Nie je to znesväcovanie cintorínov? Imigranti spia na hroboch kresťanov! + Je dobré rozbíjať medziľudské väzby a vedome podceňovať všetky hrozby?

Cintorín bol zo dňa na deň plný utečencov: Je zima a nie je kam ísť na záchod

Noci sú čoraz chladnejšie a nie je sa kde zložiť.
BELEHRAD – Takmer dvetisíc migrantov, ktorí uviazli na hranici medzi Srbskom a Chorvátskom, nemalo na výber. Boli nútení utáboriť sa na mieste posledného odpočinku. Čakajú tam na prechod cez Chorvátsko.

Znesvacovanie cintorinov

Utečenci sa utáborili neďaleko mesta Sida pri hraničnom výjazde zo Srbska, odkiaľ chcú ďalej pokračovať cez Chorvátsko. Väčšina z nich dorazila na miesto po tom, ako docestovali autobusom z prijímacieho centra zo srbského mesta Preševo. Po príchode museli prečkať chladnú noc iba s dekou, ak nejakú mali a keďže po ceste narazili iba na jediné vhodné miesto na utáborenie, dočasne sa usídlili na pravoslávnom cintoríne pri ceste, kde odpočívali medzi hrobmi a náhrobkami, uvádza Reuters.

V Rakúsku prišli s podivným nápadom: V dome hrôzy zvrhlíka Fritzla budú bývať utečenci

„Situácia je veľmi zlá. Spíme tu na zemi. Nie je sa kam uložiť alebo ísť na záchod. Presne tak, ako vidíte. Nikomu z nás nie je dobre,“ povedal Kasra, sýrsky utečenec z Allepa. „Sú s nami deti, staré ženy, starci. Posledná noc bola príliš chladná a nikoho nechceli pustiť cez hranice. Verte mi, že sa nám nepáči byť tu, pretože je zima. Keby sme nemali v našej krajine problém, neprišli by sme sem, ale my máme,“ zdôvodnil utečenec Mohammed podľa Uatoday.tv.

cintorin-utecenci
Viac ako 30-tisíc migrantov sa pokúsilo dostať do Chorvátska cez Srbsko po tom, ako v polovici septembra Maďarsko zatarasilo ich vstup do Európskej únie cez južnú hranicu so Srbskom kovovým plotom. Chorváti si s takým mohutným prílivom utečencov poradiť nedokážu a migrantom chcú uvoľniť prechod ďalej do Európy.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1499957/VIDEO-Cintorin-bol-zo-dna-na-den-plny-utecencov–Je-zima-a-nie-je-kam-ist-na-zachod

 

Je dobré rozbíjať medziľudské väzby a vedome podceňovať všetky hrozby?

Málokedy si uvedomujeme, nakoľko nám Ježiš dáva príklad nielen svojou smrťou na kríži, ale už príbehom svojho narodenia na slame. V modernej dobe by sa tieto okolnosti a ťažkosti riešili potratom, možno aj s pápežským požehnaním.

Milí moji, sú to tvrdé slová, ale ak nie je manželský sľub posvätný, tak nie je posvätné nič. V prípade Jozefa a Márie to bol ešte sľub snúbenecký.
Hovorím teraz hausnumero, ale predpokladám, že okolo roku dvetisíc máme okolo dvetisíc protestantských cirkví a cirkvičiek a naozaj nechápem ten vehementný a cieľavedomý záujem urobiť z Cirkvi katolíckej ďalšiu protestantskú denomináciu, možno dvetisíc pätnástu.

Človek vyspel za tých dvetisíc rokov aspoň čiastočne na tvora, ktorý dodržuje pravidlá
a sľuby, aspoň tomu s takmer zúfalou nádejou chcem veriť. A my chceme túto nádej úmyselne podceňovať?
Naháňame sa a nestíhame, plahočíme sa a dostávame sa len do väčšieho bahna, pachtíme sa a nemáme a nedosahujeme to, čo chceme a po čom túžime. Týka sa to mužov aj žien a je nebývalým spôsobom ponižovaná ich charakternosť a zdržanlivosť. Rozbiť všetky ideály a vzory je ľahko, ale ako ťažko je vypiplať nové a či ich vôbec inovovať dokážeme a stihneme?

Bratia a sestry v Kristu, Abrahámovi a aj Mohamedovi, píšem vždy krátko, ale tentoraz ešte kratšie, lebo už nemám síl na viac slov. Robme si skrátka, čo chceme, ale nedivme sa potom, že sa vospolok dostaneme tam, kam nechceme. Zbožňujeme násilie, náhlenie, výlučnosti, výnimky a rozdelenia a z nášho budúceho spoločného ovčinca ostane úbohé, zriedené a zmučené torzo.

Asi to naozaj potrebujeme, aby sme sa spamätali a neprestávam sa čudovať a diviť, že sa už nezhrozíme a nezastavíme pred ničím. Keď sa tak pozerám a sledujem, ako sa dajú ľudia ľahko zmanipulovať, strácam o ľudstve vysokú mienku, obdivujem metódy Otca lži a som zhrozený, akú má s nami ľahkú, noblesnú a nenápadnú prácu. Nahovárame ľuďom, že všetko je ľahké a smiešne a nič nie je hriešne a tak tomu veľkému Nepriateľovi, ale aj malým nepriateľom a škodcom ľudstva uľahčujeme ich prácu, ich nepekné, hnusné a dúfajme, že len pomýlené ciele. Pevne verím, že nevieme, čo činíme, pretože ak by sme horeuvedené tendencie presadzovali zámerne, nebude nám odpustené a je s nami amen a to úplne zaslúžený.

KYRIE ELEISON! CHRISTE ELEISON!
PANE, ZMILUJ SA! KRISTE, ZMILUJ SA!

Vlado Gregor

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.