Európsky paradox. Utečenci sa cez hranicu dostanú, človek s pasom nie. + Nový zákon v Saudskej Arábii: Všetci ateisti sú teroristi

Neprehliadnite: Bazi (20) znásilňoval „biely“ džihádista z IS: Svedectvo o Američanovi horšom ako zviera!
ZÁHREB – Cez hraničný priechod na chorvátsko-maďarských hraniciach prechádzajú tisíce ľudí bez akýchkoľvek dokladov. Keď sa tú istú hranicu pokúsia prejsť ľudia s platným pasom v ruke, neuspejú. Je zatvorené. Vyskúsal si to na vlastnej koži reportér TV JOJ Jozef Kačmáry s kameramanom Richardom Takáčom

Chorvátsko-maďarské vzťahy sú na bode mrazu. Policajti z oboch krajín už medzi sebou takmer nekomunikujú. Vidieť to aj pri preberaní utečencov.Chorváti stále vyvážajú utečencov do Maďarska. Autobusy ale nesmú prekročiť hraničnú čiaru. Bezpečnostné previerky v Maďarsku pripomínajú ostrý ozbrojený konflikt. Vojaci aj munícia sú v plnom nasadení.

Paradoxom je, že Európan s platnými dokladmi cez prechod neprejde, migranti bez dokladov ale áno.

Plán B aj C
Takzvaný plán B, že Maďari prijímajú utečencov zatiaľ funguje. No Chorvátsko je pripravené aj na čierny scenár. Ak by to Maďari definitívne zastavili, v zálohe majú plán C – migrantov bude chorvátska armáda vracať do Srbska, alebo ich nebudú na svoje územie ani púšťať.

“Utečenci nespadli z neba. Dorazili z Grécka, Macedónska a Srbska a nikto to nechce vidieť,” hovorí chorvátsky minister vnútra Ranko Ostojić.

Provizórna mešita
Do tábora Opatovac prichádzajú dodávky s utečencami.

Minister vnútra preto definitívne oznámil, že pre tak vysoký príliv utečencov budú musieť kapacity tábora navyšovať. Moslimským migrantom tu v najbližších dňoch postavia provizórnu mešitu.

http://www.europskenoviny.sk/2015/09/25/europsky-paradox-utecenci-sa-cez-hranicu-dostanu-clovek-s-pasom-nie/

 

Nový zákon v Saudskej Arábii: Všetci ateisti sú teroristi

Saudská Arábia v novom zákone proti politickým disidentom vyhlasuje, že všetci ateisti sú teroristi

Saudská Arábia zaviedla viacero nových právnych predpisov, ktoré podľa správy organizácie Human Rights Watch definujú ateistov za teroristov. Pod záštitou nových “protiteroristických” zákonov sú na zozname okrem tých čo idú bojovať do zahraničia aj ateisti a pokojní demonštranti.

Kráľovské dekréty zastrešujúce nové právne predpisy sa majú vysporiadať s terorizmom, všetkými formami politického disentu a protestmi, ktoré by mohli “poškodiť verejný poriadok”. Nové zákony boli schválené z dôvodu, že rastúci počet Saudov zúčastňujúcich sa občianskej vojny v Sýrii, sa vracia ovplyvnení myšlienkami, ktoré vyzývajú na zvrhnutie monarchie.

Za týmto účelom, kráľ Abdalláh vydal kráľovský výnos 44, ktorým kriminalizuje “účasť na bojových akciách mimo kráľovstva” a stanovuje trest odňatia slobody až do 20 rokov, povedal zástupca Human Rights Watch. Ešte minulý mesiac Saudské ministerstvo vnútra vydalo široký zoznam skupín, ktoré vláda považuje za teroristické organizácie – vrátane Moslimského bratstva.

V Článku jedného z nových ustanovení definuje terorizmom aj “volanie po ateistickom myslení v akejkoľvek forme, alebo spochybňovanie základov islamského náboženstva, na ktorom je založená táto krajina”.

Joe Stork, zástupca riaditeľa organizácie Human Rights Watch, pre Stredný východ a severnú Afriku povedal: “saudské úrady nikdy netolerovali kritiku svojej politiky, ale tieto nedávne zákony a predpisy otáčajú takmer akýkoľvek kriticky prejav na trestný čin terorizmu.

