UEFA sľúbila utečencom 1 euro za lístok: Neuveríte, koľko divákov prišlo v Poľsku na futbal! + Novodobý exodus: Takmer 11 000 utečencov prišlo dnes od polnoci do Rakúska z Maďarska

POZNAŇ – Poľskí fanúšikovia dali jasne najavo, čo si myslia o pomoci futbalovej organizácii UEFA utečencom. Tá sľúbila za jeden lístok na zápas Európskej ligy jedno euro na pomoc utečencom. Poliaci to pochopili a pripravili nečakané prekvapenie.
Lech Poznan
Priemerná návštevnosť poľského klubu na domácom trávniku je približne 20 tisíc divákov. Štvrtkový zápas Európskej ligy s Belenenses však priamo sledovalo na štadióne len niečo cez 3 tisíc divákov. Fanúšikovia ho jednoducho odbojkotovali! Prečo?

Lech Poznan 1
UEFA sľúbila pomoc utečencom. Za jeden predaný lístok im chce venovať jedno euro. Toto Poliaci pochopili po svojom a dali jasne najavo, čo si myslia o pomoci pre utečencov. Na zápas sa vykašľali a neprišli. Ich postoj však priamo kontrastuje s pohľadom španielskych fanúšikov. Tí priniesli transparent s nápisom „Vitajte utečenci“ vo svojom zápase s Agsburgom.

Poliaci ešte aj pred štadiónom vyslali veľmi jasný signál. Fanúšikovia vyvesili transparent s nápisom „Stop islamizácii“. Protest organizovalo tvrdé jadro fanúšikov. Pokus UEFA tak zrejme aspoň u fanúšikov Lech Poznaň nevyšiel podľa predstáv.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1499103/UEFA-slubila-utecencom-1-euro-za-listok–Neuverite–kolko-divakov-prislo-v-Polsku-na-futbal-

 

Novodobý exodus: Takmer 11 000 utečencov prišlo dnes od polnoci do Rakúska z Maďarska

VIEDEŇ – Asi 10.700 utečencov prišlo dnes od polnoci do Rakúska z Maďarska, čo je viac ako za celú sobotu, pričom diaľnica vedúca cez hranicu je čiastočne uzavretá, informovala tlačová agentúra Reuters. Citovala hovorcu polície východorakúskej spolkovej krajiny Burgenland.

V sobotu ich prišlo do Rakúska asi 10.500. Chorvátsko, ktoré čelí narastajúcemu počtu utečencov na svojom území po tom, ako Maďarsko uzavrelo svoje hranice so Srbskom pred migrantmi smerujúcimi na sever, preváža utečencov do prijímacích centier pri východorakúskych hraniciach.

Takmer všetci sa nachádzajú v meste Nickelsdorf, ktorý je hlavným hraničným priechodom pre utečencov prichádzajúcich z Maďarska.

Iný hovorca polície povedal, že jazdné pruhy diaľnice A4, ktorá prechádza cez hranice v blízkosti Nickelsdorfu, v smere na Viedeň sú uzavreté.

Polícia predtým uzavrela jazdné pruhy tejto diaľnice, pretože sa po nej pohybovali utečenci. Niektorí z nich sa vydali do Viedne po diaľnici pešo.

Do spolkovej krajine Štajersko, ktorá hraničí so Slovinsko, vstúpilo za sobotu a nedeľu spolu 1000 utečencov, uviedol hovorca štajerskej polície.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1499143/Novodoby-exodus–Takmer-11-000-utecencov-prislo-dnes-od-polnoci-do-Rakuska-z-Madarska

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.