Nemecký raj pre imigrantov sa mení na peklo pre Nemcov. + Migranti protestovali v Oulu: nepáči sa im ubytovanie, nechutí im fínske jedlo a v meste je málo barov a klubov

Spolkový minister vnútra Thomas de Maizière (CDU) vidí veľký počet neregistrovaných utečencov v Nemecku ako „závažný“ problém. Povedal to pre nemeckú stanicu ZDF a jej časopis Heute.de. Gatestone Institute 1. októbra zverejnil správu o uplatňovaní islamskej šaríje v utečeneckých táboroch v Nemecku.

JB 12 Brusel – Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere (v¾avo) víta eurokomisára pre migráciu a vnútorné záležitosti Dimitrisa Avramopoulosa pred zaèiatkom rokovania ministrov vnútra Európskej únie na mimoriadnom stretnutí o uteèeneckej kríze v sídle Rady EÚ v Bruseli 22. septembra 2015. FOTO TASR/AP
German Interior Minister Thomas de Maiziere, left, greets European Commissioner for Migration and Home Affairs Dimitris Avramopoulos at the start of a meeting of EU justice and interior ministers at the EU Council building in Brussels on Tuesday, Sept. 22, 2015. EU interior ministers aim to agree on a plan to share 120,000 refugees in countries worst hit by the influx among their other EU partners.(AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)
“Teraz existuje už mnoho utečencov, ktorí sa domnievajú, že si môžu robiť, čo chcú a nie je možné ich niekam priradiť,” uviedol minister.

“Chodia si, kde chcú, nerešpektujú nemecké inštitúcie, objednávajú si taxi, majú prekvapivo veľa peňazí, brázdia po Nemecku stovky kilometrov. Dokonca idú do štrajku, pretože sa im nepáči hotel, robia problémy, pretože sa im nepáči jedlo, úplne dostali pod kontrolu azylové zariadenia.”

Slová nemeckého ministra vnútra podporuje aj najnovšia štúdia Soeren Kern s názvom “Šaríja v nemeckých utečeneckých táboroch”. V nej Gatestone Institute monitoruje a dokumentuje moslimský teror v utečeneckých táboroch voči kresťanom či jezídom.

Soeren Kern svoju deprimujúcu správu zhrnul do týchto bodov:

Kresťania, Kurdi a jezídovia v utečeneckých táboroch sú napádaní moslimami s rastúcou frekvenciou a zúrivosťou.
“Utiekol som pred iránskou tajnou službou, pretože som si myslel, že v Nemecku by som mohol konečne žiť svoju vieru bez prenasledovania. Ale v utečeneckom tábore nemôžem prejaviť, že som kresťan, inak by som čelil hrozbám a násiliu … Pre nich som len zviera. Chcú ma zabiť. ” – iránsky kresťan v nemeckom utečeneckom tábore.
“Musíme sa zaobísť bez ilúzii, že všetci tí, ktorí sem pricestovali, sú aktivisti za ľudské práva. … Dostávame správy o agresii, vrátane vyhrážania sa sťatím, o konfliktoch medzi sunnitmi a šiitmi, ale najviac ohrozenou skupinou sú jezídovia a kresťania. Tí kresťanskí konvertiti, ktorí neskrývajú svoju vieru, čelia so 100% pravdepodobnosťou, že budú napadnutí a vystavení perzekúciám ” – tvrdí Max Klingberg, riaditeľ frankfurtskej Medzinárodnej spoločnosti pre ľudské práva.
“Pozorujeme, že salafisti sa objavujú v azylových domoch prezlečení za dobrovoľníkov a pomocníkov, zámerne hľadajú kontakt s utečencami a pozývajú ich do svojich mešít, aby sa pridali k ich islamskej veci.” – tvrdí Hans-Georg Maassen, šéf nemeckej tajnej služby.

Polícia naliehavo žiada Merkelovú, aby mohla imigrantov triediť podľa vierovyznania a umiestňovať ich tak do osobitných zariadení. Merkelovej vláda však namieta, že takáto segregácia by išla proti multikulturálnym hodnotám Nemecka. Výsledkom je peklo v utečeneckých táboroch.
“Prevažnú časť migrantov, ktorí sa sem prišli, nemožno integrovať.” – tvrdí Heinz Buschkowsky, bývalý starosta berlínskej štvrti Neukölln.
Vzhľadom k tomu, že dôsledky nekontrolovanej imigrácie sú viac ako zrejmé, verejná mienka sa obracia proti nemeckej vláde. Imigračná kríza nakoniec môže Merkelovej spôsobiť jej vlastné Waterloo.

