Vojaci Islamského štátu sa začali hromadne vzdávať. + Zo sýrskeho migranta, ktorého “podkopla” maďarská redaktorka, sa vykľul terorista

Viaceré ruské média, medzi inými Politkus, Zvezda a iné, priniesli dnes informáciu o tom, že vojaci Islamského štátu, členovia Frontu al Nusra a vojaci ďalších skupín sa začali hromadne vzdávať. Podľa týchto informácii sa za niekoľko posledných dní vzdalo 500 príslušníkov militantnej organizácie. Vzbudilo to veľký záujem a zároveň špekulácie o tom, prečo sa tak deje.

Vzdávajúci sa vojaci islamského štátu Frontu al Nusra

Ruské spravodajské servery prišli s vysvetlením, že títo bojovníci sa v reálnom boji stretli zoči voči novým ruským zbraniam, ktoré Rusko dodalo v posledných dňoch Sýrii a ktoré začala používať regulárna sýrska armáda a pochopili, že nemajú žiadnu šancu.

Video zachytáva vzdávajúcich sa vojakov Frontu al Nusra:

http://www.hlavnespravy.sk/vojaci-islamskeho-statu-sa-zacali-hromadne-vzdavat/682015

 

Zo sýrskeho migranta, ktorého “podkopla” maďarská redaktorka, sa vykľul terorista

Sýrsky migrant Usáma Abdul Mohsen, ktorý bol údajne podkopnutý maďarskou novinárkou, bojoval na strane frontu Nusra, ktorý je blízkou organizáciou Al-Káidy

Táto správa pochádza od kurdskej strany Demokratickej únie (PYD).

Mohsen ešte na jar v roku 2015 bojoval ako člen frontu Nusra. Ale už v roku 2004 sa podieľal na násilnom potlačení kurdských nepokojov v meste Qamishlo po futbalovom zápase, kde sýrske bezpečnostné sily zabili viac ako 50 Kurdov.

Abdul Mohsen bol trénerom klubu al-Fatwa v Deir Ez Zor v rokoch 2004-2010. Podľa PYD bol podnecovateľom násilia po futbalovom zápase medzi al-Fatwa a Qamishlo Jihad club. PYD ho zverejnila na svojej facebookovej stránke ešte začiatkom tohto roka, kde sa identifikuje ako člen frontu Nusra a dodáva, že bojoval proti Kurdom v blízkosti Amudehu, Serekaniye a Afrinu v radoch teroristov.

Celý svet odsúdil počínanie maďarskej redaktorky. Iste, nebolo to od nej správne, aj keď zábery iných kamier napovedajú, že to s tým podkopnutím nebolo celkom tak, ako to bolo odprezentované v médiách.

Ako sa teraz ukázalo, podkopla teroristu. Ako budú reagovať média? Čo povedia na to, že sa do Európy valia bojovníci Islamského štátu?

Podkopnutie “utečenca” – v skutočnosti teroristu, sa im hodilo. Utopenie chlapca sa im hodilo. Jeho fotky obleteli svet. Vyvolali vlnu spolupatričnosti a pobúrenia. To, že ho utopil jeho vlastný otec – pašerák migrantov, ktorý riadil čln a ktorý mal jediný záchrannú vestu, už nikoho nezaujímalo.

Kedy sa médiá začnú reálne dívať na príliv migrantov? Kedy si začnú uvedomovať, že do Európy sa valia aj hrdlorezi? Kedy začnú prinášať objektívne informácie a upozorňovať aj na riziká, nie len vyzývať k ľudskosti?

Ako spadol Sýrčan “podkopnutý” maďarskou redaktorkou, si pozrite z pohľadu inej kamery:

http://www.hlavnespravy.sk/zo-syrskeho-migranta-ktoreho-podkopla-madarska-redaktorka-sa-vyklul-terorista/682453

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.