“Moslimovia áno, kresťania nie!” Také je stanovisko Anglicka a Francúzska k utečeneckej kríze. + Merkelová sa dohodla s Zuckerbergom na cenzúre Facebooku

V Sýrii sú kresťania prenasledovaní, vraždení alebo predávaní džihádistickými milíciami, tak hľadajú útočisko v Európe. Avšak nie len, že ich tu čaká silná konkurencia takzvaných falošných utečencov, ale navyše sú diskriminovaní vládami Francúzska a Británie, pretože sú kresťania. Moslimovia sú v týchto krajinách uprednostňovaní

IMG-20150926-WA0000

Anglicko a Francúzsko sa zaviazali v rámci dohôd EÚ prijať 20.000 až 24.000 utečencov. Aj keď boli sýrski kresťania prvými obeťami vojny v Sýrii, sú diskriminovaní vládami oboch krajín z dôvodu ich náboženskej príslušnosti.

Bývalý anglikánsky arcibiskup z Canterbury, Lord Carey, prejavil znepokojenie. Pre denník The Telegraph povedal: “Tí, ktorí celé mesiace propagujú súcit so sýrskymi obeťami, im v skutočnosti spôsobujú veľkú frustráciu, pretože kresťanská komunita je opäť opustená a je s ňou zaobchádzané úplne na poslednom mieste.”

Britský premiér David Cameron oznámil, že budú prijímať len tých utečencov, ktorí sa nachádzajú v utečeneckom tábore OSN.

2 (1)

“Týmto spôsobom,” povedal bývalý anglikánsky arcibiskup, “Cameron neúmyselne diskriminuje kresťanov, ktorí sú najviac postihnutí týmito neľudskými mäsiarmi, ktorí si hovoria Islamský štát. V táboroch OSN nie je možné nájsť jediného kresťana, pretože boli napádaní islamistami s cieľom vyhnať ich z týchto táborov. Preto hľadajú útočisko v súkromných domoch a kostoloch.”

Bývalý arcibiskup z Canterbury vyzval britskú vládu: “Británia by mala prenasledovaných kresťanov považovať za prioritu, pretože sú najzraniteľnejšou skupinou. Okrem toho sme kresťanský národ a sýrski kresťania nemajú problémy integrovať sa. Niektorým sa nebude páčiť to, čo hovorím, ale masová imigrácia moslimov do Európy v posledných rokoch bola neprimeraná a viedla k vzniku get.”

Diskriminácia kresťanov je problémom nielen Británie, ale aj Francúzska. Sýrsky expert na univerzite v Tours, Frédéric Pichon, povedal 11. septembra v rozhovore pre Courtoisie: “Dnes popoludní som hovoril s vysokým funkcionárom republiky, ktorý je zodpovedný za prijímanie utečencov a dovolil mi, aby som citoval všetko, čo povedal. Preto, prosím, dajte mi možnosť tak urobiť. K dispozícii sú presné pokyny vydané vládou ignorovať problém kresťanov na Blízkom východe.”

“Prvým dôvodom, prečo irackí a sýrski kresťania musia čakať osem mesiacov na získanie vstupných víz od francúzskeho veľvyslanectva v Libanone, bol ten, že ich situácia je preskúmavana libanonskými súkromnými ​​spoločnosťami, ktoré vlastnia sunnitskí moslimovia.”

“Ako som povedal, koncept pokynov je nasledujúci: môžu posielať Sýrčanov do Európy, ale za predpokladu, že nie sú priateľmi sýrskeho režimu. Inými slovami: ak ste alwaiti alebo kresťania, potom ste pre režim priateľmi a preto nikdy nezískate vízum.” Nezáleží na skutočnosti, že kresťania sú najvážnejšie postihnutí brutálnym prenasledovaním. Také sú pokyny francúzskej vlády pokiaľ ide o pomoc utečencom.

V rovnakom rádiu Courtoisie vystúpil aj Marc Fromager, riaditeľ francúzskej časti katolíckej humanitárnej organizácie, ktorý potvrdil diskrimináciu kresťanov: “Celé roky som registroval podobné informácie z článkov z celého Francúzska.” Kresťania sa potýkajú s inými problémami, tvrdí Fromager.

