Tajný plán EÚ: Stovky tisíc utečenov budú deportovaných späť do svojich domovov. + Flotila vojnových lodi Ruska ostreľovala ISIL

Zdá sa, že EÚ plánuje vrátiť stovky tisíc utečencov do ich domovských krajín v Afrike. Krajiny ako Eritrea a Niger budú nútené vziať späť svojich občanov – v opačnom prípade budú podporné platby do týchto štátov upravené a budú im uložené sankcie
0-1
Podľa tajného dokumentu EÚ hodlá deportovať stovky tisíc utečencov nachádzajúcich sa v Európe v priebehu niekoľkých týždňov. O tajnom dokumente píše denník Times of London a detailne o ňom informuje aj Independent.

Plány EÚ počítajú s tým, že Európska únia preruší finančnú pomoc s rozvojovými krajinami, ako Eritrea a Niger a ukončí obchodné a vízové dohody s týmito štátmi v prípade, že odmietanú vziať späť svojich utečencov.

Zdá sa, že EÚ plánuje držať v táboroch všetkých utečencov, ktorým bol odmietnutý azyl tak, aby nemohli uniknúť deportácii. Je možné, že sa jedná o skutočný účel takzvaných hot-spotov, ktoré EÚ plánuje zriadiť v Taliansku a Grécku. Oficiálne majú byť v týchto hotspotoch vykonávané registrácie nových prichádzajúcich utečencov.

EÚ navrhuje, aby poľská agentúra pohraničnej stráže Frontex zriadila osobitné oddelenie na vykonanie deportácie. Štáty, ktoré nie sú v súlade s medzinárodnými pravidlami pre “nelegálnych prisťahovalcov”, môžu byť žalované Komisiou EÚ a následne na nich môžu byť uvalené sankcie.

Je pravdepodobné, že deportácia je súčasťou stratégie EÚ proti utečencom: keďže pôvodný plán francúzskeho prezidenta Francoisa Hollandeho a nemeckej kancelárky Angely Merkelovej spred niekoľkých mesiacov držať utečencov v krajinách mimo EÚ a platiť za to týmto krajinám zlyhal. K týmto štátom sa pridalo Turecko, ktoré navyše k platobnej požiadavke chce, aby Európska únia uznala ich vojnu proti Kurdom za právoplatnú. Upevnenie vonkajších hraníc je súčasťou plánu. Rakúsky minister vnútra už oznámil, že hranice sa budú brániť aj násilím, ak to bude nutné.

Britská ministerka pre vnútornú bezpečnosť Theresa Mayová povedala, že jej krajina podporí plán, hoci Spojené kráľovstvo nie je súčasťou schengenského priestoru. Predpokladom však je, že situácia v okolí Eurotunelu sa vráti do normálnemu stavu.

http://www.hlavnespravy.sk/tajny-plan-eu-stovky-tisic-utecenov-budu-deportovanych-spat-do-svojich-domovov/691828

 

Flotila vojnových lodi Ruska ostreľovala ISIL

Štyri lode Kaspické flotily uskutočnili v stredu ráno 26 odpálení križujúcich rakiet na pozície bojovníkov Islamského štátu v Sýrii, všetky ciele boli úspešne zasiahnuté, obete medzi civilným obyvateľstvom nie sú, oznámil minister obrany Sergej Šojgu na stretnutí s prezidentom RF Vladimirom Putinom.

“Na likvidáciu bojovníkov boli okrem letectva dnes nasadené lode Kaspické flotily, štyri raketové lode uskutočnili 26 odpálení križujúcich rakiet námornej dislokácie Kaliber na 11 cieľov“, povedal Šojgu vo vysielaní televízneho kanálu Rossija 1.

“Skutočnosť, že sme uskutočnili tieto streľby z Kaspického mora na vzdialenosť asi 1500 kilometrov vysoko presnými zbraňami a zasiahli všetky naplánované ciele, svedčí samozrejme o dobrej príprave podnikov obranno priemyselného komplexu a dobrej príprave vojenského personálu”, vyhlásil Putin.

Zdôraznil pritom, že “konflikty podobného druhu majú končiť riešením politických otázok”.

Od 30. septembra Rusko na žiadosť prezidenta Bašára al-Asada začalo vykonávať bodové letecké údery na objekty Islamského štátu v Sýrii, s využitím útočných lietadiel SU-25, frontových bombardérov SU-24M a SU-34.

Podľa údajov Ministerstva obrany ruské letectvo už značne narušilo systém riadenia materiálno-technického zabezpečenia bojovníkov a tiež poškodilo infraštruktúru pre prípravu teroristov-samovrahov.

http://www.hlavnespravy.sk/flotila-vojnovych-lodi-ruska-ostrelovala-isil/691947

 

Ruské lodě ostřelují IS z Kaspického moře. Exkluzivní video

Lodě Kaspické flotily Ruska ostřelovaly objekty Islámského státu v Sýrii a zasáhly všechny cíle, oznámil ve středu prezident Vladimir Putin.


„Uskutečnili jsme tyto střelby z akvatória Kaspického moře na vzdálenost asi 1500 kilometrů vysoko přesnými zbraněmi a zasáhli všechny naplánované cíle, svědčí samozřejmě o dobré přípravě podniků obranně průmyslového komplexu a dobré přípravě vojenského personálu“, prohlásil Putin na setkání s ministrem obrany Sergejem Šojguem.

http://cz.sputniknews.com/videoklub/20151007/1333403.html

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.