V Bratislave sa uskutočnil protest proti islamizácii Európy, rečnilo sa na Námestí SNP. Protest pokračuje v Malackách

Dnes sa v Bratislave zišli mnohí nespokojní aj zo zahraničia, aby protestne pochodovali proti islamizácii Európy
Účastníci dnešného protestu proti islamizácii Európy sa začali schádzať na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave krátko pred 14.30 hod. Niektorí mali so sebou slovenské zástavy. Našli sa aj cudzinci, ktorí prišli až z Holandska a Belgicka.

N

N

Po Hodžovom námestí v Bratislave nepremávala mestská hromadná doprava. Námestie bolo uzatvorené od 15.35 hod. z dôvodu presunu účastníkov pochodu. Ako TASR informovala Zuzana Vachová z Dopravného podniku Bratislava, trolejbusové linky premávali cez Šancovú ulicu a autobusové prechádzali cez Kollárovo námestie.

Cestou z Hlavnej stanice sa účastníci presúvali po Štefánikovej ulici a Hodžovom námestí, ktoré musela polícia uzatvoriť. Dav počas presunu až ku Námestiu SNP kričal heslá ako “Slovensko Slovákom”, “Slovensko si nedáme”, “My sme tu doma”. Účastníci pochodu mali v rukách transparenty s nápismi “Otčinu si nedáme, budeme sa brániť”. Zároveň vyzývali, aby sa okolostojaci ľudia pridali k protestu.

Na Námestí SNP rečnili organizátori protestu približne hodinu a pol. Odmietali migračnú politiku Európskej únie, multikulturalizmus, diktát Bruselu, islamizáciu Európy či prijímanie utečencov. Dav viackrát odmenil príhovory potleskom. Na pochod dohliadali aj tažkoodenci a policajný vrtuľník, ktorý krúžil nad námestím. Zhromaždenie sa však počas prejavov postupne zmenšovalo. Podujatie sa zatiaľ zaobišlo bez násilností.

V centre mesta Malacky protestuje približne stovka ľudí

Protest proti islamizácii Európy dnes v podvečerných hodinách pokračuje aj v Malackách. Na Mierovom námestí v centre mesta sa zišla približne stovka ľudí. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa mesta Ľubica Pilzová. Podľa jej slov je zatiaľ zhromaždenie pokojné, neevidujú žiadne výtržnosti.

Protest bol ohlásený od 17.00 h do 20.00 h. Polícia v piatok (11.9.) informovala, že účastníci zhromaždenia by sa mali stretnúť pri soche M. R. Štefánika na Kláštornej ulici a odtiaľ sa presúvať cez Mierové námestie na Kláštorné námestie až na Družstevnú ulicu.

http://www.hlavnespravy.sk/v-bratislave-prebieha-protest-proti-islamizacii-europy/677589

Dvojkrížom proti polmesiacu

Slovenské Hnutie Obrody
Odznelo na námestí SNP. Otvorený list SHO otcom biskupom Slovenska.

Vážení biskupi Slovenska! Migrácia cudzorodého moslimského obyvateľstva na Slovensko bola dosiaľ marginálnym problémom, avšak kvôli mocenským záujmom a agresívnej politike USA na Blízkom a Strednom východe výrazne nabral na aktuálnosti a naliehavosti. Radikálne islamistické skupiny každodenne tvrdo prenasledujú a zabíjajú našich kresťanských bratov v krajinách Blízkeho, Stredného východu a Afriky a to za všeobecného nezáujmu liberálnych masmédií. V súčasnosti vlna islamských imigrantov búcha na uzavreté azylové vráta nášho štátu.

Pred viac než 1 100 rokmi sa cirkev stala nerozlučiteľnou súčasťou duchovných tradícií slovenského národa. Počas jeho pohnutej histórie cirkevní predstavitelia intenzívne bojovali za práva národa – jazyk, reč, kultúru, autonómiu, dokonca štátnosť. V modernej dobe vďačia mnohí veriaci i neveriaci cirkvi za veľký podiel na boji proti zvráteným marxistickým ideológiám rozleptávajúcim tradičnú rodinu a právo na život nenarodených detí.

Slovensko trpelo v tieni polmesiaca
V posledných mesiacoch však znepokojene konštatujeme, že v otázke cudzorodého mohamedánstva nám chýba zreteľné, jednoznačné a nekompromisné vyjadrenie pastierov slovenských kresťanov – biskupov k islamizácii Európy, ako objektívnej hrozbe slovenským duchovným a kultúrnym tradíciám. Pripomíname, že Slovensko veľmi trpelo v tieni tureckého polmesiaca z ktorého nás neoslobodil akýsi nejasný dialóg, ale odhodlaný a rozhodný krok poľského kráľa Jána III. Sobieskeho roku 1683 v bitke pri Viedni. V európskom kontexte to bola vôľa a činy pápeža sv. Pia V., ktorý prispel k záchrane Európy v bitke pri Lepante roku 1571. V súčasnosti môže podobný krok rozhodnúť o prežití kresťanskej viery na našom území. Niektoré signály vysielané kresťanskými charitatívnymi pracovníkmi však svedčia o naivnom postoji bezmyšlienkovitého vítania imigrantov na našom území. Vyznávame náboženskú toleranciu odlišných vierovyznaní, zároveň však v rámci slovenských štátnych hraníc vyznávame zachovanie slovenských tradícií a to práve na úkor liberálneho ideálu multikultúrnej spoločnosti založenej na náboženskom a kultúrnom relativizme.

Slováci čakajú na vaše jasné stanovisko
S úctou vás, nástupcov apoštolov preto prosíme o jednoznačné vyjadrenie v duchu evanjelia: „Vaša reč nech je áno, áno, nie, nie, všetko ostatné je od zlého.“ Mt 5, 37. Práve takýto krok ukončí nejasnosti, tápanie v tme mnohých slovenských veriacich i cirkev rešpektujúcich neveriacich národovcov.

Podobný počin už vykonal váš brat v pastierskej službe, moravský arcibiskup Jan Graubner, ktorý v medializovanom rozhovore z 19. júna 2015 sa o súčasnej imigrácii jednoznačne vyjadril: „Bezbřehé přijímání lidí jiné kultury musí znamenat konec dosavadní kultury. Příliv migrantů je třeba zastavit.“

Mnohí Slováci, národovci, kresťania vám budú povďační, keď využijete svoju autoritu a jednoznačným verejným vyhlásením poukážete na príčiny migrácie, najmä na pravdepodobný cieľ organizovaného pašeráctva cudzincov na územie nášho štátu. Tým cieľom je zánik slovenského národa.

S úctivým pozdravom vaše Slovenské Hnutie Obrody

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.