Len pred pár dňami sme informovali, že Saudská Arábia bude viesť Radu OSN pre ľudské práva.(čítajte TU) prostredníctvom svojho ambasádora Faisal bin Hassana Trada, napriek tomu že v Saudskej Arábii panuje stredoveky režim, ktorý verejne bičuje, kameňuje a stína ľuďom hlavy na námestiach. Jediným subjektom, ktorý z vymenovania Saudskej Arábie do čela rady pre ľudské práva nie je zdesený, je americké ministerstvo zahraničných vecí. Jeho hovorca Mark Toner na tlačovej konferencii povedal, že toto rozhodnutie by sme mali privítať, pretože sme so Saudskou Arábiou blízky spojenci.

http://www.hlavnespravy.sk/novy-zakon-v-saudskej-arabii-vsetci-ateisti-su-teroristi/685382

 

Bazi (20) znásilňoval „biely“ džihádista z IS: Svedectvo o Američanovi horšom ako zviera!

WASHINGTON – Mladá žena (20), ktorá si zvolila prezývku Bazi, bola brutálne znásilnená americkým džihádistom potom, čo ju uniesli bojovníci Islamského štátu. Jezídka, ktorej sa podarilo utiecť, bude vypovedať v Kongrese, ako z nej spravili sexuálnu otrokyňu bývalého amerického učiteľa, z ktorého sa stal radikál Abu Abdullah Al Amriki. Televízii CNN povedala, že ju podrobili zvráteným činom ako trest za to, že nie je moslimka. „Nebolo nič, čo by mi neurobili. Urobili všetko,“ uviedla.
trh-predaj-otrokyna-Islamsky-stat
Kruté svedectvo reportéra z centra Islamského štátu: Plánujú najväčšiu genocídu v histórii

Jej nočná mora sa začala po zajatí extrémistami, ktorí obsadili mesto Sindžáru v Iraku, v auguste 2014. Bazi priviezli do sýrskeho mesta Raqqa a mala byť podrobená ponižujúcej aukcii spolu s ďalšími desiatimi dievčatami, ktoré chceli predať ako sexuálne otrokyne záujemcovi s najvyššou ponukou. Abdullah sa však rozhodol, že si ju nechá pre seba.

Podľa výpovede pre CNN, bol jej únosca učiteľom v Amerike, kde nechal svoju manželku a dve deti, ktoré pravidelne navštevoval. Popísala ho ako „veľmi bieleho,“ s čiernou bradou a vlasmi. Abdullah patrí k stovkám amerických občanov, ktorí sa pripojili k teroristickej skupine v Sýrii a Iraku od roku 2013. Islamský štát využíva propagačné videá a sociálne médiá, aby nalákal nových členov opismi, aký je život v chalifáte v porovnaní so skorumpovaným západom skvelý.

Trh s otrokyňami
Bazi (20) znásilňoval
Abdullah prešiel na extrémnu formu islamu a svojej obeti povedal, že každý by mal byť buď moslim, alebo by mal zomrieť, Bazi opísala, ako sa modlil pred aj po znásilnení, aby sa „očistil“ od tohto aktu. „Než ma znásilnil, modlil sa pätnásť minút alebo pol hodiny. A po tom, hoci boli dve či tri hodiny ráno, ma znásilnil, išiel sa osprchovať a modlil sa znovu,“ dodala jezídka.

Napriek vlastnému utrpeniu vraj bola schopná zachrániť ďalšiu otrokyňu pred jej osudom, keď prinútila Abdulláha, aby ju neznásilnil, ale držal ju ako slúžku. Nahovorila mu, že on ako „šejk“ by mal mať služobníctvo.

Mladá žena napokon s pomocou rodiny unikla z väzenia Islamského štátu, keď sa je podarilo utiecť do neďalekého obchodu, a tam vyrozprávala, čo sa jej stalo. Organizácia pre ľudské práva Hardwired jej pomohla pri príchode do USA, kde plánuje vyzvať FBI, aby začala s vyšetrovaním jej obvinení.

Migračná kríza môže vyvolať tretiu svetovú vojnu, hovoria experti: Začne v strednej Európe

Islamský štát sa dopúšťa na jezídskych ženách „systematických sexuálnych zločinov“. Od augusta minulého roka uniesol z ich domovov v severnom Iraku už viac ako 3000 dievčat. Kvôli ich neobvyklému náboženskému presvedčeniu ich radikáli považujú za uctievačky diabla a ide o jednu z najprenasledovanejších menšín na Blízkom východe.

Extrémisti najkrajšie ženy predávajú na trhoch ako sexuálne otrokyne. V jednom prípade dokonca džihádista využil svoju 11-ročnú sexuálnu otrokyňu ako ľudský štít, keď ju pripútal na kapotu auta pri jazde do bitky. Vydesené dievča kričalo o pomoc, keď ho priviazal na čelné sklo vojenského vozidla, aby ho chránilo pred nepriateľskou paľbou. Podobných hrôz je však oveľa viac.

http://www.topky.sk/cl/1000791/1500417/Bazi–20–znasilnoval–biely–dzihadista-z-IS–Svedectvo-o-Americanovi-horsom-ako-zviera-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.