EXKLUZÍVNE VIDEO: Vláda postavila v Malackách tábor pre migrantov. + Do strany SMER sa vliala pôvodná komunistická strana, ktorá tu budovala 40 rokov komunizmus, jeho predseda bol členom KSS

Ministerstvo vnútra začalo podľa obyvateľov Malaciek vo štvrtok stavať tábor pre utečencov. Stanové mestečko sa nachádza v areáli vojenských kasární, kde má sídlo Záchranná brigáda hasičského a záchranného zboru. Obyvatelia v susedstve tvrdia, že ich vláda klame.
Imigracny tabor Malacky
Redaktori Konzervatívneho výberu, ktorí už v minulosti ako prví priniesli exkluzívne zábery z rakúskeho tábora v Traiskirchene a z maďarského tábora na hraniciach so Srbskom v Rozske, sa vybrali preveriť informáciu do Malaciek.

V areáli kasární sa stanové mestečko skutočne nachádza. Podľa informácií od rodinných príslušníkov zamestnancov tábora, by mala byť kapacita stanov pre 600 ľudí. Obyvatelia, ktorí bývajú hneď vedľa tábora nám potvrdili, že práce začali vo štvrtok minulý týždeň a pokračovali počas celého víkendu, najmä v noci, kedy si svietli nielen reflektormi, ale aj svetlami na autách. To tiež naznačuje, že sa MV SR ponáhľa s vybudovaním nového utečeneckého tábora. Momentálne sú stany postavené a majú byť vybavené nielen posteľami, ale aj chladničkou, či pripojením na internet. Prípojky na vodu a elektrinu by už mali byť hotové. Vedľa stanov sú taktiež mobilné toalety. Množstvo zamestnancov v uniformách hasičského zboru, ktorí sa pohybovali medzi stanmi naznačuje, že práce vrcholia. Zemina pod stanmi bola buldozérmi upravená a nákladné autá tam navozili tony štrku ako podložie pre stany.

Na mieste bola aj redaktorka televízie, ktorá nám povedala, že akonáhle si ich s kamerou všimli hasiči, vulgárne jej vynadali. Obyvatelia okolitých domov, ktorí nás zaregistrovali, sa s nami okamžite dali do reči. Tvrdia, že sú šokovaní z toho, ako minister Kaliňák klame o tomto tábore. MV SR totiž sa pre denník Nový Čas vyjadrilo, že v areáli nie je ani jeden utečenec a trvajú na tom, že ide o cvičenie pre prípad humanitárnej krízy. “Musíme sa pripraviť na situáciu, keby k nám muselo prísť niekoľko tisíc utečencov. To však v najbližšom čase nehrozí, pretože situácia v Maďarsku sa upokojila,” uviedol hovorca ministerstva Ivan Netík.” Práce v tábore však nasvedčujú, že nejde o cvičenie.


Takto vyzerá cvičenie podľa Ministerstva vnútra SR:

http://www.konzervativnyvyber.sk/exkluzivne-video-vlada-postavila-v-malackach-tabor-pre-migrantov/14637/

 

V. PALKO: Na Slovensku sa stalo niečo neuveriteľné
Do strany SMER sa vliala pôvodná komunistická strana, ktorá tu budovala 40 rokov komunizmus, jeho predseda bol členom KSS. A z tejto postkomunistickej strany sa stala de facto pravicová strana. Isteže, oportunistická strana, majúca problémy s korupciou. Starý komunista Fico bude nakoniec ochrancom kresťanov z radov migrantov. A naša „akože pravica“ proste nepovie nič.

Aké sú podľa Vás hlavné príčiny masovej imigrácie do Európy?

Je ich niekoľko. Militantný sunnitský islam, americký neokonzervativizmus a nové médiá.

Militantnému sunnitskému islamu ako príčine migrácie rozumiem…

Militantný sunnitský islam sa prebudil pred niekoľkými desaťročiami. Nepoznám do detailov všetky odnože islamu, ale faktom je, že sa to nejako oživilo. Sunnitský islam začal vojnu so šiitizmom. Šiiti, druhá odnož islamu, žijú najmä v takzvanom polmesiaci, ktorý tvoria arabské štátiky na pobreží Perzského zálivu, Irán, šiitska väčšina v Iraku, pokračuje to smerom do Sýrie k Alawitom, ku ktorým patria vládnúci Asadovci, až po Hizballáh v Libanone. Títo bojujú s militantným sunnitským islamom. Islamský štát je vyjadrením militantného sunitského islamu. Migrácia, to sú ľudia, ktorí utekajú pred touto vojnou. Sú však i takí, ktorí len idú za lepším životom.

