VIDEO Chlapec (14) prezradil detaily z detského výcvikového tábora IS: Učili ma rezať hlavy. + Poznáme už nové kvóty prerozdelenia migrantov. Viete, koľko ich príde na Slovensko?

Raghaba od vraždenia zachránili pašeráci
RAQQA – Raghab Ahmed sa mal stať jedným z fanatikov bojujúcich za Islamský štát a jeho zasvätenie malo prebehnúť zavrhnutiahodným spôsobom. Ahmedovu rodinu zajali v auguste minulého roka, kým sa im podarilo s pomocou pašerákov uniknúť do sýrskeho mesta Afrin neďaleko tureckých hraníc.
VIDEO Chlapec (14) prezradil detaily z detského výcvikového tábora IS: Učili ma rezať hlavy
Mladého jezída prinútili teroristi podieľať sa na nakrúcaní propagandistického videa islamistov priamo vo výcvikovom tábore, určenom na tréning budúcich vrahov. Ukazovali mu, ako zaobchádzať s AK47 a ako popravovať neveriacich. „Chyť hlavu, skloň ju dozadu a rež do krku,“ učili ho. Propagandistické video, na ktorom extrémisti cvičia svojich budúcich vojakov, vzniklo v hlavnom meste kalifátu, v sýrskej Raqqe.

Strašidelná spoveď bojovníka IS o utečencoch: Sú medzi nimi tisícky našich zabijakov

Matke Raghaba a jeho mladšiemu bratovi sa podarilo aj s pomocou pašerákov zaplatením 2260 eur uniknúť zo zajatia Islamského štátu k tureckým hraniciam, avšak otec v oblasti ostal a dodnes netušia, či inváziu prežil.

Jezídskych zajatcov zabíjajú

Na videu sedel Raghab hneď vedľa Abu Walida, jedného z veliteľov IS, ktorý má byť zapojený do sexuálneho zotročovania žien. „Bol to veľký obchodník. Predával a nakupoval ľudí. Bol to odporný človek. Povedal, že jezídi sú neveriaci,“ spomína si Raghab, ktorého zajali v škole. Urobili tri skupiny, pričom najprv oddelili mužov, potom ženy a nakoniec deti. Mužov pravdepodobne zabili: „Nevidel som, ako ich zabili, ale počul som streľbu a krik.“


Jezídov, ktorých náboženstvo má prvky kresťanstva aj islamu, považuje teroristická skupina za „uctievateľov diabla“ a dáva im na výber – buď konvertujú na islam, alebo budú zabití ako bezverci.

Počas obdobia, keď musela Raghabova rodina slúžiť Islamskému štátu a bývať v Raqqe, Raghab sa dostal do výcvikového tábora s tvrdou morálkou. Každé ráno musel spolu s inými chlapcami vstávať ráno o štvrtej, modliť sa a potom absolvovať doobedňajšiu prednášku o džiháde, po ktorej nasledoval až do 17-tej hodiny násilný výcvik. Deťom ukazovali, ako nabíjať zbraň a ako ju používať, a potom im púšťali „inštruktážne video“ stínania hlavy. Jeden z inštruktorov im dokonca povedal, že majú nenávidieť vlastných neveriacich rodičov a budú im musieť urezať hlavy. Na to, aké utrpenie a strach prežil, Raghab nikdy nezabudne.

poprava-IS-Islamsky-stat-afgansky-bojovnik
Nové video IS ukazuje brutálnu popravu mačetou

Islamský štát, pre ktorý je stínanie hláv emblematické, včera vydal ďalšie zo série ohavných videí. Tentoraz je obeťou afganský vojak v oranžovej kombinéze, ktorému hlavu sťali obrovskou nabrúsenou mačetou po krátkom prejave. Kat si po vykonaní rozsudku utrie krvavú mačetu a video končí záberom na odrezanú hlavu Afganca.

Video s pochodujúcimi džihádistami a popravou člena afganských bezpečnostných síl bolo zverejnené len pár hodín po tom, ako britský premiér David Cameron oznámil, že vojenský dron zabil troch islamských ozbrojencov v Sýrii, medzi ktorými boli aj dvaja Angličania, uvádza Daily Mail. Išlo o prvý mimovojenský britský útok zahájený v cudzej krajine.

http://www.topky.sk/cl/1000791/1497031/VIDEO-Chlapec–14–prezradil-detaily-z-detskeho-vycvikoveho-tabora-IS–Ucili-ma-rezat-hlavy

Poznáme už nové kvóty prerozdelenia migrantov. Viete, koľko ich príde na Slovensko?

