Strana rómskej únie podá trestné oznámenie na stranu TIP pre bilbordy. Už aj Rómovia chcú prísť požiadať do Gabčíkova, aby ich tam ubytovali

Nepozdáva sa im totiž bilbord s heslom Plyn a elektrinu Rómom zadarmo.
Bratislava 18. septembra (TASR) – Strana rómskej únie na Slovensku (SRÚ) podá v priebehu budúceho týždňa na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na stranu TIP. Dôvodom je bilbordová kampaň. Oznámil to dnes na tlačovej konferencii v Bratislave predseda SRÚ František Tanko.
cigani-zhromazdenie
Tankovi sa nepozdáva bilbord s heslom „Plyn a elektrinu Rómom zadarmo“. Bilbordy nie sú priamo podpísané stranou TIP, iba odkazujú na doménu Slovensko2016.sk. Na nej táto strana predstavuje svoj program pre nadchádzajúce parlamentné voľby.

Strana TIP na internete vysvetľuje, že kampaňou chcela ukázať, že „slogan znesie všetko a na bilborde sa dá sľúbiť čokoľvek“. Podľa Tanka však zašla v tomto prípade priďaleko. Slogan má z jeho pohľadu protirómsky a dokonca aj rasistický podtext.

„Strana TIP sa chce priživovať, podobne ako v minulosti SNS, na rómskej problematike,“ kritizoval. Domnieva sa, že mohlo dôjsť k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

„Pripadá mi to ako v 40. rokoch, keď Hitler dal židov a cigánov do plynu. Je to podľa vás normálne?“ opýtal sa Tanko. „My, Rómovia, nechceme nič zadarmo. Jediné, čo chceme, je práca,“ vysvetlil.

Šéf RSÚ tiež kritizoval Slovensko za kroky v súvislosti s utečeneckou krízou. Nepozdáva sa mu prichýlenie dočasných rakúskych azylantov v Gabčíkove. „Je zarážajúce, že štát sa vie postarať o ľudí z iného štátu, na druhej strane, je vysoká nezamestnanosť, ktorú vlády nechcú riešiť,“ argumentoval.

„Prídeme teda požiadať aj my do obce Gabčíkovo, aby nás tam ubytovali,“ oznámil Tanko. Na otázku, že v prípade Gabčíkova ide o utečencov, ktorý do Európy utekajú pred vojnovým konfliktom, Tanko reagoval tým, že sa nesmieme zároveň tváriť, že na Slovensku je všetko v poriadku. „Keď sa vieme postarať o cudzincov, tak by sme sa hlavne mali vedieť postarať o našich občanov,“ doplnil.

http://www.teraz.sk/vsetko-o-deklaracii/romska-unia-trestne-oznamenie-tip/156242-clanok.html

 

Kvóty na prerozdelenie slovenských Cigánov v EÚ!

Európska komisia stále zúrivejšie presadzuje, aby sa nelegálni imigranti rozdeľovali medzi krajiny Európskej únie podľa striktne stanovených kvót. Vraj treba byť v rámci únie solidárny a imigrantov prúdiacich do Európy „spravodlivo prerozdeliť“.

Na základe tejto „logiky“ vyzývam Európsku úniu k solidarite a navrhujem spravodlivé prerozdelenie slovenských Cigánov medzi členské štáty EÚ. Kvótami stanovený presun Cigánov do štátov západnej Európy by solidárne vyriešil cigánsku problematiku na Slovensku, ktorá už toľké roky znepokojuje európskych úradníčkov. Veď keď si už v rámci EÚ prerozdeľujeme grécke dlžoby či nelegálnych imigrantov, tak prečo si nerozdeliť aj slovenských Cigánov?

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlasuje, že rozhodiť státisíce nelegálnych migrantov po Európe je férové. V takom prípade teda nemôže nič namietať proti férovému rozdeleniu 500-tisíc slovenských Cigánov, ktorých v kontexte migračnej vlny môže pomenovať napríklad „indickí imigranti“. A dokonca majú všetci aj občianstvo Európskej únie, takže ich nebude ani treba naturalizovať! A aj detí a žien je medzi nimi nepopierateľne viac ako medzi dnešnými migrantami.

Merkelová a jej politickí nasledovníci tvrdia, že neeurópski imigranti budú v konečnom dôsledku pre EÚ prínosom. Som presvedčený, že väčšina Slovákov je ochotná vzdať sa „spoločenského prínosu neeurópskych imigrantov“ a navyše sme ochotní vzdať sa aj „spoločenského prínosu“ Cigánov, a to v prospech krajín západnej Európy. Verím, že nemeckí, britskí a francúzski voliči budú výskať od radosti. Veď tak ako sa západnej Európe „darí úspešne integrovať“ moslimských imigrantov, tak sa im isto bude dariť integrovať aj slovenských Cigánov.

Na Slovensku pôsobiaci grantoví „aktivisti a dobrovoľníci“ môžu na tento účel spraviť aj nejakú zbierku, aby Cigáni nešli na západ s prázdnymi mozoľnatými rukami. Liberálnym aktivistom predsa nie je ľahostajný žiaden grant, pardon imiGRANT. Taktiež očakávam, že našich Cigánov budú v Nemecku na železničných staniciach vítať nadšení „slniečkári“, ktorí im dúfam poskytnú na bývanie aj svoje vlastné príbytky.

Tak čo, pani Merkelová, beriete našu ponuku? Prvých 100 tisíc Cigánov vám pošleme v priebehu týždňa.

https://beo.sk/zabava/2023-kvoty-na-prerozdelenie-slovenskych-ciganov-v-eu

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.