A druhá príčina?

Americký neokonzervativizmus, ktorý vychádza z toho, že treba vyvážať demokraciu, povaliť diktátorské režimy a ľudia si už zvolia slušné strany a politikov. To sa jednoducho nenaplnilo.

Destabilizoval sa Irak, čo bolo pre sunnitov istým ponížením, keďže k moci sa dostala šiitska väčšina. A pokračuje sa v Sýrii. Arabská jar ale ukázala, že tieto sekulárne diktátorské režimy boli skôr zárukou stability. Na jednej strane to boli tvrdé režimy, ktoré sa neštítili potláčať vzbury zabíjaním ľudí v tisícoch. Otec Bašara Asada, Háfiz Asad, potlačil v 80-tych rokoch povstanie Moslimského bratstva na severe Sýrie v meste Hamá tak, že zahynulo 10 000 ľudí. Faktom ale ostáva, že tieto režimy vedeli zabezpečiť dlhé roky mieru a určitej prosperity tak, že všetci títo sunniti, šiiti a kresťania spolunažívali a nezabíjali sa.

Americká politika však húževnato podporovala povstalcov v týchto krajinách a napríklad trvá doteraz na tom, že Asadov režim musí padnúť. Nechápem prečo. Nahradiť to niečím slušným, efektívnym a schopným zabezpečiť poriadok, to jednoducho nevedia. Amerika sa tvári, že tam buduje tzv. umiernenú opozíciu, ale tá proste neexistuje. Zdá sa, že jedinou alternatívou v Sýrii k Asadovi je barbarský Islamský štát.

Pred dvomi týždňami mal Jeb Bush zahraničnopolitický prejav. Bush je presne ten, ktorý vyjadruje názory elity Republikánskej strany. Vo svojom prejave tvrdil, že Asadov režim musí padnúť a byť nahradený. Je to absurdná situácia. Máme tu milióny utečencov na ceste do Európy. Angela Merkelová už organizuje príchod státisícov Sýrčanov do Nemecka, ale nikto z európskych politikov nerieši dlhé mesiace, že USA tam stále idú robiť nejaké poriadky. Teraz sú už tomu dva roky, čo denník SME oznamoval v titulkoch, že americký útok na Sýriu je otázkou niekoľkých hodín. Nebyť vtedajšieho zásahu Rusov, ktorí dohodli Asadovo vydanie chemických zbraní, bol by bombardovaný Damašek. Toľko k neúspešnej americkej neokonzervatívnej politike.

A ako ovplyvňujú masovú migráciu tzv. nové médiá?

Tú tretiu príčinu vidím v tom, že žijeme v dobe informačných technológii, o ktorých sa nám pred 20 rokmi ani nesnívalo. Ľudia v Afrike a Ázii vidia na svojich mobiloch, laptopoch, ipadoch a internete, že v tej Európe je naozaj dobre. Veria tomu, že ak tam pôjdu, tak si dokážu zabezpečiť podobný život. A oni tomu naozaj veria. Pred 20 rokmi tie obrázky vyspelej Európy nevideli. Teraz sú nimi zahlcovaní. Veľká vlna imigrantov ide do Európy z krajín subsaharskej Afriky, kde nie je žiadna vojna. Ich motivácia je rýdzo ekonomická.

Aká by mala byť odpoveď Európy na túto masovú migráciu?

Musíme s pokorou priznať, že táto migračná vlna je tak silná, že nevieme s istotou 100%, čo treba urobiť. Vidím dva krajné myšlienkové smery. Jedných nazývam „globalisti.“ To sú tí, ktorí buď vedome, alebo si to zatiaľ sami pred sebou nechcú priznať, veria v občianstvo zemegule. Oni vlastne veria, že každý človek má právo sa kdekoľvek slobodne pohybovať bez toho, aby platili nejaké hranice. Tie sú už fikcia a žiadny štát mu v tom nemá brániť.

Zároveň ale platí, že daný štát sa musí o neho automaticky aj postarať?

To je ten paradox. Právo štátu chrániť svoje hranice nie, ale povinnosť sa v rámci sociálnej politiky o nich postarať, to áno. Takto rozmýšľajú globalisti, ale ja si myslím, že takéto ľudské právo neexistuje.