“Napríklad egyptskí kresťania, ktorí utekajú zo svojej krajiny, pretože sú v ohrození: ich prípadmi sa zaoberajú francúzske orgány s pomocou arabských prekladateľov, ktorí sú takmer všetci moslimovia. Je zvláštne, že takmer žiadnemu z týchto kresťanov nebol poskytnutý politický azyl, čo v jednoduchej reči znamená, že boli odmietnutí aj keď bolo zrejmé, že sú v ohrození zdravia a života. To, samozrejme, nahráva moslimom. Chcelo by to neutrálneho prekladateľa, ktorý by robil svoju prácu dobre,” hovorí Fromager.

http://www.hlavnespravy.sk/moslimovia-ano-krestania-nie-take-je-stanovisko-anglicka-a-francuzska-k-uteceneckej-krize/690363

 

Merkelová sa dohodla s Zuckerbergom na cenzúre Facebooku

Zdá sa, že cenzúra na internete v súvislosti s utečeneckou krízou v Európe dostáva čoraz reálnejšie kontúry. Podľa nemeckého servera Frankfurter Allgemeinezeitung sa šéf Facebooku Mark Zuckerberg počas zasadnutia OSN v New Yorku dohodol s Angelou Merkelovou na “opatreniach proti nenávistným prejavom” na najväčšej sociálnej sieti.

Ťaženie proti nevhodným názorom
Nemecká kancelárka požiadala Zuckerberga, aby na Facebooku prijal opatrenia proti nenávistným prejavom voči utečencom. Zuckerberg to Merkelovej prisľúbil, pričom obaja sa vzájomne sa ubezpečili, že situácia sa musí zmeniť.

Zakladateľ Facebooku upresnil, že jeho spoločnosť sa rozhodla financovať aktivistické skupiny, ktoré budú vyhľadávať inkriminované príspevky na sociálnych sieťach.

Zuckerberg tiež uviedol, že poskytne finančnú podporu organizáciám zhromažďujúcim sťažnosti proti akýmkoľvek prejavom nenávisti.

ZÁMEROM FACEBOOKU JE, ABY „NEVHODNÉ“ PRÍSPEVKY A KOMENTÁRE MOHLI BYŤ ČO NAJRÝCHLEJŠIE ODSTRÁNENÉ.

Stretnutiu predchádzala kampaň v nemeckých mainstreamových médiách, v ktorej prezentovali nespokojnosť tamojších štátnych orgánov s kritickými komentármi a názormi užívateľov sociálnych sietí na adresu utečencov.

Represia ako forma potláčania slobody prejavu
V tejto súvislosti bola v Nemecku zriadená pracovná skupina, ktorá sa má zaoberať tresným stíhaním osôb za zverejňovanie pre vládnucu elitu nepohodlných názorov na utečencov.

Nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas po stretnutí s vedením berlínskej pobočky Facebooku vyhlásil, že pracovná komisia zložená so zástupcov Facebooku a ďalších sociálnych sietí a ministerských úradníkov bude vyhodnocovať, či užívatelia sociálnych sietí nezverejňujú príspevky s „nevhodným obsahom“.

Maas si myslí, že tieto príspevky sú nielen za hranicou slobody prejavu, ale podľa nemeckej legislatívy sú vraj aj nezákonné. V posledných týždňoch nemecké orgány zaviedli tzv. nulovú toleranciu voči jednotlivcom, ktorí zverejnili kritické alebo nenávistné komentáre na internete.

OBJAVILI SA AJ INFORMÁCIE O MOŽNOM ODOBERANÍ DETÍ RODIČOM, KTORÍ BUDÚ PREZENTOVAŤ XENOFÓBNE A RASISTICKÉ NÁZORY.

Podobné opatrenia pripravuje aj Rakúsko, ktoré uvažuje o trestnom stíhaní užívateľov sociálnych sietí za rasistické a xenofóbne príspevky.

http://www.napalete.sk/merkelova-sa-dohodla-s-zuckerbergom-na-cenzure-facebooku/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.