Celú najnovšiu správu Gatestone Institute si môžete prečítať v originále tu.
Správu Gatestone Institute potvrdzujú aj slová ministra vnútra Nemecka na Heute.de, ktorý volá po tom, aby imigranti uznávali nemecký právny systém.

Nemecký raj pre imigrantov sa mení na peklo pre Nemcov; tí podľa slov krajinského ministra vnútra v Sársku úplne stratili prehľad, kto prichádza do ich krajiny a v akom počte. Hovoriť dnes preto o sýrskych utečencoch je prinajmenšom zavádzajúce, kedže registrácie takmer neprebiehajú a prehlásenie o tom, že je niekto zo Sýrie, má len deklaratívnu formu niekde v utečeneckom tábore pred úradníkom.

Peter Králik

http://www.konzervativnyvyber.sk/nemecky-raj-pre-imigrantov-sa-meni-na-peklo-pre-nemcov/18562/

Migranti protestovali v Oulu: nepáči sa im ubytovanie, nechutí im fínske jedlo a v meste je málo barov a klubov

Fínske média zverejňujú dosť rozhorčené komentáre na margo niekoľkých protestov skupín migrantov z Blízkeho Východu. Najčastejšie sa migranti sťažujú na ubytovacie podmienky, kvalitu jedla a na to, že vo fínskych mestách nie je veľký priestor na zábavu

Napríklad, fínske noviny Iltalehti podrobne popisujú protest migrantov v meste Oulu (Severné Fínsko). Asi 70 migrantov sa zhromaždilo pred mestskou policajnou stanicou a búrlivo vyjadrovali svoj protest. Tvrdili, že ubytovacie podmienky sú hrozné a jedlo, ktoré im podávajú v ubytovni, je ešte horšie.

Miestne média uvádzajú, že väčšina protestujúcich migrantov sem prišla z Iraku a Somálska. Niektorí novinári túto akciu spájajú s tým, že migračná služba dočasne stopla možnosť požiadať o azyl a mnohí migranti boli týmto rozhodnutím rozhorčení. Na druhej strane, fínske média píšu, že podobnými protestmi si migranti sami kopú jamu: demonštratívne ukazujú, že nie sú spokojní a podmienkami, ktoré im vytvorili vo Fínsku. Radikálnejšie média túto dilemu riešia jednoducho: nepáči sa im to – nech odídu preč, veď nik ich sem nevolal!

Ako informuje fínska tlačová agentúra YLE, zástupca policajného riaditeľa mesta Oulu Arto Karnaranta prízvukoval, že podobné akcie migrantov zhoršujú celkovú situáciu v meste a polícia podnikne všetky dostupné opatrenia, aby sa podobné akcie neopakovali.

Zástupca riaditeľa ubytovacieho zariadenia pre migrantov Janne Salmi vyhlásil, že migrantom podávajú bežné fínske jedlo. Podčiarkol, že jedlo podobnej kvality podávajú na fínskych základných školách a materských školách. Zdôraznil, že kvalita jedla je absolútne postačujúca a čudoval sa, že migranti nie sú spokojní s kvalitou jedla: “Čo by ešte chceli?” prízvukoval.

Viaceré fínske média s rozhorčením zdôrazňujú, že títo “akože vojnoví migranti” by sa mali tešiť, že utiekli z vojnových zón a určite prežijú, ale mnohí utečenci sa sťažujú, že vo fínskych mestách je málo barov a klubov, kde by sa mohli zabaviť.

Mnohým obyvateľom Fínska tieto novinky nevoňajú a začínajú protestovať. V meste Lahti napríklad 25. septembra skupina občianskych aktivistov zahádzala kameňmi a strieľala zábavnou pyrotechnikou na autobus s migrantmi.

Minister financií Fínska Alexander Stubb vyzval obyvateľov krajiny, aby sa snažili pochopiť, že príchod migrantov je nutnosť a s tým sa už nič nedá urobiť. Prízvukoval, že “v tomto roku do Fínska príde 15 tisíc migrantov a to bez ohľadu na to, či sa to niekomu páči alebo nie.”

Eugen Rusnák
http://www.hlavnespravy.sk/migranti-protestovali-v-oulu-nepaci-sa-im-ubytovanie-nechuti-im-finske-jedlo-a-v-meste-je-malo-barov-a-klubov/688930

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.