Ani Fico Kotlebu nezastavil. Ľudová strana Naše Slovensko v Gabčíkove! + Orbán: Na cestu do Európy sa pripravujú milióny ďalších migrantov

Nezastavili nás! Ľudová strana Naše Slovensko v Gabčíkove!

19. septembra 2015 sa konala v Gabčíkove veľká petičná akcia proti príchodu imigrantov na Slovensko. Boli to práve obyvatelia Gabčíkova, ktorí v nedávnom miestnom referende takmer jednohlasne odmietli umiestnenie imigrantov vo svojej obci. Vláda však ich vôľu, vyjadrenú tým najdemokratickejším spôsobom, celkom odignorovala a v dedine umiestnila prvú skupinu imigrantov premiestnených z Rakúska.
DSC01382
Na akcii vystúpil osobne predseda ĽS Naše Slovensko a Banskobystrického samosprávneho kraja Ing. Mgr. Marian Kotleba. Podporiť odvážnych obyvateľov Gabčíkova sme chceli už pred dvoma týždňami v Deň ústavy. Riadne ohlásené protestné zhromaždenie však bolo Ficovou vládou protiprávne zmarené, keď Kaliňákova polícia uzavrela všetky prístupové cesty do tejto obce (viac o akcii čítajte TU). Ani to nás však nezastavilo nadlho!

V sobotu sme sa do Gabčíkova opäť vrátili, aby sme aj v tomto kraji, navzdory policajných represiám, rozbehli petíciu proti príchodu imigrantov na Slovensko. Akciu podporili aj miestni obyvatelia maďarskej národnosti, ktorí si mohli dokonca vypočuť prejav Mariana Kotlebu tlmočený do maďarčiny. Preklad symbolicky zabezpečoval Štefan Szaniszló – muž maďarskej národnosti a dlhoročný podporovateľ ĽS Naše Slovensko, ktorý Marianovi Kotlebovi pod hradom Krásna Hôrka daroval časť svojich pozemkov, okupovaných čiernymi stavbami cigánskych extrémistov.
DSC01405
Tým sme dali jasne najavo, že v situácii, keď je celá Európa ohrozovaná votrelcami z Afriky či Ázie, keď jej hrozí islamizácia a rozvrat našej viery, štátov, kultúry a tradícií, je na mieste odložiť riešenie vzájomných národnostných sporov. Koniec-koncov neeurópski imigranti budú siahať na životy, majetok a česť nás všetkých – rovnako Slovákov, ako aj Maďarov, podobne ako to dnes robia cigánski extrémisti!
DSC01442
Mnohí zúfalí miestni obyvatelia mali slzy v očiach, keď videli, že so svojimi problémami nie sú sami, že sú tu ešte vždy politici, ktorí stoja za nimi. Neboli to v tomto kraji silné maďarské strany SMK či MOST-HÍD, ktoré ich prišli osobne podporiť, ale práve Ľudová strana Naše Slovensko, a to práve v čase, keď sem vláda priviezla prvých imigrantov.
DSC01367
O to hanebnejší bol postoj starostu Gabčíkova Ivána Fenesa (SMK), ktorý vlastných občanov dopredu zastrašoval, aby sa nezúčastnili tejto petičnej akcie, pretože je vraj „extrémistická a namierená aj proti maďarskej národnosti.“

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/nezastavili-nas-ludova-strana-nase-slovensko-v-gabcikove/

 

Orbán: Na cestu do Európy sa pripravujú milióny ďalších migrantov

Podľa Orbána arabská jar spôsobila chaos

Migranti už nielen búchajú na dvere Maďarska, ale ich už aj vykopli. Vyhlásil to dnes v Budapešti na úvod jesennej schôdze parlamentu predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, podľa ktorého sa chcú dostať cez hranice Maďarska a Európy státisíce, dokonca milión prisťahovalcov.
IMG-20150921-WA0003
Podľa agentúry MTI Orbán v prejave pred poslancami zdôraznil, že nevidieť koniec migrácie, pretože napríklad iba v Iraku a v Sýrii sú odkázané na humanitárnu pomoc ďalšie milióny ľudí a chystajú sa na cestu.

Premiér dodal, že “severoafrický obranný val” sa zrútil a arabská jar spôsobila chaos, pretože inštitúcie zastupiteľskej demokracie, ktorá je podľa Západu jedinou vhodnou štátnou formou, zlyhali tam, kde neexistuje vôľa mať takéto zriadenie.

“Európa nielenže nechala pootvorené okná a dvere, ale migrantom poslala ešte aj pozvánky,” zdôraznil predseda maďarskej vlády, podľa ktorého sú migranti obeťami zlého politického rozhodnutia. “Svet sa im v podstate obrátil chrbtom,” skonštatoval Orbán.

Podľa jeho slov Európa sama nedokáže vyriešiť všetky problémy sveta, nedokáže živiť všetkých ekonomických migrantov, pričom nie je isté ani to, že všetci imigranti chcú aj pracovať. “Treba sa zamyslieť nad tým, ak niekto v Nemecku protestuje, aby mohol ísť do Švédska,” podčiarkol Orbán.

Orbán znova zdôraznil, že Maďarsko chráni Európu i seba. “Keď strážime svoje hranice, tak chránime i Európu,” povedal s tým, že súčasne je však potrebné bojovať aj na druhom fronte – na fronte “krátkozrakej európskej politiky, ktorá sa obrátila proti vôli Európanov”.

Európska ľavica podľa neho vidí v migrácii naplnenie svojho historického cieľa, ktorým je likvidácia národov. “Nie nadarmo útočia na Maďarsko, pretože si chráni národnú nezávislosť,” tvrdí Orbán. Európu skritizoval i za to, že kým od pol miliardy svojich občanov vyžaduje dodržiavanie zákonov, od migrantov si nedokáže vynútiť obyčajnú registráciu. Problémom podľa Orbána je, že Európa považuje za utečencov aj ekonomických migrantov.

http://www.hlavnespravy.sk/orban-na-cestu-do-europy-sa-pripravuju-miliony-dalsich-migrantov/681992

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.