Čo je tým druhým extrémom?

Tam radím veľkú zmes ľudí, ktorí môžu byť od seba veľmi odlišní nielen intelektuálne, ale aj charakterovo. Nazývam ich „protiimigrační maximalisti.“ Predstavme si slušného občana, ktorý vidí zábery imigrantov v televízii a vzhľadom na obavy požaduje od vlády, aby sa postarala, že žiadna imigráciu tu nebude. Samozrejme tam patria aj extrémisti, ktorí sú schopní kvôli farbe pleti niekoho rovno fyzicky napadnúť.

Aká je teda tá správna pozícia?

Musíme konať tak, aby Európa zostala Európou. Ak budeme globalisti, tak to znamená presťahovanie Afriky a Ázie do Európy. Tá kultúra, ktorú tu žijeme, je istým spôsobom viazaná na isté stáročné hodnoty a videnie sveta. Ak prídu títo ľudia do Európy, budú žiť po svojom, vo svojich getách a komunitách, čo už do istej miery vidíme najmä v Západnej Európe. Európa by už potom Európou nebola.

Ale ak by sme boli protiimigrační maximalisti, tak poprieme naše kresťanské zásady, ktoré hovoria, že keď je tvoj blížny v ohrození, máš mu pomôcť. Tá pravda je niekde uprostred a my sa musíme držať niekoľkých princípov. Nemôžeme rezignovať na to, na čo rezignujú globalisti, ale aj protiimigrační maximalisti. Nedá sa povedať, že poďte všetci, ale nedá sa povedať, že nikto. Musíme to separovať. Pomôžme tým, ktorí tu pomoc naozaj potrebujú, a oddeľme ich od tých, ktorí tu prišli pod vplyvom tých pekných obrázkov a nikdy im nič nehrozilo. Vidíme však, že európske elity už nechcú rozlišovať. Nemecko už nerobí nič iné, len pozýva všetkých bez rozdielu k sebe. Maďari bránia európske zákony a Schengenskú hranicu a sú za to kritizovaní. Už ako keby nebolo možné trvať na tom, že žiadateľovi o azyl treba sňať odtlačky prstov a že má čakať v azylovom zariadení.

Väčšinu imigračnej politiky a administratívy má na starosti ministerstvo vnútra. Boli ste v minulosti ministrom vnútra. Čo by ste ako minister urobili teraz?

Myslím, že by som robil to, čo sa robí aj teraz. Musím povedať, že Ficova vláda sa nachádza niekde v tom strede. Protiimigrační maximalisti ju kritizujú, že ide zobrať tých 500 imigrantov, avšak vláda ich nemohla nezobrať. Bola to náplasť na nesúhlas s kvótami. Kvóty boli totiž presným vyjadrením postoja európskych elít, že všetkých imigrantov zoberieme a nebudeme robiť nič, len ich rozdeľovať. Zrušenie kvót je preto úspech. Nie je to len úspech Ficovej vlády, pretože podobný postoj mali mnohé ďalšie krajiny. Bohužiaľ, keď sledujem opozíciu, tak niektorí z nich sa správajú ako tí globalisti. Opozícia je skôr pasívna a obávam sa, že Ficova vláda je skôr bližšie k tomu rozumnému riešeniu.

Napríklad SaS je ale pri tejto téme aktívna.

Áno, SaS je aktívna, ale ja skôr narážam na pozíciu strany MOST-HÍD, kde ich príspevok do diskusie bol, že “nepomáhajme len kresťanom, ale všetkým, teda aj moslimom.” To je absurdná téza, pretože MOST-HÍD zrejme nevie, že tu 25 rokov beží nejaký systém – azylové konanie, v rámci ktorého evidujeme nielen kresťanov, ale aj moslimov, ktorí požiadali o azyl a o ktorých sa vždy postaráme. Cez tento systém prešlo 60 tisíc ľudí. Všetci vždy dostali najesť, napiť, prespať.

Takisto tých 500 utečencov z rakúskeho Traiskirchenu, ktorí prídu do Gabčíkova, tiež nebudeme triediť. Otázkou však je, či máme nad rámec pomôcť kresťanom. Samozrejme, že máme. Veď kresťania v Sýrii a Iraku sú vysoko nad rámec prenasledovaní a likvidovaní. Ako príklad uvediem, že v Iraku v dôsledku vojny poklesol počet obyvateľov o pár percent, avšak počet kresťanov v Iraku poklesol o dve tretiny!

