Desiatky imigrantov sa zabarikádovali v tábore v Medveďove. + Polovica Nemcov sa v dôsledku utečeneckej krízy obáva etnického napätia

Medzi obyvateľmi Malaciek sa začala šíriť informácia, že v meste sú údajne ubytovaní utečenci.

Navrh uniformy

Náv

BRATISLAVA. Približne šesťdesiat ľudí v tábore pre utečencov v Medveďove sa zabarikádovalo v jedálni, zasahovali kukláči i ťažkoodenci. Situácia už je pod kontrolou.

Informuje o tom portál tvnoviny.sk.

Chceli ísť do Nemecka
Ako ďalej informujú, pri zásahu sa nikto nezranil. V tábore čakajú na vyhostenie zo Slovenska. Kapacita tábora je 152 osôb. Väčšina nelegálnych migrantov pochádza zo Sýrie a Afganistanu.

O jednej hodine popoludní polícia akciu ukončila a kukláčov stiahla.

Dôvodom nepokojov v útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove údajne bolo, že sa dozvedeli, že Maďarsko začalo púšťať migrantov do Nemecka.

Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov, vysvetlili im, že ich vrátia späť do Maďarska.

Fámy v Malackách
Medzi obyvateľmi Malaciek sa začala šíriť informácia, že v meste sú údajne ubytovaní utečenci. Primátor Malaciek Juraj Říha preto v tejto súvislosti oslovil ministerstvo vnútra, ktoré však tieto dohady vyvrátilo.

V skutočnosti v areáli Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru na Továrenskej ulici nastal zvýšený pohyb.

„Dôvodom je preventívna príprava štátnych zložiek pre prípad vzniku kritickej situácie, keďžeMalacky ležia v pohraničnom území,“ informovala TASR hovorkyňa Malaciek Ľubica Pilzová.

Primátora Říhu kompetentní z ministerstva vnútra ubezpečili, že v Malackách sa momentálne nenachádza nijaký utečenec. „Zároveň som dostal prísľub, že v prípade akýchkoľvek zmien bude mesto informované ako prvé,“ podotkol primátor

http://www.sme.sk/c/7990755/desiatky-imigrantov-sa-zabarikadovali-v-tabore-v-medvedove.html?ref=trz

 

Polovica Nemcov sa v dôsledku utečeneckej krízy obáva etnického napätia

Utečenecká otázka znepokojuje 49 percent Nemcov

Polovica obyvateľov Nemecka sa obáva, že prílev migrantov povedie k etnickému napätiu. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý dnes zverejnila poisťovacia skupina R+V.

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 2400 osôb v čase, keď nemecká vláda zverejnila prognózu, že v tomto roku očakáva 800.000 žiadateľov o azyl. Utečenecká otázka znepokojuje 49 percent z nich, čo je o šesť percent viac než vlani.

Podľa agentúry DPA je predmetná záležitosť porovnateľná s mierou obáv nemeckej verejnosti z prírodných katastrof (53 percent), terorizmu (52 percent) a život ohrozujúcich zdravotných stavov (49 percent), tvrdí R+V.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová tento týždeň vyhlásila, že krajina je schopná zvládnuť krízovú situáciu ohľadom utečencov. V Nemecku sa proti ich prijímaniu zatiaľ postavili iba stúpenci krajnej pravice.

R+V vykonala i samostatný prieskum zameraný na názor obyvateľov na krízu ohľadom eura. Jeho výsledky naznačili, že dve tretiny Nemcov sa obávajú následkov nadmerného požičiavania a zlého manažmentu susedných členských krajín EÚ.

http://www.hlavnespravy.sk/polovica-nemcov-sa-v-dosledku-uteceneckej-krizy-obava-etnickeho-napatia/672113

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.