Islamský štát ukázal najkrutejšie video: Pomsta za smrť džihádistov predčila aj useknuté hlavy

IRAK – Bojovníci Islamského štátu zverejnili nové „propagačné“ video, v ktorom demonštrujú svoju silu. Ide o ďalší z barbarských činov tohto teroristického hnutia, ktoré vraždí svojich odporcov. Obeťou sa tentokrát stali štyria väzni, ktorých upálili zaživa.
irak-vazni-spalenie-isis
Džihádista John (27) sa prvý raz ukázal na VIDEU nezahalený: Špekulácie, že nebojuje za IS

V päťminútivom klipe vidno, ako džihádisti reťazami zviazali štyroch irackých šiitských vojakov a zaživa ich upálili. Obete mali na sebe oranžové kombinézy, ktoré sú typické pre väzňov Islamského štátu a boli identifikovaní ako bojovníci pro vládnych síl zmobilizovaných na juhu Iraku. Šiitov chytili a donútili ich priznať svoje „zločiny“ pred kamerou.

„Je to odveta… Budeme útočiť, ako oni útočia na nás a trestať ich tak, ako oni trestajú nás,“ povedal maskovaný džihádista na videu, pri ktorom nie známy čas ani miesto zaznamenania.

Masové popravy na územiach kontrolovaných IS v Iraku a Sýrii, vrátane sťatia, topenia, zadusenie a pálenia, bývajú často nahrávané a zverejnené na internete.

Posledná séria popráv bola odplatou za to, že iracká armáda v prestrelke zabila niekoľko členov Islamského štátu.

http://www.topky.sk/cl/1000791/1495593/Islamsky-stat-ukazal-najkrutejsie-video–Pomsta-za-smrt-dzihadistov-predcila-aj-useknute-hlavy

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.