Festival Sanremo svedkom zmeny politickej korektnosti na nenávisť

ae62ef6e04644d9892c634b91e9e7f3b-1e239d63b7124fef9dd48057d603426c-4Zaspieva Rufus Wainwright pieseň „Gay Messiah“ , kde ohlasuje „príchod homosexuálneho mesiáša?
Meno festivalu Sanremo ohrozené nenávistným vystúpením proti kresťanom.

Známy taliansky festival populárnej hudby v Sanremo bude tento rok prebiehať už po 64.-krát a zdá sa, že sa zneužitiu na ideologické ciele nevyhne. Kým minulý rok sa organizátori obmedzili na nemý „antihomofóbny spot“, v ktorom vystupuje homosexuálny pár a pomocou slov na papieri hovorí o ich láske a o tom, ako boli nútení odísť do New Yorku, aby korunovali svoj sen „zjednotiť sa v manželstve“; tento rok si organizátori pozvali na 19. februára medzinárodného hosťa, kanadského speváka Rufusa Wainwrighta.
Rufus Wainwright, ktorého Elton John nazval „najväčším skladateľom planéty“ momentálne víri hladiny v šoubiznise svojimi obscénnymi a znesväcujúcimi textami na adresu kresťanov, najmä v piesni „Gay Messiah“ , kde ohlasuje „príchod homosexuálneho mesiáša, ktorý sa zrodí z porna 70.-tych rokov,“ a kde ďalej hovorí „nie, nebudem to ja, ja som Rufus Krstiteľ; … nie, ja nebudem ten, ktorého krstia spermiami“.
Wainwright, ktorý sa deklaruje ako gay, si v roku 2012 vzal za muža svojho partnera Jorna Weisbrodta po tom, čo sa im vo februári 2011 narodilo dievčatko Viva Katherine, ktorú im porodila Lorca Cohen (dcéra známeho kanadského speváka Leonarda Cohena) pomocou tzv. „prenájmu maternice“ za účelom poskytnutia dieťaťa.

Kresťanofóbne vyčíňanie speváka odmieta už aj štátna televízia

Antonio Verro, člen rady verejnoprávnej televízie RAI, ktorá prenos z Festivalu Sanremo sprostredkuje, sa vyjadril proti účasti kanadského speváka vo vysielaní. „Nerozumiem, prečo musí festival ponúknuť zviditeľnenie sa umelcovi, ktorý je známy svojím znevažovaním kresťanov vo svojich textoch. Televízia, ktorá je verejnoprávneho charakteru, sa nemôže koncentrovať na takýto typ osobností a vťahovať ľudí do kontroverzných sporov. Dúfam, že manažment RAI bude konať s ostražitosťou a bude dbať na to, aby bol Sanremo festivalom pre všetkých občanov a aby sa nik necítil dotknutý pre svoje náboženské cítenie.“

Sanremo 18. februára (HSP/CR/Foto:CR)

http://www.hlavnespravy.sk/festival-sanremo-dejiskom-utoku-na-krestanov/222090
mk

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.