Viete kde skončila pomoc z vašej humanitárnej zbierky pre utečencov? Pozrite si video. Leží na ceste z Budapešti do Rakúska. + Rakúšania odložili presun utečencov do Gabčíkova

Mnohí obyvatelia Európy, i keď z prílivu migrantov nie sú nadšení, si uvedomujú, že títo majú za sebou dlhú cestu po mori i po zemi, a že často ju podstupujú v otrasných podmienkach a preto zaujmú k celej veci ľudský prístup a snažia sa im pomôcť, napríklad aj zaslaním peňazí organizácii, ktorá utečencom prakticky pomáha. Ako však môže takáto pomoc dopadnúť, by vás iste nenapadlo.


Pozrite si priložené video. Jednak v ňom uvidíte, ako môže skončiť vaša pomoc, ale mnoho vypovedá aj o mentalite ľudí, ktorí prichádzajú do Európy.

http://www.hlavnespravy.sk/viete-kde-skoncila-pomoc-z-vasej-humanitarnej-zbierky-pre-utecencov-pozrite-si-video-lezi-na-ceste-z-budapesti-do-rakuska/673336

Rakúšania odložili presun utečencov do Gabčíkova

Avizovaný príchod prvých dvadsiatich utečencov z rakúskeho tábora Traiskirchen do Gabčíkova sa odkladá.
Podľa pôvodných informácií mali migranti prísť v sobotu 5. septembra, ale ako zdroj blízky ministerstvu vnútra najnovšie informoval denník Pravda, ich presun z rakúskeho tábora Traiskirchen sa odkladá prinajmenšom do začiatku budúceho týždňa. V najbližších troch dňoch vrátane soboty teda podľa našich informácii neprídu.

Dôvodom je príchod veľkého množstva utečencov z Maďarska do Rakúska počas piatka a noci z piatka na sobotu, o ktorých sa rakúska strana teraz musí postarať.

Podľa informácií z prostredia zariadenia čakali prvých migrantov už vo štvrtok. Prísť malo 20 ľudí, pre ktorých chystali aj jedlo. Migranti nedorazili ani nasledujúce dni.

Ide o prvých 20 utečencov z plánovaných 500, ktorí v Rakúsku požiadali o azyl. Ďalší budú nasledovať. Na Slovensku by mali zostať, kým sa neuzavrie ich azylové konanie. Potom sa vrátia do Rakúska. Dohoda, ktorú za rakúsku stranu podpísal minister vnútra SR Robert Kaliňák a rakúska spolková ministerka vnútra Johanna Mikl–Leitnerová, bola uzavretá predbežne na dva roky s možnosťou ďalšieho predĺženia.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/366708-rakusania-odlozili-presun-utecencov-do-gabcikova/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.