Hovorí sa ‘biskup Huonder’ a myslí sa ‘katolícka cirkev’

clip_image001St. Gallen-Chur, 14.2.2014 (kath.net) 016 761 – Na 9. marca plánuje Švajčiarsky katolícky zväz žien“ spolu s ďalšími skupinami „demonštráciu za vierohodnú a oslobodzujúcu katolícku cirkev Švajčiarska“. V tomto proteste pôjde aspoň navonok o diecézneho biskupa Churskej diecézy, Jeho Excelenciu, Dr. habil. Vitusa Huondera. Má sa požadovať a dosiahnuť zmenu vedenia diecézy – a tým napríklad aj generálnych vikárov – alebo prinajmenšom menovanie apoštolského administrátora, ako je to u protestantov.

Protest proti každému, kto sa odváži byť katolícky

Keď však čítame vyhlásenie zväzu žien, tak rýchlo a ľahko spoznáme, že protest proti Excelencii Huonderovi nie je ničím iným ako zámienkou. V skutočnosti nejde o biskupa, ale o náuku Cirkvi, ktorú tu chcú obžalovať. Protest sa nezameriava proti biskupovi Vitusovi Huonderovi, ale proti každému, kto sa odváži byť katolícky. V nasledujúcom chceme brať vážne požiadavky protestantov, uvažovať o nich a jednotlivo sa nimi zaoberať, aby sme videli, o čo im ide. Doslova sa vo vyhlásení uvádza:
„Už máme dosť vyhraničovania, diskriminácie, feudalizmu a systematického spochybňovania hodnotných štátno-cirkevných štruktúr. Máme dosť disciplinujúcich biskupov a teológie tvrdého srdca. Je čas, spoločne sa postaviť za Cirkev, ktorá bude opäť robiť radosť, ktorá bude obrátená k človeku a solidárna s chudobnými, ktorá bude oslovovať nádejou a bude sa starať o to podstatné.“

–zg-

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.