Je militantný islamizmus hrozbou pre Slovensko?

Dobrou správou je, že ešte nie sme v nejakom smrteľnom ohrození. V EÚ žije 500 mil. ľudí, takže ak tu máme približne 20 miliónov moslimov, tak sú s tým isté problémy, ale v zásade sa to ešte dá zvládať. Európa ešte má schopnosť absorbovať nejaké tie milióny imigrantov, avšak to, čo by bol už problém absorbovať, sú desiatky miliónov moslimov. Čiže máme nejaký čas a ide o to, ako ten čas využijeme. Doterajšie postupy v rámci Európy, ktoré tu boli desaťročia, už nebudú stačiť a teda je potrebné sa zamýšľať nad niečím novým.

Napríklad azylová politika EÚ by sa mala preniesť mimo územia Európy. Severná Afrika, nejaký ostrov v Stredozemnom mori? Neviem. Musíme byť ale schopní tých ľudí, ktorí nemajú nárok na azyl, v rámci takzvanej „návratovej politiky“ aj vrátiť, a v tomto nie sú štáty EÚ nejako úspešné. Krajiny tretieho sveta musíme potom posudzovať podľa toho, ako budú s nami v návratovej politike spolupracovať.

Slovensko militantných islamistov ani ekonomických migrantov až tak nezaujíma. Stále sme tranzitná krajina. Netreba sa báť nejako teroristov, lebo mám pocit, že spravodajské služby a polícia v rámci EÚ to zatiaľ zvládajú. Problém však vidím inde – a to je kultúrny problém. Moslimovia sa integrovať nevedia a nechcú. Médiá prezentujú, že veď oni sa správajú normálne, avšak stačí, že len 10 percent z nich normálnych nebude – a je to veľký problém.

Aký máte názor na postoje Ruska a USA k migračnej kríze?

USA sa správajú tak, ako im to Európa dovolí. Európa je v postoji k Amerike pasívna. USA si robia svoju politiku a Európa rieši dôsledky tejto politiky. Na našom probléme migrácie sa podpísali, dôsledky nenesú. V týchto dňoch sledujem na CNN správy o európskej migračnej kríze, ale nikto tam nespomenie, ako súvisí s americkou politikou na Blízkom východe. Ani sa na Američanov nemôžem hnevať. Keď o tom nehovoria Európania, prečo by z toho mali mať Američania ťažkú hlavu?

USA majú skôr problém s latinskooamerickou imigráciou, avšak to je neporovnateľné s moslimskou, nakoľko Latinská Amerika nie je síce Západ, ale je kresťanská.

Čo sa týka Ruska, nepoznám čísla, ale myslím, že tam sa migranti netlačia. Cieľom je bohatá Západná Európa. Rusi majú skôr problémy s vlastným moslimským obyvateľstvom, ako sme to videli u teroristických útokov v Moskve a Beslane. Rusi si s tým nejako poradili. Dosť tvrdo sa vysporiadali s islamizmom v Čečensku, kde to teraz funguje len preto, že ponechali Kadyrovovmu klanu moc a pomerne veľkú autonómiu. Pre Moskvu sa tam však črtajú problémy. Sú signály, že Kadyrov chce tej autonómie viac a viac.

Do akej miery sledujete slovenskú politiku a ktoré témy vás zaujímajú?

Sledujem ju veľmi málo. Teraz skôr v súvislosti s migráciou, teda kto čo o tom hovorí. Ale aj vyjadrenia k dianiu na Ukrajine, či ku studenému konfliktu USA vs. Rusko.

S veľkou ľútosťou však musím povedať, že na Slovensku sa stalo niečo neuveriteľné. Do strany SMER sa vliala pôvodná komunistická strana, ktorá tu budovala 40 rokov komunizmus, jeho predseda bol členom KSS. A z tejto postkomunistickej strany sa stala de facto pravicová strana. Isteže, oportunistická strana, majúca problémy s korupciou.

No Fico je schopný povedať, že musíme brániť svoje tradície, že musíme riešiť problém migrácie v krajinách, ktoré sú zdrojmi tej migrácie. Fico je tiež schopný povedať, že nepodľahneme tlaku západných krajín. Samozrejme, že reaguje na výroky ministra zahraničných vecí Francúzska, ktorý nás kritizoval. Mimochodom, Francúzsko bolo prvé, ktoré zaútočilo na Líbyu. Fico nie je schopný veľa urobiť, ale aspoň niečo povedať.

