na ceste do Gabčíkova. + Matovič: Musíme hovoriť to čo Kotleba, ale hlasnejšie

Banskobystrického župana Mariana Kotlebu dnes zaistila polícia tesne pred začatím protestu v Trnave proti príchodu imigrantov na Slovensko.
Zhruba sto až dvesto extrémistov sa popoludní stretlo na trnavskom Trojičnom námestí, aby demonštrovali proti imigrantom prúdiacim na Slovensku.

Jeden z predstaviteľov strany pre SME uviedol, že policajti krátko pred začiatkom zhromaždenia zadržali Kotlebu.

Následne vypovedal na polícii pre dve čierne vlajky, ktoré sa objavili na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja v sobotu na výročie Slovenského národného povstania.


V Trnave vznikol aj incident, keď demonštranti vytlačili mladého 24-ročného Jakuba s transparentom „Hanbím sa za vás“.

Protestujúci sa po skončení zhromaždenia plánujú presunúť do Gabčíkova, kde chcú podporiť miestnych obyvateľov. Tí protestujú proti zámeru vlády umiestniť v Gabčíkove utečencov zo Sýrie.

V nedeľu 2. augusta sa v obci uskutočnilo referendum, v ktorom zhruba 97 percent občanov odmietlo prijať migrantov utečencov.

http://www.aktuality.sk/clanok/303197/policia-zaistila-kotlebu-pred-trnavskym-protestom/

Na nahrávke s Radoslavom Procházkom Igor Matovič navrhuje, aby politici zobrali agendu Marianovi Kotlebovi tak, že budú hovoriť to isté čo on. Po sobotnom násilnom zhromaždení extrémistov hovorí, že politici by sa mali prestať hanbiť za to, že sú proti kvótam na imigrantov a povedali to dôraznejšie.

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.