Nemci idú proti EÚ: Zavedú kontroly na hraniciach, vlaky do Rakúska už nejazdia

BERLÍN – Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziére dnes oznámil, že jeho krajina zavádza dočasné hraničné kontroly na rakúskej hranici, v snahe obmedziť prílev utečencov. Minister vnútra dodal, že opatrenie môže viesť k narušeniu železničnej dopravy, ale ďalšie podrobnosti neuviedol.
Preco ich nevpustite dnu nezdvorilci
Nemecko a Rakúsko sa pred týždňom dohodli, že vpustia na svoje územie migrantov, ktorí sa zhromaždili v Maďarsku. Obe krajiny vtedy zdôraznili, že ide o jednorazový krok na zmiernenie núdzovej situácie. Prílev migrantov a utečencov však stále pokračuje a nemeckí predstavitelia cez víkend vyhlásili, že tempo prichádzajúcich ľudí preťažuje možnosti krajiny poskytnúť im útočisko.

Nemecký minister dopravy Alexander Dobrindt dnes už skôr upozornil, že jeho krajina narazila pri prijímaní utečencov na svoje limity. „Hranice zaťažiteľnosti sú dosiahnuté…“ vyhlásil v Berlíne. „Bude nám trvať dlho, kým dáme už existujúcu ťažkú situáciu do poriadku. Teraz sú potrebné účinné opatrenia na zastavenie prílevu,“ citovala ho agentúra DPA.

Vlaková doprava z Nemecka do Rakúska nepremáva od 17.00 h

Nemecko zastavilo od 17.00 h SELČ vlakovú dopravu do Rakúska. Informovala o tom rakúska agentúra APA s odvolaním sa na predstaviteľov spoločnosti Rakúske spolkové dráhy (ÖBB). Vo vlakoch smerujúcich z Rakúska do Nemecka sa momentálne vezie 1800 utečencov, dodala APA s tým, že železnice sa o ďalšom postupe radia.

Krátko pred potvrdením rakúskych železníc o zastavení železničného spojenia s Nemeckom informoval nemecký regionálny denník Passauer Neue Presse o tom, že nemecká vláda plánuje zastaviť vlakovú dopravu z a do Rakúska.

Nemecká spolková vláda podľa internetového vydania nemeckého magazínu Spiegel pristúpi v dôsledku utečeneckej krízy k opätovnému zavedeniu hraničných kontrol, čím poruší Schengenskú dohodu Európskej únie, na základe ktorej platia otvorené hranice.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1498035/Nemci-idu-proti-EU–Zavedu-kontroly-na-hraniciach–vlaky-do-Rakuska-uz-nejazdia

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.