Znamenie, ktoré vyvoláva vo svete strašnú paniku: Už o pár hodín sa zjaví Krvavý Mesiac! + Izraelské noviny informujú o prítomnosti čínskej lietadlovej lode v sýrskom Tartuse

BRATISLAVA – Po štvorročnej prestávke bude v pondelok 28. septembra v skorých ranných hodinách možné opäť pozorovať úplné zatmenie Mesiaca. V prípade priaznivého počasia bude jeho celý priebeh vidieť aj na Slovensku.
Koniec sveta už o pár dní, tvrdí proroctvo: Najskôr príde znamenie na oblohe, čo na to vedci?

Ako informoval Július Koza z Astronomického ústavu SAV, čiastočné zatmenie Mesiaca sa začne o 3:07, úplné zatmenie nastane o 4:11 a potrvá do 5:24. Koniec čiastočného zatmenia nastane o 6:27. Úplné zatmenie Mesiaca tak bude možné pozorovať 73 minút. Na ďalšie zatmenie Mesiaca bude nutné počkať ďalšie tri roky až do 27. júla 2018, pričom pôjde o najdlhšie úplné zatmenie v tomto storočí trvajúce takmer 104 minút.

Zatmenie bude výnimočné mimoriadne veľkým uhlovým rozmerom Mesiaca a jeho blízkosťou k Zemi. Mesiac totiž prejde prízemím (perigeom) svoje dráhy iba krátko pred maximom zatmenia. Prízemie (perigeum) je bod jeho dráhy s najmenšou vzdialenosťou od stredu Zeme. V čase prechodu prízemím bude Mesiac vzdialený od stredu Zeme iba 356 903 kilometrov.

Znamenie, ktoré vyvoláva vo
Zatmenie nastáva v čase okolo splnu, keď sa Mesiac počas svojho orbitálneho pohybu dostane do blízkosti spojnice medzi Slnkom a Zemou a vstúpi do geometrického tieňa Zeme. Z pohľadu pozorovateľa tieň Zeme postupuje po Mesiaci od jeho východného okraja k západnému. To svedčí o tom, že Mesiac sa v skutočnosti pohybuje od západu na východ, my však vnímame jeho zdanlivý pohyb od východného obzoru k západnému.

Tento dojem v nás vyvoláva rotácia Zeme. Počas zatmenia má Mesiac oranžovo až hnedočervené sfarbenie, ktoré je spôsobené ohybom a rozptylom slnečného svetla na prachových a aerosólových časticiach vo vysokých vrstvách zemskej atmosféry. Mesiac sa v čase zatmenia bude nachádzať v súhvezdí Ryby, v ktorom nie sú nápadne jasné hviezdy. Počas zatmenia však bude možné pozorovať zoskupenie Venuše, Marsu a Jupiteru doplnené o hviezdu Regulus v súhvezdí Lev nad východným obzorom. Posledná z trojice planét Jupiter sa objaví nad horizontom približne o 4:30.

http://www.topky.sk/cl/10/1500479/Znamenie–ktore-vyvolava-vo-svete-strasnu-paniku–Uz-o-par-hodin-sa-zjavi-Krvavy-Mesiac-

 

Izraelské noviny informujú o prítomnosti čínskej lietadlovej lode v sýrskom Tartuse

Podľa izraelských novín Debkafile, ktoré patria izraelskej vojenskej rozviedke, sa má čínska lietadlová loď Liaoning CV 16 nachádzať v sýrskom prístave Tartus.

Podľa izraelského portálu práve v deň, keď Obama privítal čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Bielom dome, teda 25. septembra, čínska lietadlová loď zakotvila v sýrskom prístave Tartus a pridala sa tak k ruskému raketovému krížniku Moskva, ktorý sa tiež presunul do Stredozemného mora.

Izraelské noviny ďalej informujú, že čínska loď preplávala Suezským prieplavom 22. septembra v doprovode čínskeho raketového krížnika. Malo sa tak stať iba jeden deň po schôdzke Putin – Netanjahu v Moskve.

Ak je táto informácia izraelských novín Debkafile pravdivá, úplne to mení svetovú geopolitickú situáciu.

Podľa informácii izraelských novín sa majú čínske pozemné sily zakopávať na dlhší pobyt v Sýrii. Podľa toho istého zdroja mala čínska lietadlová loď priplávať bez lietadiel, ktoré majú doraziť po vlastnej osi, alebo budú prepravené obrími ruskými transportnými lietadlami. Má ísť o letku lietadiel J-15, z ktorých niektoré budú štartovať z lietadlovej lode a ostatné budú dislokované na ruských základniach v Letákii.

Čína ma ďalej do Sýrie preveliť protiponorkové vrtuľníky typu Z-18F a vrtuľníky včasného varovania Z-18J. Okrem toho mal Peking vyslať do Sýrie minimálne 1000 členov námornej pechoty, ktorí by sa mali zapojiť do konfliktu na strane Ruska a Iránu.

Ak sa tieto informácie potvrdia, je nad slnko jasné, že svetové geopolitické mapy sa budú radikálne prekresľovať. Svoje postavenie stráca Izrael a naopak získava Irán. Podstatné sú však zmeny, ktoré sa dotknú veľmocí. Je úplne jasné, že USA týmto strácajú postavenie svetového hegemona a čaká ich pravdepodobne dlhý, pomalý ústup zo svojich pozícii, najprv na Blízkom východe, neskôr aj v ostatných regiónoch, hlavne v Juhovýchodnej Ázii.

http://www.hlavnespravy.sk/izraelske-noviny-informuju-o-pritomnosti-cinskej-lietadlovej-lode-v-syrskom-tartuse/685913

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.