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker oficiálne predstaví nový návrh na prerozdelenie utečencov v stredu 9. septembra na pôde Európskeho parlamentu v Štrasburgu. No štáty EÚ už teraz poznajú čísla, koľko migrantov by mali prijať. Reakcie sú rozpačité

Do Európy sa valia húfy utečencov. Čo s nimi?

Údaje na základe zdrojov z prostredia Európskej komisie priniesol holandský denník Volkskrant a postupne ich preberali aj ďalšie agentúry. Malo by ísť o celkový počet 160 000, čo je oproti pôvodnému návrhu 40 000 zo začiatku leta obrovský nárast, pretože prúdy migrantov neustále plynú do Európy cez schengenské hranice do Talianska, Grécka a Maďarska. Práve z týchto krajín chce EÚ prerozdeliť migrantov do ďalších členských štátov.

Zdroj lidovky.cz predstavuje teda takéto kvóty pre štáty: Belgicko 4564, Bulharsko 1600, Česká republika 2978, Estónsko 373, Francúzsko 24 031, Chorvátsko 1 064, Cyprus 274, Holandsko 7 214, Litva 780, Lotyšsko 526, Luxembursko 440, Malta 133, Nemecko, 31 443, Poľsko 9 287, Portugalsko 3 074, Rakúsko 3 640, Rumunsko 4 646, Slovensko 1 502, Slovinsko 631, Španielsko 14 931, Švédsko 4 469.

Členské štáty EÚ však na júnovom summite zamietli povinné národné kvóty a presadili rozmiestňovanie migrantov na dobrovoľnej báze, čo však nesplnilo požadovaný limit na prerozdelenie 40 000 utečencov. Nové prerozdelenie a s tým súvisiace povinné kvóty sa taktiež nestretávajú s úspechom. Zatiaľ sa ešte oficiálne nevyhlásili, no už pred zverejnením čísel rázny odpor voči nim vyjadrili krajiny Vyšehradskej štvorky V4, teda aj Slovensko, na svojom stretnutí 4. septembra 2015. Najväčšia krajina z V4 Poľsko by podľa vlády mohlo zvládnuť len asi 2000 azylantov. Maďarský premiér Viktor Orbán je známy ako hlasný oponent národných kvót, ale nové prerozdelenie by jeho krajinu odbremenilo od 54 000 nelegálnych migrantov.

Nielen V4, ale štáty strednej a východnej Európy vrátane Slovenska odmietajú kvóty, pretože podľa nich migranti aj tak nemajú záujem usadiť sa v ich krajinách. Premiéri Slovenska Robert Fico a Maďarska Viktor Orbán vyjadrujú pochybnosti o politike, podľa ktorej by tzv. kresťanská Európa mala prijať veľké množstvo moslimov. Veľa žiadateľov o azyl prichádza práve z moslimských krajín, akými sú Sýria, Irak, Afganistan a Pakistan.

Ale plán pre kvóty zatiaľ nezanikol a chcú ho presadiť hlavne Francúzsko, Nemecko a Taliansko, hoci by vychádzali z počtu obyvateľov toho ktorého členského štátu, čím by najviac azylantov malo prijať práve Nemecko a Francúzsko. Tri krajiny v rámci Únie – Británia, Írsko a Dánsko – majú výnimku z azylovej politiky EÚ, avšak írska vláda ponúkla ako prejav solidarity dobrovoľne prijať 600 migrantov, ale týkalo sa to ešte pôvodnej schémy.

Okrem návrhu na nové národné kvóty chce Európska komisia v snahe zmierniť krízu s migrantmi zaradiť Turecko a všetky krajiny západného Balkánu, ktoré nie sú v EÚ, na nový zoznam takzvaných “bezpečných krajín”. To znamená, že ich občania budú čeliť zrýchleným procedúram pri žiadostiach o azyl a budú čo najrýchlejšie deportovaní do svojej domovskej krajiny.

Európa vo svojich novodobých dejinách ešte nezažila takýto príliv migrantov. Humanistické princípy jej radia postarať sa o všetkých, ale zdá sa, že nie všetci migranti sa podľa humanistických ideálov aj správajú a nie všetci sú skutočne v krajinách svojho pôvodu ohrození.

Do európskych krajín mieria desaťtisíce migrantov, no takto to vyzerá na gréckom ostrove Lesbos, kde ich je už skutočne veľa:

http://www.hlavnespravy.sk/pozname-uz-nove-kvoty-prerozdelenia-migrantov-viete-kolko-ich-pride-na-slovensko/674468

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.