Obáva sa Sagan migrácie? Ľuďom vyslal tajomný odkaz! + Kruté svedectvo reportéra z centra Islamského štátu: Plánujú najväčšiu genocídu v histórii

Sagan vyhral dôležité preteky. Stal sa majstrom sveta. Pre Slovensko získal veľký úspech a znova pozdvihol národnú hrdosť svojich ľudí. Čo je však zvláštne, vyslovil aj politický odkaz.

sagan

Slovák Peter Sagan dosiahol obrovský úspech, keď sa v nedeľu stal novým majstrom sveta v cestnej cyklistike – pretekoch s hromadným štartom mužov elite. Dvadsaťpäťročný jazdec sa presadil odvážnym únikom asi 2,5 km pred cieľom. Pre rodnú krajinu vybojoval historické zlato v najvyššej kategórii
Slovák Peter Sagan dosiahol obrovský úspech, keď sa v nedeľu stal novým majstrom sveta v cestnej cyklistike – pretekoch s hromadným štartom mužov elite. Dvadsaťpäťročný jazdec sa presadil odvážnym únikom asi 2,5 km pred cieľom. Pre rodnú krajinu vybojoval historické zlato v najvyššej kategórii

„Neveril som, že mám nárok vyhrať. Na MS som išiel skôr s tým, že uvidíme. Po Tour de France som sa pripravil tak, ako som mal, pomohli mi aj psychická pohoda, uvoľnenosť. Mali sme to dobre zorganizované, veľa motivácie som nazbieral aj z toho, čo sa deje v Európe a vo svete. Viacerí môžu zmeniť veľa vecí, je to oveľa dôležitejšie ako majstrovstvá sveta. Ak sa niečo nestane, môže to s nami dopadnúť zle, nemusí tu byť šport ani jeho hrdinovia. Toto je najdôležitejšie. Hovoril som to aj priateľke Katke, že ak získam dúhový dres, toto chcem povedať do sveta. Musíme niečo zmeniť,“ povedal Peter Sagan.

Sagan zjavne narážal na to, čo sa momentálne deje v Európe. Okrem množstva iných problémov ju zmieta vlna islamistických migrantov, ktorá môže radikálne zmeniť tvár Európy. Sagan sám vyrástol v rodine, ktorá žila podľa tradičných hodnôt, hodnôt praktizujúcich kresťanov, ktoré sú koreňmi Európy a ktorým my dnes vďačíme za pokrokovosť, kultúru a identitu.

V odkaze Sagana je vidieť, že sa obáva o túto civilizáciu, o spôsob života Európanov, jeho odkaz je určený hlavne ľuďom, ktorí majú moc tieto veci usmerňovať, ale i obyčajným ľuďom, aby neboli pasívni. Práve snaha veci pohnúť správnym smerom boli jeho hnacím motorom, čo mu napokon umožnilo dôjsť do cieľa ako víťaz.

Pokúsime sa získať od Petra Sagana spresnenie jeho politického odkazu. Ako jeho odkaz vnímate vy?

Pozrite si video:

http://www.hlavnespravy.sk/boji-sa-sagan-migracie-alebo-ju-vita-ludom-odkazuje-zmente-svet/686610

 

Kruté svedectvo reportéra z centra Islamského štátu: Plánujú najväčšiu genocídu v histórii

RAQQA – Podľa nemeckého reportéra Jürgena Todenhöfera, ktorý sa špecializuje na vojnové spravodajstvo, Západ drasticky podceňuje silu Islamského štátu. Plánuje vraj obrovskú masovú genocídu prostredníctvom jediného útoku, pri ktorom chce zabiť niekoľko sto miliónov ľudí.

Islamský štát plánuje z povrchu zemského vyhladiť milióny ľudí v rámci najväčšieho náboženského holokaustu, aký kedy svet videl, informuje Express.co.uk na základe svedectva nemeckého veteránskeho reportéra Jürgena Todenhöfera (74), ktorý v minulosti figuroval ako poslanec po boku kancelárky Angely Merkelovej a v roku 2014 mohol ako jediný reportér bezpečne navštíviť územia kontrolované Islamským štátom.

Pomsta Islamskému štátu: Ženy hrdinky zabijú 10 džihádistov denne, tí sa ich boja ako čert kríža

Todenhöferovi bolo dovolené fungovať ako spravodajská spojka v regióne Islamského štátu bez toho, aby musel prísť o hlavu a počas 10-dňového pobytu dokázal priniesť desivé svedectvo, ktoré vzápätí vydal knižne s názvom Vo vnútri IS – Desať dní v Islamskom štáte.

Najhoršie náboženské čistky v dejinách

Reportér je presvedčený, že Západ nedokáže poraziť islamský samozvaný kalifát a jeho teroristov. „Západ drasticky podceňuje silu Islamského štátu,“ myslí si a tlmočí, že extrémisti majú vysoké ambície. Chcú si zadovážiť jadrové zbrane a uskutočniť najväčšie náboženské čistky v histórii. „Môj syn sa ma nakoniec rozhodol sprevádzať proti mojej vôli. Chcel ma chrániť a súčasne tam nakrúcal,“ uviedol reportér, ktorému sa počas misie podarilo nadviazať kontakt s rodinou len raz, tretí deň po príchode z internetovej kaviarne. Potom o otcovi so synom rodina ďalších sedem dní nič nepočula.

Kruté svedectvo reportéra z

Todenhöfer sa na svoj výlet dostal po rozsiahlych rokovaniach s vedením kalifátu cez Skype a rozoberaním detailov zabezpečenia. Predtým, ako odišiel, napísal závet vrátane vyhlásenia: „Samozrejme, že som videl brutálne videá so stínaním hláv.“ Aj preto sa reportér v rokovaniach sústredil najmä na to, aby sa podobnému osudu vyhol.

Vrátil som sa domov ako pesimista

Podľa jeho svedectva bojovníci spávajú napríklad v kasárňach či zbombardovaných domoch. On sám spával na zemi a keď mal šťastie, tak na plastovom matraci. Okrem toho mal so sebou batoh, kufor a spací vak. Pobyt v bezprostrednej blízkosti IS v reportérovi zanechal nesmierne silné dojmy. „Ovládajú krajinu väčšiu ako Spojené kráľovstvo a sú z toho tak extaticky nadšení, že s podobnou reakciou som sa ešte nikdy počas vojny nestretol,“ opísal Todenhöfer. „Každý deň prichádzajú stovky ďalších mužov ochotných bojovať,“ dodal.

Vyhlásenie britského vojaka prináša šancu na mier: Islamský štát je na pokraji kolapsu

Popravy uskutočňujú ako stratégiu, v rámci ktorej chcú šíriť strach a hrôzu medzi nepriateľmi a zafungovalo to presne podľa plánu, upozornil nemecký reportér. „Sú to tí najbrutálnejší a najnebezpečnejší nepriatelia, akých som v živote videl. Nepoznám nikoho, kto by mal reálnu šancu ich zastaviť. Iba Arabi by toho boli schopní. Vrátil som sa odtiaľ veľmi pesimistický,“ doplnil Todenhöfer.

http://www.topky.sk/cl/1000791/1500229/Krute-svedectvo-reportera-z-centra-Islamskeho-statu–Planuju-najvacsiu-genocidu-v-historii

Tento obsah bol zaradený v Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.