Britský politológ: Nemci už úplne stratili rozum. + Grécko zadržalo loď s humanitárnou pomocou pre utečencov v Európe. Vnútri bolo 5000 brokovníc a pol milióna amerických nábojov!

Britský politológ Anthony Glees opísal britský pohľad na utečeneckú politiku Nemecka: vo Veľkej Británii prevláda dojem, že Nemci úplne stratili rozum
Neznámy muž sa fotí s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorá navštívila registračné centrum pre migrantov a utečencov.
Neznámy muž sa fotí s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorá navštívila registračné centrum pre migrantov a utečencov.
Stop Islamizacii EU 12. 9

Britský politológ Anthony Glees má zaujímavý názor na utečeneckú politiku najsilnejšej krajiny Európskej únie: v rozhovore pre verejnú rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk (DLF) Glees povedal, že Nemecko svojimi sľubmi prijímať utečencov a migrantov porušuje zákony EÚ a de facto ohrozuje existenciu celej EÚ: “Ľudia si môžu myslieť o Maďarsku a ich prístupu k utečencom, čokoľvek. Ale keď Nemecko nehrá v súlade s pravidlami, celá Európska únia sa rozpadá,” povedal Glees.

Nemecko sa v túto chvíľu tvári ako “hippie štát, ktorý je vedený iba emóciami”. “Namiesto srdca treba situáciu riešiť predovšetkým rozumom,” povedal Glees.

Veľká Británia plánuje vojenskú intervenciu v Sýrii. Nemecko sa snaží držať mimo diania tohto vojenského konfliktu. Nemecká kancelárka Angela Merkelová však pozýva utečencov do Nemecka. To je podľa Gleesa v rozpore s platnými právnymi predpismi EÚ.

Glees vysvetľuje podráždenie v Európe tým, že Nemecko sa domáhalo prísneho dodržiavania európskych zákonov a regulácií od Grécka, avšak na druhej strane v súčasnosti samé Nemecko nehrá v súlade s európskymi pravidlami: “Nemci boli v očiach ľudí vždy videní ako zásadoví ľudia prísne dodržiavajúci zákony, ktorí sa riadia rozumom a občas srdcom. Presne to sa v poslednej dobe otáča a ako som povedal, mnohí sa domnievajú, že Nemci už úplne stratili rozum.”

http://www.hlavnespravy.sk/britsky-politolog-nemci-uz-uplne-stratili-rozum/676691

 

Grécko zadržalo loď s humanitárnou pomocou pre utečencov v Európe. Vnútri bolo 5000 brokovníc a pol milióna amerických nábojov!

Strašidelná spoveď bojovníka IS o utečencoch: Sú medzi nimi tisícky našich zabijakov
Prečo financujú Rothschildovci prisťahovalectvo do EÚ?
Pri Parndorfe sa stala obrovská tragédia. V slovenskej dodávke našli 50 mŕtvych utečencov
Kto organizuje inváziu utečencov do Európy? Profesionáli z USA!
Lavrov povedal, kedy budú zrušené sankcie, a sľúbil, že oslobodí EÚ od migrantov.
Takúto fintu vymysleli Maďari, aby sa zbavili utečencov
Už je to tu? Za utečencov do Európy nasleduje hneď po nich aj ich nádobíčko? Grécka pobrežná stráž zadržala pred niekoľkými dňami loď so sýrskou a egyptskou posádkou plávajúcou pod bolívijskou vlajkou, ktorá obsah nákladu svojej lodi deklarovala ako humanitárnu pomoc pre utečencov, čo bolo v rozpore s dokumentáciou nákladu, ktorá uvádzala nábytok a stavebný materiál, čo nie je typické pre humanitárnu pomoc. Colníci tak poňali podozrenia a pri kontrole kontajnerov sa nestačili čudovať. Našli v nich okrem nábytku a stavebného materiálu i 5,000 brokovníc policajného a military typu rôznych verzií s dlhou, ale aj so skrátenou hlavňou (tzv. Karabíny, zrejme americkej Remington Anti-Riot a Military verzie, ale takto z videa sa nedá presne určiť), ďalej pol milióna 9mm nábojov americkej značky Yavex a ďalší nespresnený kontraband.

Náklad celej lodi teraz budú skúmať colníci, práca im potrvá až dva týždne, než skontrolujú všetky kontajnery na lodi. Posádka lode bola vzatá do väzby. Loď vyplávala z Turecka a mierila podľa vyšetrovateľov do vojnou zmietanej Líbye, avšak podľa gréckych médií to nie je isté a loď mohla mieriť aj na niektorý z gréckych ostrovov alebo do Talianska, pretože loď bola zadržaná neďaleko Kréty a posádka teraz mení verzie príbehu vyšetrovateľom. Turecko pre zmenu tvrdí, že zbrane boli určené pre policajné zložky v Sudáne.

Loď ale súčasne viezla aj stavebný materiál do Líbye a tiež nábytok a Gréci pojali podozrenie, že by zbrane mohli skončiť v Líbyi a nie v Sudáne. Zbrane totiž boli ukryté na dne kontajnerov pod nábytkom a nie je jasné, prečo Turecko k zásielke do Sudánu najalo loď s podivnou minulosťou a mnohých zákazov v Európe kvôli nespôsobilosti k plavbe vo vodách EÚ, ktorá navyše viezla stavebný materiál a nábytok najprv do Líbye. Dovoz zbraní do Líbye zakazuje medzinárodné embargo, ale vzhľadom k tomu, že loď vyplávala z Turecka s americkými zbraňami a muníciou, nie je jasné, kto za vyslaním lode naozaj stojí.

Toto nie je prvý prešľap Erdoganovej tureckej vlády. Kurdi dlhodobo obviňujú Ankaru, že dodáva americké zbrane Islamskému štátu a frontu Al-Nusrat (odnož Al Káidy) nielen v Sýrii, ale aj v Líbyi a grécke médiá špekulujú, že dodávka mala skončiť u odnože Isilu v Líbyi v okolí Sirty, ktorá si hovorí „Libya Dawn“ (Úsvit Líbya). Humanitárna pomoc je to teda vskutku zaujímavá. Mimochodom, 5 tisíc brokovníc, to je presne toľko, koľko utečencov má novo prijať Česko podľa tých nových povinných kvót na prijímanie utečencov. 2,000 dobrovoľne a 3,000 novo podľa povinných kvót. Možno s tými brokovnicami chceli strieľať aj do českých policajtov a občanov. Jedno je ale isté, americké zbrojovky idú na plné obrátky, doláre sa točia a kým budú trvať vojny a konflikty, firmy ako Yavex alebo Remington budú mať o kšefty postarané.

http://panobcan.sk/grecko-zadrzalo-lod-s-humanitarnou-pomocou-pre-utecencov-v-europe-vnutri-bolo-5000-brokovnic-a-pol-miliona-americkych-nabojov/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.