To, čo ale médiá nazývajú pravicou, sa stále viac mení na niečo, čo je v skutočnosti ľavicové. Vymyká sa z toho KDH, ktoré je pasívne. Opozícia sa ocitla v úplnej pasci. Oni sa po roku 1989 upäli na Západ tak, ako predtým komunisti na Sovietsky zväz. Nech ide o hocičo, tak Západ má vždy pravdu. Či je to nejaká vojna alebo rozširovanie NATO a EÚ až po Kaspické more. Samozrejme, že aj my sme Západ. Ale dogma o neomylnosti Západu neplatí.

A platí argument „lebo EÚ…“

USA alebo EÚ. To je ale chyba. Niektorí sa tak správajú preto, lebo tomu veria, a niektorí preto, lebo idú tam, kde je moc. A v Bruseli a Washingtone je tá moc. Preto títo ľudia nie sú schopní pomenovať mnohé veci pravdivo. Fico to ale povie. Starý komunista, ktorý sa správa úplne oportunisticky, on to povie. Tak nakoniec on bude ochrancom tých kresťanov v radoch imigrantov. A táto “akože pravica” proste nepovie nič.

Na jar sa uskutočnilo referendum organizované Alianciou za rodinu a teraz na jeseň bude Národný pochod za život. Myslíte si, že téma rodiny vrátane všetkých jej aspektov bude jednou z kľúčových tém predvolebného boja?

Skôr si myslím, že nebude, hoci si želám, aby bola.

Ale emócie boli pri referende obrovské.

Áno, emócie boli obrovské a bolo vidno, že sa na tom dá zmobilizovať nejakých 20% ľudí. Zvyšok premýšľal o niečom inom. Treba pripomenúť, že prvý úder referendu štyri mesiace pred jeho konaním zasadil prezident Kiska podaním na ústavný súd, čo viedlo k vyhodeniu jednej otázky. Súdny imperializmus je dnes hlavný spôsob, ako moderná ľavica ide proti rodine. Stačí mať ľudí na súde, ktorí povedia, že toto je ľudské právo a nemusíte mať zbrane, aby ste niečo potlačili. Andrej Kiska sa na tomto veľmi výrazne podpísal. Ľudia si to však veľmi nevšimli, čo bol pre mňa prvý signál, že sa nepodarí až tak veľmi ľudí zmobilizovať.

Sudca amerického Najvyššieho súdu Antonin Scalia po rozhodnutí tohto súdu o manželstvách osôb rovnakého pohlavia napísal takéto stanovisko: „Tento Najvyšší súd je najväčšou hrozbou pre demokraciu v USA. Toto je puč.“ Sudca Scalia, jeden zo štyroch sudcov, ktorí hlasovali proti, vlastne napísal svojim piatim kolegom, ktorí hlasovali za, že sú hrozbou pre demokraciu.

Ktoré budú potom tie kľúčové témy predvolebného diskurzu?

Sociálna politika, migrácia a mier v Európe. Samozrejme, že ešte môže v útrobách slovenského ľudu tlieť hnev nad korupciou a strana SMER s tým má problém. Je to vláda milionárov. Raz sa to ľuďom „preje,“ ale obávam sa, že to nebude na budúci rok.

Téma rodiny bude veľkou témou, ale až niekedy v budúcich voľbách. Tá téma sa bude stále vracať kvôli nízkej pôrodnosti a príchodom imigrantov. Rastie nám tu generácia, ktorá má málo detí a nebude mať kto sa o nich postarať v budúcnosti. Dôchodcov bude viac, ako ľudí v produktívnom veku. A vtedy vznikne intenzívna diskusia, ktorá bude mať ekonomicko – politické dôsledky.

Viete dnes povedať, že kto je vaším volebným favoritom? Alebo sú politici, ktorí sú vám sympatickí?

V tejto chvíli vôbec neviem, koho a či vôbec budem voliť. Je dosť ľudí mimo parlamentu, ktorých by som krúžkoval, keby kandidovali.

S Vladimírom Palkom sa rozprával Vladimír Pčolinský.

http://www.konzervativnyvyber.sk/v-palko-na-slovensku-sa-stalo-nieco-neuveritelne/14417/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.