Európa pri utečencoch stráca rozum. + V Bratislave bude ďalší protest proti islamizácii Európy

Nemecko dopadlo ako bohatý starec. Nevládze konať. Tak otvára peňaženku.
Možno ste to už videli. Niekto to prestane zvládať, lebo je toho priveľa, a prepne mu v hlave. Začne sa na každého šťastne usmievať. V srdci pocíti lásku a mier a veľkú radosť. V hlave oslobodzujúcu prázdnotu. A na každého, na každého radostne máva z okna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Presne toto sa stalo Európskej únii.

Európa sa pri utečencoch zbláznila. Nie celkom a nie celá, ale… Zreteľne. „Lídri“ v Nemecku, Rakúsku a vo Francúzsku začali pod náporom utečencov stresovať. A klamať. Aj nás, aj samých seba. Správajú sa celkom iracionálne. Vyzývajú na hromadné porušovanie práva a zákonov. A tým, ktorí si zachovali zdravý rozum, nadávajú a robia z nich nenormálnych.

Pri utečeneckej kríze tu máme dva základné prístupy. Anglosaský, ktorý uplatňujú Spojené štáty, Veľká Británia a Austrália. Preferujú ho aj východoeurópske štáty (Maďarsko, Česko, Slovensko, Slovinsko). Systém stojí na dodržiavaní medzinárodného práva, pravidiel OSN a domácich zákonov. Utečencom garantuje pomoc a bezpečnosť v záchytných utečeneckých táboroch, napríklad v Libanone a v Turecku. Systém rozlišuje medzi utečencami, ktorým doma hrozí prenasledovanie, a ekonomickými migrantmi (ktorých je všade väčšina, dokonca aj v nemeckom azylovom konaní). Systém spravidla netoleruje ilegálnych imigrantov – teda tých, ktorí svojvoľne a nelegálne prekračujú hranice. K takýmto ľuďom sa v Spojených štátoch či Británii pristupuje ako k „ilegálom“(illegals) a sú vracaní späť do táborov alebo domov.

Tento systém je pomerne prísny. A správny. Garantuje poriadok, bezpečnosť a spravodlivosť. A celkom eliminuje chaos, rozvrat,„cesty smrti“ a rozmach prevádzačskej mafie. Tí utečenci, ktorým hrozí prenasledovanie, dostanú azyl. Ostatným sa pomáha v záchytných táboroch.

Druhým prístupom je stresovanie a chaos, ktoré vidíme v západnej Európe (Nemecko, Francúzsko, Rakúsko). Tieto krajiny celkom rezignovali na dodržiavanie medzinárodných pravidiel a vlastných zákonov. Nie preto, že by boli zlé. Skôr preto, že to jednoducho nezvládli. Zlyhali. Preto tu máme namiesto systému zmätok. Tolerujú sa ilegálne pochody utečencov z táborov v Turecku a Grécku do Nemecka. Hoci v Turecku a Grécku nie je vojna… Nemci pri Sýrčanoch prestávajú rozlišovať medzi utečencami a ekonomickými migrantmi. Vítajú každého. Hoci medzinárodné pravidlá a medzinárodný poriadok stoja na tomto rozlišovaní… Toleruje sa úplný rozklad hraníc a schengenských pravidiel.

Výsledkom tohto európskeho zmätkovania a „otvorenosti“ je rastúci apetít utečencov po útekoch z táborov, po ilegálnej migrácii a po službách prevádzačskej mafie. So všetkými rizikami pre európske krajiny – aj pre zúfalých utečencov. Ďalším výsledkom tohto nezvládnutého šialenstva je rozklad toho, čomu naši predkovia hovorili európske právo a európsky poriadok.

So stratou rozumu to zašlo tak ďaleko, že tu máme úplne zvrátenú scénu. Maďari sa rozhodli dodržiavať schengenské pravidlá a zabezpečiť hranicu pred náporom ilegálnych imigrantov (illegals). A majú byť za to potrestaní. Nemci a Rakúšania, ktorí politikou otvorených dverí podporujú výbuch ilegálnej migrácie a zhadzujú spoločné medzinárodné a európske (schengenské) pravidlá, majú byť oslavovaní ako hrdinovia.

A pritom za tým vôbec nie je európske hrdinstvo, ale európska neschopnosť. Neschopnosť presadiť poriadok v Stredomorí a v Sýrii. Neschopnosť udržať hranice a schengenský priestor. Neschopnosť zabezpečiť záchytné tábory. A neschopnosť pomáhať utečencom zákonnou cestou.

Nemecko dopadlo ako bohatý starec. Nevládze konať. A všetky problémy v dome hasí otvorením peňaženky. Svojej aj našej.

Dag Daniš

http://komentare.hnonline.sk/komentare-167/dag-danis-europa-pri-utecencoch-straca-rozum-897691

 

V Bratislave bude ďalší protest proti islamizácii Európy

Tento september sa bude na Slovensku niesť v znamení ľudových zhromaždení. Už zajtra o 15:00 má byť na Trojičnom námestí v Trnave protest proti príchodu imigrantov na Slovensko, na ktorý má nadviazať protestná jazda do Gabčíkova na podporu miestnych obyvateľov a výsledkov ich referenda. Okolo polovice septembra sa pripravuje blokáda amerického konvoja a 20. septembra bude v hlavnom meste Národný pochod za život. 12. septembra má byť navyše ďalší protest proti islamizácii v Bratislave.

Jeho organizátori chcú nadviazať na úspešnú demonštráciu z 20. júna tohto roku, na ktorej sa zúčastnilo približne osem tisíc ľudí. Tentokrát sa zameranie protestu rozšíri a účastníci sa zhromaždia pod heslom Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu USA. Na sociálnej sieti Facebook zatiaľ účasť prisľúbilo približne 1 500 ľudí a prísť by mali aj hostia z Čiech, Belgicka, Srbska, Rakúska a Poľska.

Jednou z požiadaviek bude vystúpenie Slovenskej republiky z NATO a jej vyhlásenie za neutrálny štát po boku Švajčiarska, Rakúska či Švédska. Organizátori takisto požadujú sfunkčnenie inštitútu referenda na celoštátnej a aj miestnej úrovni. Jeho výsledky majú byť záväzné aj pre najvyššie orgány štátu. Tretím bodom je odmietnutie umiestňovania imigrantov na slovenské územie a pokračovanie v prísnej azylovej politike.

Zhromaždenie začne o 15:00 na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave. Organizačný tím vedie, rovnako ako 20. júna, Lukáš Kopáč.

Imigrácia je posledné týždne témou číslo jedna prakticky v celej Európe. Problémy, ktoré so sebou prináša nedôsledná imigračná politika viacerých európskych štátov, sú stále viac a viac neúnosné.

Práve dnes Talianskom otriasa hrozná lúpežná vražda dvoch dôchodcov Vincenza Solana (68) a jeho španielskej manželky Mercedes Ibanezovej (70) v ich vlastnom dome na Sicílii. Páchateľom mal byť 18-ročný imigrant z Pobrežia Slonoviny Mamadou Kamara, ktorý sa na územie Talianska dostal nelegálne z Lýbie a požiadal tam o azyl. Medzitým ho zadržala polícia.

Ak so súčasnou imigračnou politikou európskych štátov a s dôsledkami, ktoré prináša, nesúhlasíte, tak to môžete prejaviť 12. septembra v uliciach Bratislavy.

https://beo.sk/domace-udalosti/2017-v-bratislave-bude-dalsi-protest-proti-islamizacii-europy

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.